#GeForceNever
Bu işin bütün sorumlusu Basındır arkadaşlar.
Bu ilk piyasaya geldiğinde yapılan tek yorum: Düşük Ping ve TL ile oyun keyfi. Şuna buna alternatif olacak. Haberleriydi. Şimdi basın neden suçlu;
1-) Fiyat açıklanmadan önce, herkes kafadan sallama fiyatlar yaptı. Yurtdışında böyle ise bizde xbox gibi yerel fiyat olsa, yıldızlar arası seyahat icat edilse aylık/haftalık fiyat X olur. Konsol fiyatı - Ekran kartı şu kadar. Bunun yanında deve de kulak kalır.
gibi haberler çıktı. Belli bundan rahatsız olunduğu için bazı büyük yayıncılara, "arkadaşlar türkiye burası, kur mur falan derken fiyat XTL altı zor olur hea bakın üzülmeyin" pompası başladı.
2-) Fiyat açıklandı, X++ Çıktı fiyat, hizmet adının hakkını verecek şekilde. Fiyatı açıklayan sponsorluk anlaşması alan kişi, "beğenmeyen yurtdışından oynar YAHE" dedi. Kendim duydum bunu. Peki bu iki olay oluduktan sonra biz ne öğrendik?
1-) Yahu meğer bu GeforceNow Rusya-Japonya vs gibi ülkelere de girmiş. Oralarda da fiyatlar fazlaymış.
Bir tane bile basından birisi, fiyatlar açıklanana kadar bakın oralarda da böyle, bize de öyle gelir demedi. Ben duymadım görmedim. Bu nasıl oyun "basını" ? Hiç biri bunu gidip araştırmadı mı gerçekten. Yok şu fiyat yok fiyat denirken, olan örneklere bakılmadı mı?
( Sen niye bakmadın? Diyenler olursa, elimde ki sistem hali hazırda yetiyor, bu tarz online şeylere merak dışında bir ilgim yok. )
Fiyat açıklandıktan sonra, basına atılan Tweetler ile HABER aldığımız durum sonucu neyse dedi pek çok kişi. Bir çoğu 50TL olsa falan gibi laflar etmeye başladı, büyük bir kısmı yurtdışından oynamaya devam dedi.
2-) ŞAAAAK bir gece mail, yurtdışı kullanımı yasak. HAYDAAA nasıl olur? İlk gün açıklanırken, SPONSOR yayıncı bile beğenmeyen yurtdışından oynanır demedi mi? ŞAAAK e arkadaş Rusya ve Japonya'da aynısı olmuş???? Yerli firma aktif olunca, Nvidia desteği kesiliyormuş... Basın şaşkın, böyle bir şey mi olabilir? Sponsor yayıncı istifa eder, basın 2 tane ingilizce çeviri, 3 basın bülteni okuma dışında yapabildiği en iyi şeyi yapmaya başlar. LİNÇ. Kusur bakmasın kimse ama bütün sorun basındadır. Bu balonu şişiren onların oturup hiç bir şey yapmaması. Yüz binlere hitap ederken en ufak bir sorumluluk sahibi olmamasıdır. Eğer gördüğünüz, duyduğunuz birisi var ise bu bilgileri daha önceden haber eden, araştıran, uyaran beni bilgilendirirseniz sevinirim. Bende takip edeyim onları.
En ufak bir araştırma yapma, büyük oyunları yurtdışı incelemesi / reddit genel görüşü çıkmadan incelemeye kork. Kötüye kötü diyeme, linç ile milletin gazını almaktan başka bir işe yarama. Ama sponsor kızar diye laf edeme. Ne işe yarıyor bu basın?

BeğenFavori PaylaşYorum yap