#AMD'den orta seviye yeni bir ekran kartı gelecek. Tabi bu krizde kartları piyasada göremeyeceğiz büyük ihtimalle ama yeni kart 1080p hedefli olacak. Yeni #Navi23 #GPU'su rakibi #RTX3060 benzeri performans sunacak gibi. 32 İşlem kümesine 128Bit veri yoluna sahip 8GB #GDDR6 bellek eşlik edecek.
Yeni piyasaya sürülen -ben daha görmedim- #RX6700 40 işlem kümesine rağmen artan saat hızına bağlı olarak oldukça iyi performans sergiliyor. Tahminimce 10 Tflops civarı işlem gücüne sahip olacak yeni kart düşük bant genişliği ve 8GB belleği ile 1080p'de iyi performans sergileyecektir. Umarım daha uygun fiyata sahip olur ve piyasa görürüz. AMD'de performasn arttı, Nvidia'yı yakaladı(Yine de RT ve ekstra özelikler açısından geride) ama artık eskisi gibi rakibinden daha ucuz değil.

https://videocardz.com/newz/amd-navi-23-with-up-to-2048-stream-processors-and-8gb-gddr6-memory-to-launch-in-april

AMD Navi 23 with up to 2048 Stream Processors and 8GB GDDR6 memory to launch in...

AMD Navi 23 might launch in April A graphics processor codenamed Dimgrey gets the first full specs. Just today AMD released its Navi 22 XT GPU for the upper mid-range Radeon RX 6700 XT series, but we...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Piyasada zor görürüz 5500xtler bile yok. Olanlar da gerçekten anlamsız fiyatlar. Düşük ekran kartları bile kalmamış. 1030lara 1000tl yazmışlar ya

  • BRN @brnspawn

   Levent abinin dediği gibi oyuncu kartlarının bu işi yapamaması lazım yada Bitcoin'de olduğu gibi ekran kartında daha iyi kazan özel kartlar çıkmalı. Tabi genel olarak çip krizi, üretim sıkıntı var. Yine fiyatlar yükselecek am bilemiyorum. Belki İntel kartları coin işin beceriksiz olup, oyunda iş görürse bi çare olabilir. Hatta intel güçlü bir şekilde piyasaya girebilir.

  • Alptekin @alptekinck

   @brnspawn 4gb kartlar bu işi yapamıyor zaten. oyuncuyu düşünen olsa 1650s 5500xt kartları normal fiyattan satılırdı. fiyatların madencilikle alakası olduğunu düşünmüyorum, kendi parasını 7-8 ayda çıkartacak geleceği meçhul şeye kimse yatırım yapmaz. madencilere sövüp ben oyuncuyum diyerek stok kovalayan insanlar alıyor bu fiyattan. talep bu kadar çokken neden fiyat düşürsünler ya da arz oluşsun?

 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  Keşke karneyle satsalar 😛 asdhkjasdhas geldiğimiz duruma bak arkadaş eskilerimizin söylendiği şeye özenir olduk

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Eğer, oyun grafiklerinde kullanılmıyor ise CUDA ve AMD karşılığını tamamen alacaksın ekran kartlarından. Gerçekten ihtiyacı olana, ispat karşılığı, ücretsiz olarak ayrıca temin edilecek (fiziki kilit açılacak). Coin için kullanacak olana da grafik çıkışsız özel kart satacaksın.
  Olmyur ise coin'de kullanıldığını ispatlayacak özel bir küçük çip takacaksın, garanti kapsamında gelen kartların çipini kontrol edeceksin ve coin nedeniyle arıza yapmış ise garanti kapsamı dışında bırakacaksın.
  Evet, coinciler yüzünden iyi para yapıyorlar ama oyuncuları küstürüyorlar. Eğer, bıçak gibi kesilir ise sadece coincilerin eline bakmak zorunda kalırlar. Zaten Ray Tracing ellerinde patladı, doğru düzgün oyun çıkmadığı gibi, çıkanlarda da performans sorunu yaşanıyor.