Samsung QLED 95T 55’’ 4K ve QLED 70T 55’’ 4K modellerine bakıyorum. Neden 80 yok derseniz, olmuşken görüntü açısından iyi olmasını istiyorum. Aralarında fark olarak birisinde megakontrast yazıyor diğerinde direct full array 16x, birisi HDR olarak Quantum HDR 16x diğeri sadece Quantum HDR, bir de hoparlörlerinde vs farklar var mesela.

Öncelikle hoparlör kısmı, apartman dairesinde yaşadığım için ultra yüksek ve güzel sesi kullanabileceğimi düşünmüyorum, ses her daim makul seviyelerde rahatsız etmeyecek kadar olacak. Dolayısıyla bunun benim açımdan büyük bir fark yaratacağını zannetmiyorum, yine de tecrübe ve görüşlere açığım. (Birisi 2CH 20W, diğeri 4.2.2CH 60W)

Diğer yandan görüntünün çok iyi olmasını isterim. Fakat bu iş sayısal farklılıklar ile olmaz elbette birisinde 16x yazıyor diğerinde yazmıyor vs, işin sonunda tecrübe olarak ben ciddi fark hissediyor muyum? Elbette mediamarkt vs gibi yerlere gidip bakacağım fakat yine de kullanıcılar varsa tecrübelerini aktarmalarını da isterim.

Bu iki televizyonun fiyatları 8k ve 13k civarları olarak ortalama. (Mediamarkt’dan baktım.) Bu farkın deyip deymeyeceğini göreceğiz umarım. (1080p bir Samsung TV’den geçiş yapacağım inşallah.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap