25W şu hızlı şarj adaptöründen aldım. Eşimin Redmi Note 8'de deneyeyim dedim hızlı şarj ibaresi falan çıkmıyor. İçinden Type C to Type C kablo çıkmıştı onla deniyorum. Özel bir ayarı falan mı var telefonun, hızlı şarj alması için ne yapmak gerekir?

#akış #hızlışarj #fastcharging #redminote8 #samsung

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07TV8N1HR/

SAMSUNG EP-TA800XWEGWW TypeC 25W Hızlı Şarj Aleti, Beyaz: Amazon.com.tr

SAMSUNG EP-TA800XWEGWW TypeC 25W Hızlı Şarj Aleti, Beyaz: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eminentia @eminentia

  Redmi Note 8, 18 watt qualcomm quickcharge destekli imiş. Bu teknoloji 3 ile 20 volt arasında volt değişimi yaparak daha hızlı şarj etmeyi sağlıyor. Ancak aldığınız üründe qualcomm quickcharge ile ilgili bir ibare göremedim ben.

  Benim telefonumun (Realme, VOOC şarj teknolojisi) 20 watt hızlı şarj desteği var ve adaptör sabit 5 volt 4 amper veriyor.

  Demek istediğim, teknolojileri aynı olmayabilir.

  • Nakahella @nakah

   O ne saçma işmiş öyle ya. Daha fazla W ama teknoloji desteklemiyor diye yavaş mı şarj oluyor yani? Peki hangi teknoloji daha gelişmiş? Benim aldığım mı iyi yoksa qualcomm dediğiniz mi? İleride hangisi daha çok kullanılır yani? Ona göre iade edeyim adaptörü.

  • Eminentia @eminentia

   @nakah İkisi de hızlı şarj ediyor ama cihazın desteklemesi lazım. Kimi firma kendi yöntemini kullanırken kimi firma qualcomm'un yöntemini kullanıyor. Bence bunu iade edin, cihazınız qualcomm 3.0 veya 4.0 mı onu kontrol edin ve kendinize uygun olanı satın alın.

 • sawgent @sawgent

  Her hızlı şarj her cihazı hızlı şarj edemiyor. Bende de 100 watt'a çıkabilen bir şarj istasyonu var. Ancak ne Tab S7 Plus'ı ne de Note 10 Plus'ı 45w'lık "Süper Hızlı Şarj" moduna sokamıyorlar. Kendi adaptörü ve 45w'lık powerbank o moda sokabiliyor sadece. Şarj değerlerine bakmak gerekli almadan önce.

 • Mustafa N. @mustafanr

  PD standardında şarj ediyor galiba bu Note 8 destekli olmayabilir.

 • ARMv7 @armv7

  Protokol farkı var, samsung adaptive fast charging kullanıyor, Xiaomi quick charge kullanıyor. Şarj aletiyle telefon aynı dili konuşmadığı için şarj aleti telefona zarar verme riskini almayıp güvenli voltaj olan 5v'u gönderiyor telefona.