Yayınlanmasının üzerinden 1 ay geçmiş fakat ben de yeni gördüm: 2021 Yazılım Trendleri.
Bu çalışmada sektörde uzun yıllardır çalışmakta olan yazılım geliştiricilerin kendi alanlarıyla ya da ilgili oldukları alanlarla ilgili öngörü ve tavsiyelerden oluşan yazılar yer alıyor. Çalışma kapsamında toplam 27 kişiden görüş alınmış. İncelemekte fayda olacağını düşünüyorum.

Blog yazısı şeklinde: https://mhkoca.medium.com/yaz%C4%B1l%C4%B1m-d%C3%BCnyas%C4%B1nda-2021-trendleri-a59b8faab67c
PDF formatı şeklinde: https://drive.google.com/file/d/1NqPIbppCS6He-VC7gXyqoO6DRzf62ogp/view

#YazılımGündemi #Programlama #FaydalıBağlantılar #Trend #YazılımGeliştirme

Yazılım Dünyasında 2021 Trendleri

Bu çalışmayla beraber resmen gelenekselleşen “Yazılım Dünyasında Trendler” serisinin 2021 versiyonunu okuyorsunuz. (Serinin ilk yayını…
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert @merpheus

  Yazılım Trendleri yanlış isim. Niyeyse web developerlar, web teknolojilerinden ibaret görüyor yazılım dünyasını. Koskoca yazının neredeyse hepsi web developerlara ve web teknolojilerine ayrılmış. Bir iki tane machine learning var varsa.

 • Papa Emeritus @pope

  Cross platform app’ler, electron ve react native’den bahsedenleri görünce kusma noktasına gelip okumayı bıraktım 😀 Bu kafa yapısı yazılım dünyasının kanseri haline geldi. Yok PWA yapalım her platformda çalışsın, yok React Native yapalım native olarak çalışsın vs... Gördük MS’in React Native çabalarını. React Native ile baştan yazdıkları bir Xbox App’i çıkardılar 7-8 ay önce, hayatımda gördüğüm büyük bir şirketin elinden çıkan en berbat şey olabilir. iPad Pro 2020’de chat yaparken kasar mı bir uygulama? Electron desen zaten ayrı bir facia. Bıktım gerçekten bıktım...

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   Bu tek bir proje yapalım, her sisteme derleyelim akımına ben de gıcık oluyorum ama her ne kadar performanstan acayip büyük götürüleri olsa da firmaların daha hızlı çıkış yapmak ve daha az geliştirici çalıştırmak için bu teknolojilere önem vermesi gerçek bir durum. İlerleyen zamanlarda da böyle olacak gibi duruyor. Benim naçizane gözlemim. Microsoft gibi bir firma niye bunlarla uğraşıyor ona ben de anlam veremedim.