Trendyol hesabıma girilmiş, steam kodu alınmaya çalışmış, papara sanal kartım kayıtlıymış steam kodu alınmaya çalışmış önce 100 lira, sonra 10 lira, alınamamış. Şifreyi değiştirdim kartı sildim, trendyola açık oturumları kapatın dedim anlamadılar. Merak ettiğim, şifrem mi sızmıştır, bir arkakapıdan mı girilmiştir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hawsi @hawsi

  E-posta şifre uyumunuz güvensiz başka sitelerde de aynı kullanılmış da olabilir. Geçmiş olsun.

 • Outrun @outrun

  Aynı şifreyi kullanıyorsunuzdur birden fazla yerde. Saldırılardan birinde bilgileriniz vardır, artık hangi site kaptırdıysa o sitedeki email ve şifreniz trendyol giriş bilgilerinizle aynıdır. Saldırgan diğer sitelerde denemiştir aynısını kullanmış mısınız diye. Trendyol'da tutturmuş ve girmiş.
  Şuradan trendyol'da kullandığınız email adresini kontrol edin, hangi saldırılarda açığa çıktığını görün: https://haveibeenpwned.com
  Ayrıca şifre yöneticisi kullanıp bütün şifrelerinizi farklı yapmalısınız.
  Bu kırılan şifrenizi veya yakın kombinasyonlarını başka yerlerde de kullanıyorsanız hepsini değiştirmelisiniz.

  • Kanan_Jarrus @kananjarrus

   Sağolun uzun uzun yazmışaınız, biliyorum protokolü de son sızıntı 2019`da, bu mail ve şifre kombinasyonunun kullandığım yer sayısı çok az, (çok mail atan yerlere falan üye olurken ya da 2. Hesap açacaksam falan kullandığım mail) neden şimdi ona takıldı kafam, şüphem trendyol tarafında açıkcası, önceki gece eşim deniyor giriş yapmayı yapamıyor şifreyi sıfırlıyor, benim kullandığım kolay şifre kombinasyonlarından biri yapıyor, bu öğlen alışveriş denemesi yapılıyor.