2 hafta sonra askere gidiyorum, acemi birliğine.
tuşlu, kamerasız, mp3 çalabilen,10 dakikada şarjı bitmeyen bir telefon ihtiyacım var.
200 tl civarı var mı tavsiyeniz? Biraz araştırdım samsung b310 ve nokia 112 buldum ama ikisinin de yorumlar korkunç 😀
daha önce tecrübesi olan var mı veya yardımcı olabilecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Zaten Mp3 çalabilen bir tek onlar var diye biliyorum. Onlarında piyasada orjinalinden çok çakması var.

 • KRAK3NN @passenoir

  Valla bence o Samsung'tan bulursanız falan alın yoksa varsa kenarda köşede kamerasız onu götürün alo desin yeter.Zaten askerlik 6 aya da düştüğü için kısa sürede akıllı telefonunuzu sokarsınız üst devrelerde izin verir zamanı gelince.Onu kullanırsınız.

  Ben Samsung [email protected] 527'nin kamerasını söküp öyle kullanmıştım 😀 Ama tabi komutanlar anlamaz o yüzden sıkıntı olabilir öyle kamerayı sökeyim kullanayım işi 😀

 • Doğa @doga

  Ben başta bu planlamayı yapmadan arkadaşın bedellide kullandığı Hiking ile gittim, sürekli şebeke sorunu yaşadım. Usta birliğinde akıllı telefon kullanırız diye gaza geldik Covid patladı telefonlar yasaklandı. Hiking ile müzik dinleyebiliyordum ama telefonla konuşamıyordum. O ara Nokia 216'yı öğrendim, apar topar kargolattım. MMS vs. de alabiliyor diye önceliğim o oldu, memnun kaldım. Yaklaşık 3 ay kullandım, bütün bölüğün eğlencesi oldu telefon. İnternete de bağlanabildiği için MP3 indirdik, Opera'dan Facebook'a girdim, sevdiklerimin resimlerini görebildim. Hatta kamerasıyla pek çok hatıra biriktirdik akıllı telefonsuz zamanlarda, ailelere gönderdik. 6 ay eskiye göre çok kısa ama bu çağda alışkanlıkları bırakmak, habersiz kalmak zor. Bu tarz bir telefon askerde önemli olabiliyor.

  Çok uzattım, kısaca Nokia 216 öneririm. Çoğu yurt dışı cihaz oluyor, biraz garip çıkıyorlar kutudan dil açısından vs. Ama benim işimi fazlasıyla gördü, şimdi de askerde olan başka bir arkadaşa verdim.

  Umarım askerliğiniz güzel geçer, sorunsuz bitirip dönersiniz. Mecburi olması saçma, içeride olan biten pek çok şey saçma ama bitirdiğinizde yaşadığınız duygular, orada yaşadığınız anlar unutulmaz olacaktır. Hele doğuda, sınır hattında yaparsanız çok garip duygular yaşayacaksınız. Kolaylıklar.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @doga mecburi olması iyidir. Her ortamda yetişen insanları görüyorsunuz. Keşke kadınlar için de olsa. Ama ayrı yerlerde. Ayrıca askerliğin görünmeyen faydası bosna-hersek savaşı toplu katliamlar olmazdı.

  • Doğa @doga

   @hamitozlu katılmıyorum hocam. Geldiğimiz çağda hayat gayesi çok farklı olan insanları hayatlarından koparıp hiç ait olmadıkları bir zincirin içine geçici süreyle sokmanın faydası yok. Kendini geliştirememiş, belli bir kültür seviyesine ulaşamamış ve askerlik dışında da bir yer görüp deneyim kazanma ihtimali olmayan gençler için faydalı gibi gözükebilir. Burada da eğitim sisteminin aksadığı açığa çıkar. Gençlerimizin kendilerini geliştirmelerini emir komuta zincirinde geçirecekleri 6 aya bağlamamalıyız. İşin askeri boyutuna girmiyorum, zaten ordumuz profesyonelleşti. Erler sadece geri hizmette görev alıyorlar. Zorunlu askerlik 20-30 yıl önce yine bir mantığa oturabilirdi belki ama gelişmiş bir ülkede, geliştiğini iddia eden bir ülkede bir mantığı yok bence. Neyse yaptık kurtulduk. Ben o ortamın el verdiği miktarda keyifli bir askerlik geçirdim. Nizamiye çavuşuydum, keyifli geçti askerliğim. Çalıştım, güldüm, eğlendim, dostlar kazandım. Ama bunlara ne kadar ihtiyacım vardı işte orası yukarıda anlattıklarıma bağlanıyor.

 • Serdar @serdaracikyol

  Piyasadaki Samsung b130'lar genelde çakma. Samsung b130 ile gittim şarjı 1 gün bile yemiyordu.

 • mehmet @mekaya

  güncelleme :
  telefoncudan elden samsung b310e aldım 2 gündür şarjı 1diş bile gitmedi, sim kartı ttaktım kullanıyorum
  4gb da hafıza kartı aldım, 32lik vardı görmüyor telefon 32liği.
  mp3 de çalıyor, kulaklıkla müzik dinlenebiliyor, konuşmada sıkıntı yok, 180 tl ye aldım