#NvidiaGeForceNow rakibi olarak alttan güçlü bir şekilde gelen #Boosteroid
Şu an en büyük özelliği #GeForceNow ile oynayamadığımız GTA V, Red Dead Redemption, Sekiro gibi oyunları oynatabilmesi
Serverları Romanya Bükreş'te bulunuyor
Tarayıcı üzerinden oynamayı da destekliyor
Arkasında Intel, Asus, Huawei gibi sponsorlar var
Yıllık üyelikle ayda 4.16 €, aylık üyelikle 9.89 €
Tek olumsuz yanı henüz ücretsiz bir deneme özelliği olmaması
2 seneye bulut oyun teknolojisi fena kızışacak, son konsol nesli bu nesil olacak muhtemelen
Link: https://boosteroid.com/index-tr/

#HaftalıkGündemeMalzeme #CloudGaming #Bulut #bulutsistemi

BULUT OYUN PLATFORMU |

Boosteroid is CLOUD GAMING PLATFORM that allow you to play your favourite games from browser wherever you are!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Eğer dediğin oyunları destekliyorsa aylık 90-100 lirayı her türlü hak eder. Turkcell 20 tane oyunu olan Geforce için 75 lira istiyor.

 • reducto @protego

  Son konsol nesli bu olmayacak ondan emin olabiliriz. Bulut her şeyin çözümü değil.

  • Serhan @babazula

   Starlink beklenilen performansı beklenilen fiyata verirse (eninde sonunda verecek), yalnızca evinde oynayabildiğin tuğla boyutunda konsollara insanlar neden para versin ki

  • erhankoprulu @erhankoprulu

   Microsoft'un xCloud haricin bir de evdeki konsolu stream etme seçeneği var, o iş tutarsa bir sonraki nesil yine konsol satma işine girebilirler.

  • Melburg @melburg

   @babazula Starlink te ping sorunu yok mu

  • reducto @protego

   @babazula - Rekabetçi oyunlar hiçbir zaman bulut üzerinden oynanmayacak. Kendi cihazından oynayana karşı büyük dezavantaj
   -1080p için bile en azından 50mbit gerekiyor ki düzgün olması için 75mbit gerek. Kaç kişide o internet var.
   -75mbit internetin olsa bile o görüntü kendi cihazınla oynadığın gibi olmuyor. Film izler gibi pikselleşmeleri görüyorsun. ÜSt düzey sistem toplayacak bütçesi olan adamı veya konsolu olan adamı buluttan oyun oynamaya ikna edemezsin.
   -4K oynayanlara daha gelmedik bile 🙂 Adam evinde 4K oynamak için PS5 series x almış ama bulutta sadece 1080 var. Birkaç yıl sonra 4K eklenirse ne gerekecek 250mbit mi?
   -Starlink kurtarıcı değil. Yüksek hızlı internet buluttan oyun oynamanın önündeki tek engel de değil. Birçok ülke Starlink'e muhtemelen izin bile vermeyecek. Çok da ucuz olmayacak. 100 liraya 200mbit filan bekleme. Starlink'in yaygınlaşmasıı zaten en az 10 yıl sürer. Sadece uydu yollamakla bitmiyor. Upload için her yere yer istasyonları kurulmak zorunda.
   -Her oyun yok. Muhtemelen de hiçbir zaman olmayacak. PC tarafında asla olmayacak.
   -PC tarafında gelirsek, yukarıdakilere ek olarak modlama imkanı yok. Yama yükleme imkanı yok. Bunların olabilme imkanı da yok çünkü bunların olması için o kişiye bir alan ayırman gerekiyor. Şu an yapılan bir bilgisayarı gün içinde 10 kişiye kiralamak. Senin modlarının ayarlarının kayıtrlı kalabilmesi için o pcnin sana özel tahsis edilmiş olması gerekir. Bu da pc kiralamak. Bu şu an da yapılıyor ve çok pahalı. bulut oyun sistemleri bunu yapamaz çünkü o pcyi 24 saatte 10 kişiye kullandırtmak yerine tek bir kişiye vermesi gerekir bu da fiyatı 10 katına çıkarır. Ve ekran kartı sadece oyun için kullanılmıyor.

  • Serhan @babazula

   @melburg Şu an performanslı çalışmıyor ancak bir sonraki konsol nesline daha 7 yıl var. O zamana kadar Starlink fiyat/performans ürünü olmayı başarması muhtemel

  • Serhan @babazula

   @equitatus Bulut sistemler oturursa oyun oynatacak ekran kartı üretimi special edition gibi bir şey olacak. Kendi sistemi toplarım dersen astarı yüzünden pahalıya gelecek. Şu an dünyanın en büyük gpu üreticisi olan Nvidia bu sistemi kendi eliyle oluşturuyor gözümüzün önünde. Adamlar artık donanım satın alma ki biz de üretim, teknik destek, müşteri hizmetleri maliyetlerinden kurtululalım diyor açık açık

  • Serhan @babazula

   @equitatus Üretim elbet devam edecek karşı çıktığım anlaşılmasın yalnız en son ne zaman bilgisayarınıza wifi kartı aldınız zamanında tv kartı ayrıydı, ses kartı ayrıydı. Ekran kartı da zamanla böyle bir şeye dönüşecek. Özel bir amaç için kullanmak isteyenlerin aldığı bir donanım haline dönüşecek. Profesyonel insanlar zaten iş için özel üretim Quadro ekran kartlarını kullanıyor onlar devam edecek, ekran kartları da bizim gibi meraklıların kullandığı özel bir donanım olarak hayatına devam edecek.
   1 ms gecikmeyi dert edenler senin benim gibi nerdler. İnsanlar artık telefon alırken ilk baktıkları şey pubg mobile oluyor. Devir çok hızlı değişiyor. Emeklemeye başlayan çocuğun eline oynasın diye telefon veriyorlar. Kahvehaneden çıkmayan amcalar şimdi telefonda okeyin başından kalkmıyor. Oyun yapımcıları da, donanım üreticileri de bu çoğunluk nüfusa yönelik kararlar alıyor.

 • Ota @otakaraha

  Partnerler arasında Nvidia'nın da olması ilginç 🙂

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  İnternet çok daha iyi geliştirse, 30-40 sene sonra evde bilgisayar olayı kalmayacak, küçük bir cihaz alıp, bulut üzerinden işlerimizi görücez. Ne kadar güce ihtyacımız varsa, satın alıp kullanacağız.

 • berrram @berrram

  Dediğiniz gibi deneme olsaydı iyi olacaktı. Bu hali ile TR'de yaşayan biri olarak riske girmek anlamsız bu fiyata.

 • Joe @joe

  Son konsol nesli olması imkansız...

 • Airoso @airoso

  web sitesinde olmasa da uygulamasında bağlantı testi var, Ankaradayım, gfn 20~ ping veriyordu bu da 25~ civarı, turknet vdsl 35mbit. Üye olmadım şimdilik 🙂