Bence gelmiş geçmiş en iyi F2P oyun. Asla pay to win değil çünkü, PVP yok. Oyun hikayeli bir eksende geçiyor. Storyler eventlar haritaları açarak boss ve yaratık kesip eşya düşürerek ilerliyor güçleniyorsunuz. Oyuna sürekli yeni mekanikler geliyor. Ve 1.5 aylık patch ile hikayenin devamı geliyor. 8 ülke gelecek şuan 2 ülke açık ve 1.3 ile gelen bir bölge açık, her patchle mekanik veya bölgeler geliyor. 8 ülke tamamlanınca oyunun ana hikayesi bitecek. Bu da yaklaşık 4 yıl sürecek. Şu ana kadar gördüğüm en iyi kazan kazan oyun mantığına sahip sistem. Ve Mobil platformda grafik olarak rakipsiz bir oyun. İlk defa donanım zorlayan bir oyun çıktı akıllı telefonlar da.

https://www.youtube.com/watch?v=vv_JnSwFp0A

Oyunu günde 1-2 saat oynayarak hızlıca ilerleyebilirsiniz. Benim hatam oyun ilk çıktığında başladığım ve her şey bir muamma olduğu için bir çok hata yapmamdı. Yeni başlayacak bir kişi muhakkak rehberleri okusun.

Version 1.4 "Invitation of Windblume" Trailer | Genshin Impact

Songs of joy in the winds are streaming,Beneath the flowers old hymns abide;Though you should seek the festivity's meaning,Forget not that which your hearts ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • DRTOLGA @platinium08

  Para vererek karakterlere daha hızlı ulaşırsınız ama bu hiçkimseyi bağlamaz herkesin kendi ayrı dünyası var. İsterseniz arkadaşlarınızın dünyasına onlar izin verirse girebilirsiniz.

 • Player 1 @player-1

  Nadiren oynuyorum. Pek ekonomisini çözemedim. Karakter geliştirirken kullanılacak eşyalar var. Bunların hepsini buldukça karakterlere basmak mı mantıklı yoksa karakteri savaşlarda geliştirip, bu eşyaları sonraya mı bırakmak mantıklı karar veremedim.

  Aynı şey silahlar için de geçerli. Her karakterin taşıdığı kendine özgü silahı var. Şuan elimdeki en güçlü silaha bütün geliştirmeleri basayım mı yoksa ilerde bu silahlar çöp olur mu bilemedim.

  • DRTOLGA @platinium08

   Hocam rehber okumanız sizi çok hızlı yükseltir. sorularınız çok irdelenmesi uzunca anlatılması gereken konular. Gachaları 10lu çekin ve 4 yıldız silahlara artı basın oyun başında 3 yıldızlara basabilirsiniz ama ar7 üzerinde 4 yıldızlara yüklenin. Oyunda ki hangi karakteri DPS/ADC olduğunu hangisinin tank olduğunu hangisinin healer olduğunu hangisinin reactioner olduğunu hangisinin buffer olduğunu bilmeniz gerekiyor aslında yazıyor talent lara girdiğinizde özelliklerini okuyorsunuz ama ingilizce 🙂 Google a Genshin İmpact Tier List yazarsanız DPS ve diğer karakterleri görüp partinizi buna göre dizersiniz. Oyun mekanikleri temiz ama bilmeden oynanacak yapıda değil herşey hikayeye uygun düşünülmüş.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Biraz fazla gatcha olmuş ama 20 saat kadar oynadım, gideri var.

  • DRTOLGA @platinium08

   Fazla gacha mı? Oyunda 1 ayda 10bin primogem kasabiliyorsunuz. Bu da 65tane gacha eder. 10 lu çekse minimum 4 yıldız 6 tane eşya eder. Gider de oyunun başında neden uçamıyorum kaçamıyorum gibi bir sabırsızlık gösterirseniz her oyun gacha gelir.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @platinium08 Oyunu eğlenmek için oynayan birisi öyle gidip gem falan kasmaz, oyunun mekaniği de bu olmamalı. Sabırsızlıkta değil yani 20 saat oynamışım, görev yapmışım yok, yetmiyor. Toplamda 10 defa falan 10'lu yapabildim o kadar. Bunun savunulacak bir yanı da yok yani vaktiniz o kadar değersiz olmasın, MMO kafası bu hiç sevmem.

