İyi günler herkese. Akıllı olmayan tv yi akıllı hale getirmek için tv boz önerisi isteyecektim.Netflix ve YouTube da kullanmak İçin.1080p işimi rahatlıkla görecektir. Fiyat performans ürünü tavsiye edebilirimisiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Mi box'ın stick olanı vardı o baya işini görür.

 • megadeth @megadeth

  Netflix önemli olduğuna göre, Netflix lisanslı bir ürün almanız gerekiyor. Aslında çok başarılı TV box'lar var ancak lisans olmayınca Netflix görüntü kalitesi çok düşüyor.

  Bütçeye uygunsa Mi Box, biraz daha hesaplı olsun derseniz Mi TV Stick öneririm.

 • Hamdi @hamdi

  Mi TV Stick çok ağır çalışıyor diyorlar. Burada bir arkadaş güncelleme sonrası baya hızlandığını söylemişti. Görüyorsa son durumda yorumunu yazabilir mi? Alsam mı almasam mı kararsızım. Aslında güzel bir tv box bulsam uyguna onu alacağım ama onlarda uçmuş gitmiş.

  • BraVe @brave

   Ben Mi Box 4s kullanıyorum. Onda herhangi bir sorun yaşamadım.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   O son güncelleme geldiğinde ben alalı henüz 1-2 hafta olmuştu, haliyle yavaşlamamıştı daha pek ama yine de yaptım güncellemeyi. Bizimkiler sıklıkla kullanıyor, ben de arada bakınıyorum. Amazon Prime ve Youtube dışında pek kullanmıyoruz. Bunlar için gayet hızlı çalışıyor.

  • megadeth @megadeth

   Bende hem Mi Box hem de Mi Tv Stick var, hem de herhalde 7-8 farklı marka Android TV Box alıp denedim. Ayrıca hali hazırda aktif olarak kullandığım A95X diye bir tv box var.

   Mi TV Stick ağır çalışmıyor, Netflix, Amazon vs. market uygulamaları gayet akıcı. Ama market dışı çok iyi iptv uygulamaları var ve bir çoğu mouse istiyor. O uygulamalarda 1 GB ram problem çıkarabiliyor.

   Mi Box S 4K çok başarılı, üzerindeki tek usb çıkışı da çok önemli.

   A95X ikisinden de hızlı aslında ama Netflix lisansı olmadığı için Netflix uygulamasında çözünürlük düşük. Tabii ki pek çok alternatif film ve dizi uygulaması var ve onlarda aklınıza gelen tüm içerikleri 4k'ya kadar izleyebilirsiniz. Ama ben zaten Netflix abonesiyim, illegal yollarla işim olmaz diyorsanız Mi Tv Stick oldukça yeterli.

  • Hamdi @hamdi

   @brave Mi Box S demek istedin heralde. Onu önceden de alacaktım da ethernet girişi yok diye vazgeçmiştim. Yoksa bende herhangi bir sorun duymadım. Stick olanı yavaş diyorlar sadece.

  • Hamdi @hamdi

   @emir-akdemir tarayıcıda dolaşma imkanı var mı? Ne biliyim hdfilmcehennemi felan izletir mi? 😀

  • Hamdi @hamdi

   @megadeth Mi Box S'de Netflix felan 4K izlenebiliyor mu? Onda lisans problemi yoktur umarım.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @hamdi Tarayıcı olarak Firefox kurdum ben. Mağazada yok ama ilginç bir şekilde. Çeşitli yöntemleri var, Youtube'da bulursun nasıl kurulabileceğini. Mağazada Puffin mi ne var ama bakmadım bile. Firefox'ta turbo modu var, güya reklam falan engelliyor ama pek de düzgün çalışmıyor. Hd film cehennemi reklamdan geçilmiyor kafayı yedirtir adama. Dizibox'a baktım sen sorunca, herhangi bir sorun yok gayet seri bir şekilde açılıyor siteler, diziler falan ama hızı asıl yavaşlatan işlemci veya ram değil kumanda 😀 Usb ile mouse-klavye bağlayabilseydik çok daha verimli kullanılabilirdi tarayıcı ama bu haliyle de fena değil. İzlenir yani.

  • BraVe @brave

   @hamdi Evet Mi Box S. 5GHz ile hiç sorun yaşamıyorum.

 • Doğa @doga

  En ucuza en güzel çözüm Mi TV Stick ama kullanmadan gömmek adet olmuş her tarafta. Tekonoloji marketlerde bile alacak olanlara fısıldayan müşteriler var "alma yavaş" diye. Uygulamaların çalışma hızı yeterli, sorun çıkarmıyor. Biz artık kendi uygulamalarından çok Chromecast desteğinden faydalanıyoruz, problem yaşatmadı. 4K TV'ye geçtiğim için Box almayı düşünüyorum ama TV Stick'ten aldığım çözünürlükten de şikayetçi değilim.

  • Hamdi @hamdi

   Netflix, Youtube vs. yeterince akıcı yani? Tarayıcı kullanabiliyor musunuz?

  • Doğa @doga

   @hamdi Netflix, YouTube, Prime Video, Spotify sık kullandığımız uygulamalar ve gayet akıcı çalışıyorlar. Bunlar sadece cihazdan açınca değil uzaktan kontrolle de sorunsuz, bu detay bence önemli. TV Stick'in kumandasına temas etme ihtiyacı duymadan telefonda ya da PC'de oynayan bir yayını bu uygulamalarda anında TV'ye aktarabiliyoruz. TV üreticileri Chromecast'i bu kadar etkin kullanmıyor gördüğüm kadarıyla. Bunların yanında Turkcell TV Plus'ı da sürekli TV Stick üzerinden kullanıyoruz. Daha önce uzunca süre Tivibu kutusu kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki normal TV hizmetinden farksız, uydu alıcıya geçme ihtiyacı hissetmiyorum ben.

   Chrome yok sistemde, ne üdüğü belirsiz tarayıcıları kullanması zor. Oralarda performans kaybı yaşatıyor donanım tabi ama o kumandayla, giriş yöntemi eksikliğiyle kullanmak zor zaten.

   Bu arada cidden güncellemeyle hızlandı cihaz. 6 ay önce falan almış olmam lazım, özellikle ilk kurulum sonrası çok performanslı değildi. Bir ay kullanımdan sonra arada donmalar gördüm ve Chromecast çalışmamaya başladı, sıfırladım sorun çözüldü. Yakın zamanda gelen güncellemeyle daha da hızlandı zaten.

   Dil kaynaklı iki problemi var. Gboard abuk subuk hallere girdi ve tam istediğim Türkçe performansını vermiyor. Bu XDA ve Reddit'te de konuşulan bir sorun, sanırım lisans problemi var. Bir de sesli komut özelliği etkin çalışmıyor. Kumanda üzerindeki mikrofon iyi ama sanırım Türkçe anlamada bir sorun var.

 • arandur @arandur

  Hem mi stick hem mi box kullanıyorum. Stick bir süre sonra donmalar yaptığı için kapağını söktüm, şimdi o da normal ve sorunsuz çalışıyor.