#PhilipsKlavyeFare;

Bugün ikisini de aldım. Klavye kullanımı fena değil. Düz RGB, nefes efekti ve RGB'siz kullanılabiliyor. Membran bir klavye ama ne tam sessiz ne de sesli çalışıyor. Tuşlar, sanırım daha yeni olduğu için biraz takılıyor ama kullandıkça rahatlayacaktır diye düşünüyorum. Rahat ettiğimi söyleyebilirim ama dandirik Getorix klavye bile biraz daha rahat tuş basımına sahip gibi geldi bana. Aynı tür tuş seti kullanılarak üretilebilirmiş gibi sanki. Harici kısa yollar (FN+...) Windows ile tam uyumlu, hatta MS Klavyeden Hesap Makinesi kısa yolunu bile eklemişler (Geto'da ayarlanabilir vardı). Enter, düz küçük tuş olarak dizayn edilmiş. İdare eder bir klavye, anti alizing yapmadığı vurgulanmış, bakalım göreceğiz. İndirimli fiyatı ile bence Getorix ve benzeri marka klavyeleri ile yarışabilecek bir klavye olmuş.
Klavye için genel kanım; Getorix'in boyasının bu kadar çabuk silineceğini düşünse idim, aynı takımı başka bir marka ile almayı tercih ederdim kesinlikle. Tuş basımı konusunda Getorix vb daha çok sevdim. Ha, Philips kötü mü değil; en azından bilindik bir marka ve güzel bir klavye üretmişler/ürettirmişler ama tuş basma hissi çok rahat değil.
Fare ise güzel, aşırı hafif bir fare; bu yüzden örgü kablosu fareyi biraz çektiriyor ama tepkiyi etkilemiyor. PnP olduğu için tüm tuşları (5 adet) W'nin varsayılan ayarlarını kullanıyor. Mesela, kaydırma tuşu orta tuş olarak işlev görüyor. Standart nefes efektli rgb aydınlatması var ama gözü yormuyor. DPI desteği güzel, tıklamaları biraz sert ama yeni olduğu için olabilir.
İki çevre biriminin de maalesef sürücü desteği yok; W, PnP ile verdiği destek ne ise o destek ile çalışıyorlar. Bu yüzden fare için x-mouse uygulamasını indirip kurdum, aşağıda da bağlantısını verdim.

https://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm

X-Mouse Button Control

Software for Windows that allows you to re-map & configure your mouse buttons and scroll wheel.
BeğenFavori PaylaşYorum yap