Mutlu son. 😀
Önceki gönderi: https://teknoseyir.com/durum/1387745

Devre kartından olmasından korkmuştum ama led şeriti değiştirince düzeldi. Epey terletti ama bizi. TV'nin model numarasına göre sipariş etmeme rağmen, gelen ledlerin üzerindeki soket bizimkinden farklıydı ve uymadı. Televizyonu dağıtmışız, evin içinde her yer her yerde, kaldık öyle 😀 Bir umut Kadıköy'e, Yazıcıoğlu'na gittim. Şans genelde benden yana olmaz ama bu sefer bulmam çok kolay oldu. İkinci dükkanda buldum. Yani bu işe girişecek olanlar bu tarz durumlara hazırlıklı olsun. Model numarasına göre alsanız bile böyle durumlar olabiliyor. Bu arada bu modelde (LG 42LS570S) sadece ekranın sol tarafında led şerit varmış. Ben çift taraflı diye tahmin edip iki tane sipariş etmiştim ama durum öyle değilmiş. Neyse her halükarda iade edeceğim zaten diğerlerini soket uymadığından. Eve geri döndüm ve bir iki küçük terslikten sonra (bir kablo gözümüzden kaçmış, kapattık kapağı tabi güç gelmedi, geri açtık vs vs.) sonuç alabildik neyse ki. Bu işe ilk defa girişeceklere tavsiyem fotoğraf çeke çeke ilerlesinler. Sonrasında kafa çok karışıyor. Bir de LCD panele çok dikkat edilmeli gerçekten. Bizimki 42 inç olmasına rağmen tutarken ufak yanlış bir harekette çok fazla esnediğini gördük. Daha büyük ekranlar için kesinlikle vantuz kullanın; tv paneli için vantuzlar satılıyor, eğer bundan edinmezseniz büyük ihtimalle kırarsınız.

Bu arada reklama mı giriyor bilmiyorum ama ledleri japonteknoloji diye bir siteden sipariş ettim. Erken kargoladılar ve paketleme iyiydi. Bendeki soketin uymadığını söyleyince sorun çıkarmadan iade alacaklarını söylediler. Her ne kadar ben terslik yaşamış olsam da paketlemeleri ve satış sonrası iletişimleri iyiydi.

1 hafta sonraki ekleme: japonteknoloji sitesiyle konuştum. Aynı model numarasına sahip olsa bile ledlerin soketleri farklı olabiliyormuş. Bu model numarasında bir 6 pinli bir de 8 pinli model varmış. Ben önüme ilk önce 6 pinli olan çıktığı için onu almışım ama 8 pinliyi almam gerekiyormuş. Tabi sipariş verirken televizyonun içinden ne çıkacağını bilmediğim için dikkat etmedim. Fakat farklı soket tipleri olduğunu bilseydim en azından internetten detaylı araştırır vs. bulurdum. Aklınızda bulunsun.

#LG #televizyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap