#TeknoYardım Arkadaşlar ender 3 v2 için baş ağartmayacak filament tavsiyesi verebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CKabil @moshck

  Fiyat sorun değilse Zaxe filamentler baya iyiydi. Ingilterede üretilip burada marka basıyorlar üstüne. İngiltere fiyatından çok daha uyguna geliyor. En son 1.5sene önce aldım. Şuan durumunu tam olarak bilmiyorum.

  Esunun bazı filamentleri çok iyi. Türüne göre kalite değişiyor.

  • ofis @ofis

   Cihazı yeni alacağız, olabilecek fiyaskolardan dolayı ilk etapta azar azar satılan bir kaç renk ABS yapıda olandan alayım dedim, sonra pla tipte alırız diye düşündüm, ama bu seferde yanlış malzeme seçiminden kırılma vs olupta baştan sınıfta kalmayalım 🙂

  • CKabil @moshck

   @ofis İlk denemenizse PLA ile başlayın. PLA ABS e göre daha kolay basım imkanı sunar. Esun PLA da yeterli kalite sağlıyor aslında. PLA basımında çok fazla sorun yaşamazsınız. İlk basım sıcaklıkları ve ufak tefek ayarlarla basım kalitesi çok iyi düzeye gelebilir. Her filament için temp tower basmanızı öneririm. Böylece hangi sıcaklıkta en güzel sonucu elde edeceğinizi kısa sürede öğrenirsiniz.

   Filament ince ayarları ve neler olabileceğini öğrenince ABSe geçebilirsiniz. Tabi isterseniz direk ABS de deneyebilirsiniz ama PLAya göre hata oranı yüksek olduğu için insanı deli edebiliyor. ABS malzeme kullanırken yazıcının bulunduğu odanın sıcaklığını sabit tutmaya çalışın. ABS malzeme ısıdan çok fazla etkilendiğinden dolayı en ufak hava akımı basımı bozabilir. Ayrıca ABS basarken ortamda canlı olmasın zehirleyebilir. Ne kadar yeni versiyonları zararsız dense de tam olarak değil.

 • kei @kei

  Esun markası iyi hocam biz okulda ultimaker ile kullanıyorduk. Bir sürü merdiven altı marka da kullandık. En iyi fiyat performans benim gözümde esun markası.

 • ofis @ofis

  Kalınlık 1.75 mm olmalı değil mi?

 • ahmet @ahmet0

  Esun ile düzgün çalışmalı

 • karakartal @karakartal

  Esun ve Abg kullanıyorum uzun zamandır, tavsiye ederim