Bir ara buradan ayrılan bir grup siyasetin ve dinin de konuşulabildiği bir platform kurmuştu sanırım, ismini bile unutmuşum, ona ne olduğunu bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  Çokçekirdek, battı gitti o proje.

 • Orcun @orcun

  Çokçekirdek sitesiydi. Daha alfa aşamasında bazı sıkıntılar çıktı. Sonra ayrılıklar falan oldu millet bağış yaptığı ücreti geri istedi falan birşeyler karıştı en sonda siteyi kapattılar. Ha son aşamasını ben de bilmiyorum ? içerde cidden neler oldu onu da bilmiyorum çünkü göremedik ? bize bile tam olarak anlatılmadı bazı şeyler. Biri çıktı darbe yaptı yönetime el koydu vs. ondan sonra zaten fiili olarak bitmişti.

  • TongYabguHan @tongyabguhan34

   Çiçek gibi siteyid. Anket bile yapılıyordu. 😀

  • Orcun @orcun

   @tongyabguhan34 Anket olayını çok göremedik. 😀 Ben harcadığım zamana üzüldüm. 10 kişi resmen abi gel mod ol abi gel yönetici ol vs vs baskısıyla dedim tamam ya katılayım seçilirsek okey. Biliyorsun seçim yapılmıştı mod olduk. Ha ama sıkıntı şuydu ben TS'den gelmişim. Burada aynı trollü dinci kafatasçı millete ona buna dinsiz diye gezinen insanlara hakaret eden yaftalayan birini niye o sitede göreyim ? ben geldiği gibi uçurdum. Ama sıkıntı da oydu zaten vay sen uçuramazsın edemezsin. Arkadaşım o zaman niye bu siteyi açtık ? TS'den neden bunaldıkta o site açıldı ? bilen eden yok. Sonra baktım ki yönetim kısmı olsun üst kademesi bu adamların TS'i bildiği bile yokmuş. Burada aktif takılmıyorlarmış ki ? hani buranın trollünü görmemişler bilmiyorlar. Ben o olaydan sonra bıraktım. Sonra bana özelden @protego daha birsürü arkadaş ssler attı abi şöyle oluyor böyle oluyor. Ali çıktı ben dedi yönetime el koydum vs serverden birşeyler yaptım banladım vs. yok geri gel şöyle böyle hatta @ronniejamesdio da daha iyi bilir bunları o süreçten sonrasını da biliyor.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @orcun Orçun seni anket ile seçmiştik. Hatta baskı yapılmıştı. Güvendiğimiz biri olsun diye 🙂

  • Orcun @orcun

   @awsalli Ya en son evet bir seçim yapıldı site içinde. @ronniejamesdio @weekender birde ben vardım. 😀 Ondan öncesi de gene anketli seçim yapıldı işte sitede önceden teknoseyirden gelen troller farkedildiği gibi banlansın mı ? denildi o galiba daha çok şey almıştı ama genelde kullanıcı sorunca uçabiliyordu anket işi. Zaten site de alfaydı ya daha yani oturmuş birşey yoktu ki ? hani haybeye uğraştık gerildik vakit kaybettik. Hemen istediler yönetici olsun yok mod seçelim vs ya bir önce sen altyapını düzgün yap ? temanı düzgün şey yap ? sistemi oturt sonra dersin ki okey seçim yaparız şu bu vs daha fol yok yumurta yok hemen abandılar.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @orcun Hiç unutmam, okuldan yeni çıkmıştım. Minibüste, Troll hesap gelirse, ne yapılacak dedim. Bu site öyle bir site değil, anında gereğini yaparız gibi çözümler söylüyorlardı. Site başka kullanıcılara açıldığı an, olaylar başladı. 😀

  • Orcun @orcun

   @awsalli Ben 1 dk içinde yaptım gereğini de, vay sen misin yapan ? discorddan şutladık ... çocuğunu yazınca da, vay sen küfürbazsın. Birtane arkadaşta chatten ard arda yazmadıklarımı ard arda yazmışım gibi kesip biçmeli ss almış vs. vs. sonra öğreniyorum tabi bu işi ? yaw banladığım hesap ts'in 1 numaralı trolüydü yahu ? haybeye suçsuz adamı mı banladık ? yoo. Yok banlayamazmışım vs. banı açılacak dediler çetten iyi dedim açın ya ben yokum o zaman kendiniz takılırsınız vs. Caner miydi o zaman muhattabı sitenin ? hah ona da yazdım telegramdan aga ben bırakıyorum mod hesabını da alın üyeliğimi de komple silin dedim, sildi. Benim o dk'dan sonra siteyle hiçbir bağım olayım vs kalmadı. Ha ama özelden çok arkadaş yazdı. Abi böyle böyle oldu üyeliğini açtılar geri geldi, işte yok fesli diye birisi geldi siteyi birbirine kattı vs. vs. vs. ulan biz zaten bunlarla uğraşılmasın diye başından yılanın kafasını kestik ? 😀 sonra da harlayınca da kimsin ya dedim ? kimsiniz siz ? çıkıyor benle 2 sene evvela ts'den sorduğu soruya cevap vermişimde onun linkini atıyordu. Tanımıyorum ki seni ? sonra farkettim işte vay vay diyorum içimden bunların teknoseyir ile alakası yok ki ? adamlar teknoseyini bilmiyorlar ? takılmamış ki burada ? birinin yaralı parmağına işememiş ki ? derdine derman olmamış ki ? sorununu bu sitenin neden insanların bıkıp o 2. yancı siteyi açmak istediklerini bilmiyorlarmış ki ? o açıdan düşününce tabi aaa orçun geldi yeni üyeyi süresiz banladı kim ya bu diye bana çullanıldı.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @orcun Sitenin reklamı yapılıyordu, oradan gelenler olmuştur. Ekşide filan yazılmıştı. Siyasi ve dini içeriklerin tartışılabileceği bir ortam yok, olmayacakta. Troll hesaplar, bu işi yaptırmazlar.

  • Orcun @orcun

   @awsalli Yani olmaz, olmuyor. 10 yıl önce de denendi bunlar ben onlarında içindeydim hatta. Yani olamıyor. Güya türkçülük mekanıydı ama ya sen o küfürleri bir görseydin ohooo neler neler. Hele bir etnik kökenini açıkla vallahi billahi yemediğin küfürün haddi hesabı olmazdı. Hemde öyle küfürler sık sık duyulanlar değil. 😀 Forumda işte nikinin rütbenin orada küfür yazıyordu. 😀 O üyeliğe geri girmeye çalış mesela 1 sayfa küfür. 😀

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  2 ay mı ne dayandı sonra yalan oldu diye biliyorum

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Güzel bir proje olarak başladı. İlk troll hesapta, site kapandı.

 • Recai @recai

  gelisine yarim vole vurur gibi, guzel oturtmussun ayagina!

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Çok özgür olmayı planlayan platformun çok dramatik çöküşü. 😀