https://www.youtube.com/watch?v=eXwZqS_V6Uc

Ah #Microsoft ah. 🙁 2015 yılında çıkan Lumia 950 XL'ın kamerası #iPhone 12 Pro Max ile kapışabilecek kapasitede hala.

iPhone 12 Pro Max vs. Lumia 950 XL - camera comparison

After the excellent camera in iPhone 11 Pro, I was certain that this is the device that beats the Lumia 950 XL. All-new camera sensor and image stabilization...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ⭐Temp⭐ @temp

  Hakkaten ilginç derecede iyi çekiyormuş Lumia 950 şuan onu farkettim.
  Bu telefonun 2020 varyasyonu olsa demek fotoğraf konusunda Apple kaçacak yer ararmış.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   yıllardır söylediğim arka ortada tek ve simetrik, büyük sensöre sahip bir telefonun niye çıkmadığı belli oldu. sonraki senelerde kamerayı geliştirip satamayacakları içinmiş. telefoto, zoom, makro, siyah beyaz bunlar hep oyuncak, belki geniş açı işe yarabilir, onu da tek kamerayı büyük sensörlü ve geniş açı yaparak çözebilirsin.

   panasonic'teki kadar büyük lens koymana gerek yok, 1/1.28" sensör büyüklüğüne geldik zaten. bugün 1/0.57" için 22mm kalınlık öngörülüyor, demek ki 1 inç için 11 mm yeterli olacaktır, ki çoğunluk bu kalınlığı kılıfla kapatacağı için kabul edecektir. bir de değişken odağı çözerlerse tadından yenmez.

 • Ahmet aykök @systemnet

  Böyle stabil os neden öldürdü anlamadım halbuki çok başarılıydı

 • Daviance @daviance

  ee o senelerde bu teknoloji varsa ben bu işler komple yalan derim, başlarım iphonuna en ucuz telefonu alıp kullananlar doğru yapıyor o zaman.

 • Alper Demirci @aademirci

  Microsoft Windows Phone projesinden vazgeçmese belki bugün Apple ekosistemine geçmiş olmaz idim. Surface hayalleri kurardım.

  Şimdi hatırladım iptal edilen bi de saat gibi kol bandı projesi vardı. Microsoft Band miydi neydi.

  Bi tablette belki her şeye rağmen iPad alırdım.

  Düşündüm de eskiden her gün Windows Central sitesine girerdim şimdi MacRumors'a giriyorum. Microsoft tüketici tarafındaki kararlarıyla benim hayatımı böyle etkilemiş oldu.