https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/umraniyede-otomobil-surucusune-dayak

trafiğin belası bu motorcular. Mafya olmuşlar yol kesip adam dövmüşler şimdi de. Sanamı kaldı sinyali sorgulamak motor kafalı

Ümraniye'de otomobil sürücüsüne dayak

Motosiklet sürücüsü, sinyal vermediğini iddia ettiği otomobil sürücüsünü darbetti. Araya girmek isteyenlere, motosiklet sürücüsünün arkadaşı "Bırak akıllansın" diyerek engel olmaya çalıştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Arabadaki adam azıcık dişli olsa anında topuk, trafikte en hoşuma giden magandalara kendimce ders vermek yolcular tırsıyor bu yüzden ama hiç affetmem. Mesela uzun süre yol veremeden sol şeridi işgal eden bir dallama benim döneceğim yerden göbeğe girdi bir baktım telefonla konuşuyormuş 😀 birde en sağa geçmiş hıyar aklı sıra ben yol vereceğim benim önüme geçecek. En fazla arabaya vurur diyerek gram yol vermedim kornaya da abandım apışıp kaldı yolun ortasında hıyar ağası. Bunun gibi ufak ufak zevklerim var özellikle ışıklarda yapılan şaklabanlıkları affedemiyorum. Motor konusunda zaten elli kere yazdım saygı görmek için saygı göstermek lazım, araba gibi saygı istiyorsan aralardan atlamayacaksın ben önümde şeridin ortasından giden motora asla kızmam hakkıdır yavaş gidiyorsa sollarım olur biter ama gidip araç aralarında geçiyorlar falan sonra arabalara kızıyorlar valla bokunuz çıkar yapmayın. (birde güvenlik boyutu var kask, koruyucu falan hak getire)

 • Mr.Bell @mr-bell

  Zaten arabanın sağına vurup düşmüş düşen göründüğü kadarıyla,
  1 ŞERİT 1 ARABA içindir ama bunlar onu bilmiyor galiba,
  Bu tarz insanlar yüzünden herkes motorculardan nefret ediyor.
  Araç sürücü gayet normal bir şekilde konuşmuş yani muhtemelen sarhoş vs de değil.
  Ararsın polisi gereken neyse o şekilde oluyorsa olur.
  Sen 10 kişi gelip o kaskla bir kişiye saldırırsan onun adı başka bir şey.
  Velev ki bu adamın silahı olsa ve çekip ateş etseydi o zaman ne olacaktı.
  Kayıtları böyle paylaşacaklar mıydı yoksa silecek miydi yada başka bir şey mi olacaktı.
  Böyle insanlardan Allah korusun, bence islah edilmeleri çok zor, o yüzden Allahlarından tez zamanda bulmalarını dilerim gerekeni.
  Bir türlü medeni olmayı, kurala uymayı öğrenemedik

 • Johan @johan28

  Sinyal konusunda katılıyorum sadece sağa dönüş olan yolda bile veririm sitenin otoparkında veririm, gülen bile olmuştur kesin ama elime yapışmıyor ki sonuçta. Birde araçlar teknolojik artık sinyali verdim mi uyarıyor arkadan bir şey geliyor dönme kardeş vs. diye. Sinyal önemli

 • cengiz @cengiz

  %100 araç sürücüsü suçlu. Lan oğlum kaç kişiler görmüyor musun haklı, haksız olmanın ne önemi var polisi arsana. 😀

 • Ercüment @ercuments

  Burada motorcunun o övündüğü kameradan hiç bir ışık anlaşılmıyor aklınca sinyal vermemişsin işte diyecek. Geldikleri yola bakıldığında otobüsün bittiği yerden sonra boşalan en sağ şeride araç giriyor burada araç sürücüsünün suçu yok. Sinyal vermeli mi yani bu seferde ben seni döneceksin sandım diyecek ki adamın tekeri düz dönmeyeceği belli. Burada trafik olarak büyük suç motorlu'da aracın sağında şerit yok ve o yüzden sağdan araç beklemiyor bu arkadaş araya dalıp sağlamaya kalkıyor. Olaya gelirsek suç araç şoföründe karşında her olayda kendini haklı görmeye alışmış bir avam takımı var (motorcu olması ile alakasız kişilik olarak) bunlara karşı niye insancıl anlatıma giriyorsun hani anlatıma girdin niye vurunda abi yapma diyorsun o arkadaş durmayacak. Polis çağırmalıydı inmeyince en fazla aynanı vs kırarlardı.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  @johan28; otoparkta, sokakta park ederken/parktan çıkarken, benzincide istasyona girerken/çıkarken mutlaka veririm. Bir işaret, bilemedin orta parmak uzaklığında, elinizi direksiyondan ayırmak zorunda bile değilsiniz.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Başka açıdan bir görüntü daha vardı,ön tarafta sinyal renkli bir ışık var, çarpınca kapanıyor