Özet: Gittigidiyor'da hifilife satıcısından Sennheiser HD 400s aldım kutudan bozuk çıktı, hifilife ürünü değiştirmek yerine ücret iadesi yaptı. Mesajlarıma da çok geç döndüler, gittigidiyor da 11 gün süren bu olaylara karşılık 20 tl çek önerdi

14 martta gittigidiyor'da bulunan hifilife satıcısı üzerinden paket hasarlı sennheiser hd 400s aldım 379 liraya, gelen kulaklık bozuk çıktı. Satıcı garantiye gönderin kullanıcı hatası olmadığı takdirde garantiye gelen ürünlerin garanti kapsamında sıfır ürünle değişikliği sağlanmaktadır dedi, gönderdim ertesi gün 19 martta para iadesi yaptılar. O tarihten beri gittigidiyor ve hifilife arasında (resmi distribütör bircom'u da aradım, mail attım vb hifilife da buraya bağlı) sekiyorum ben tamir istiyorum iade değil diye, beyefendiler bugün cevap vermeye tenezzül ettiler sağolsunlar, ürün stoklarında yokmuş (paket hasarsızı var), o yüzden tekrar satın alamazmışım, şirket şeyi gereği sıkıntı olursa çat diye iade yapıyorlarmış, hep beni düşünüp mağdur etmeme isteklerinden yani, kesinlikle yeni kulaklık vermenin maliyeti daha yüksek olacağından değil. Almadan önce bircom garantisi moruq, adamlar direkt değişim yapıyor moruq, senheiser türkiye len ** şeklinde yorumlar okuyordum ama o iş öyle değilmiş. Gittigidiyor da sağolsun 20 tl kupon verebilirmiş yapabilecekleri tek şey buymuş. Bu tarz bi durum olduğunda aliexpress satıcıya "sen benim müşterime ne yapıyorsun?" diyip yaptırım uygularken gittigidiyor'un al şu parayı konuyu kapat yapması harika gerçekten. THH'ye başvurmayı düşünüyorum çok sinirlendim.
#sennheiser #hifilife #bircom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Faruk @9966558

  İade yapmışlar THH den birşey çıkacağını sanmıyorum, GittiGidiyor bu durumda olaya daha çok dahil olup yeni ürünün size ulaşmasını sağlamalı. Bu arada olan sizin zamanınza olmuş geçmiş olsun. Ben yonka müzikten superlux hd681 almıştım Hepsiburada üzerinden bir sıkıntı yaşamadım.

  Ek olarak ben mümkün olduğunca GittiGidiyor dan uzak kalmaya çalışıyorum sizede öneririm.

  • ganiemre @ganiemre

   Sıkça sorulan sorular kısmında madde 1 ve madde 4'e baktıktan sonra uğraşmaya karar verdim. Ben de elimden geldiğince amazon dışındaki yerlerden almamaya çalışıyorum ama insan bazen mecbur kalıyor. Bu hayatta en nefret ettiğim şey salak yerine konmak, zamanında aras kargo ve yurtiçi kargo ile de çok uğraştım buna benzer sebeplerden

   http://tuketici.gtb.gov.tr/data/5994288e1a79f54410c61923/SSS2018.pdf

   GÜNCEL TÜKETİCİ UYUŞMAZLIKLARINA İLİŞKİN SIKÇA SORULAN SORULAR
   I- AYIPLI MAL VE HİZMETLER:
   1- Satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum.
   Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?
   Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl
   içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya
   ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı
   tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır.

   4- Satıcı ayıplı mal ile ilgili seçimlik haklarımı kullandırmamaktadır. Bu durumda ne
   yapabilirim?
   Satıcının ayıplı mala ilişkin seçimlik haklarınızı kullandırmaması durumunda satın alınan ürünün
   değerine göre tüketici hakem heyetlerine veya tüketici mahkemelerine başvurarak haklarınızı
   kullanmanız mümkündür.

 • Faruk @9966558

  1. Maddeden yuruyebilirsiniz bir şansınızı deneyin isterseniz zaten değeri yüksek olmadığından THH inceler karara bağlar.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Sennheiser, Metan firmasına bağlı değil miydi? Ben direk metan firmasından almıştım. %20 indirim yapmışlardı.