  • DRTOLGA @platinium08

   @huseyinekrem hocam 15 dakikada 60primogem geliyor. Abyss de 1 saatte 600-700 gem kasabilirsiniz. Ben PUBG, Fortnite, Knight, Metin2, Ogame, Travian, İkariam hepsini çok iyi biliyorum.

   bu oyun günlük 1 saat oynanarak gayet ilerlenebilecek oyun gacha kafası falan değil. Biz KO Areste İlk 5 e 5 farklı klan kurup sokmuş bir aileye sahibim keza Metin 2 yörük serverının 1. si de birebir tanıdığım arkadaşımızdı. Kısacası F2P diyip adam sömüren oyunlarda en yüksek seviyelere de geldik. Ben bu kalitede ve emekte 2. bir oyun görmedim. Ben eğlenmek için oynuyorum. Şuan ki karakterlerimle oyun sonuna kadar da gidilir. Sırf meraktan gem kasmak isteyen kasar. Oyun ekonomisi oyuncuları memnun etmeseydi. Şuan anthem gibi oyunlara dönerdi Aksine 4 senede harcadığı 100milyon doları 2 ayda kazandı. Ben para vermiyorum ama oyun öyle hediyeler veriyor ki bazen sırf destek amaçlı paketi satın alıyorsun. Epic games te öyle, ben epicle indirimler ve bedava oyunlar için girdim. Ama beğendiğim bir oyun olursa steam den değil epikten alıyorum.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @platinium08 E oyun nerede o zaman? Gem kasmak oyun mu oldu şimdi 😀 Geçin hocam bunları zaman tuzağı.

  • DRTOLGA @platinium08

   @huseyinekrem 1 saat oynuyorsun oyundaki günlük yapılması gereken şeyleri yapıyorsun nasıl zaman tuzağı?

  • Ekrem @huseyinekrem

   @platinium08 hep aynı şeyleri her gün dönüyorsun ben buna oyun demem. Tekrara düşünce bıraktım zaten bende.

  • DRTOLGA @platinium08

   @huseyinekrem 😃battle royale, mmorpg, strategy, moba, Counter Strike, Team fortress türevleri Bunları hiçbiri oyun değil o zaman. hepsinde hergün aynı şeyleri dönüyorsun ve de genshin impact tan 100 kat kısır olarak. genshin impactte hergün komisyon görevi, abyss, ley line, coop, farm, avcılık,toplayıcılık item kasma, boss kesme, hazine avı yapabilirsin. Strateji oyunu oynasan sürekli aynı sistemle oyna yen veya kaybet. Ayrıca bu oyunda 20den fazla karakter var her patchle yenisi geliyor herbirisinin kendine özel yetenekleri ve 4 lü partiyle reaksiyon farklılıkları var.

   Switch in en övülen oyunu legend of zelda da da benzer işler var. oyun dedikleri looter shooter lar hortum makinesi adamın cebini soymak için. Bu oyunda günlük bir saat geçirirsin. kaparsın. Yeni patchte 3 tane yeni hikaye gelir. onu yaparsın 45 gün sonra yenisi gelir haritada yeni keşfedilecek bölge gelir. Hangi oyunda var bunlar ve yaklaşık 3 4 sene de ana hikayesi bitecek bir oyun olacak. Ben böyle benzer 2. bir ücretsiz oyun bilmiyorum

  • Ekrem @huseyinekrem

   @platinium08 Ben oyuna kötü demedim yanlış anlaşılmasın. Oyunun sonu sonsuz bir grind'a çıkıyor. Ve başındaki hikayeyle gidişatın bir alakası yok. Yaptığın şey puan kasmaktan ve onları harcamaktan ibaret. Bunu PvP oyunlarla karşılaştırmak çok ama çok yersiz bu arada. Birisi diğer insanları yenmeye dayalı oyunken bu kendi kendine dönüp durduğun bir şey. MMO'ları da ben oyundan saymıyorum. Günün sonunda oyunu oynamayı bırakıp oyun için adeta çalışman gerekiyorsa, ve bunu tamamen oyun puanı için yapıp kimseyle yarışmıyorsan bu hamallıktan başka bir şey değildir 🙂

 • Agab @agab

  Gelmiş geçmiş en iyi oyun metin2dir. tabi sonradan p2w oldu.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Her ne kadar çıktığında para vererek almış olsam da Team Fortress 2 gibi bir oyun varken zirveye ortak olması çok zor. Ki oynamadığım DOTA 2, Planetside 2, Path of Exile gibi oyunlar da var.

 • Hado @hado

  Meta oynamıyorsan hata yapılacak bir taraf da yok pek, biraz daha az hasar verip,boss dövüşleri biraz daha uzuyor.