Selamlar.

Geçen günlerde #Logitech G920 ile ilgili bir sıkıntım olduğunu bahsetmiştim.

Bugün Vatan Bilgisayar'a giderek sorunu anlattım fakat direksiyon hakkında pek bilgili olmadıkları için anlamadılar beklendiği gibi şaşırtmadı beni.Her neyse dedim sorun nedir nasıl çözülecek derken ürünü test etmeden yenisiyle değiştirdiler orada.Direksiyon aslında konsolda çalışıyor ancak PC'de bir türlü tam olarak çalışmıyordu.2 yazılım var birini yüklüyorsun ya geribildirim gidiyor ya da kısayol tuşlarındaki komutlar falan gidiyordu.Vatan Bilgisayar'daki değişimi yapan arkadaş biz alette sorun olduğunu düşünmüyoruz dedi.Zaten bozuk olsa konsolda kullanamazdım bende açıkladım ona.Sorun devam ederse Logitech ile iletişime geçin falan dedi bakayım dedim bende.

Her neyse dedik bakalım bunda da aynı şeyi yaşayacak mıyım? Eve geldim kurdum ve şuan hala aynı sıkıntı mevcut.PC'den çıkartıp konsola taktım orada her şey takır takır çalışıyor.Bende Logitech ile iletişime geçtim sitelerindeki canlı sohbet ile.Bir müşteri temsilcisi geldi ve uzun uzun ona da anlattım tabi.Adam bir G Hub indirme bağlantısı verdi indirdim.Dedi bunu yükleyin sorununuz çözülecek eminim.E dedim ben şimdi PC'yi restartlarsam konuşmamız yarıda kesilecek? Ben çok sürüm denedim hiç birinde çalışmadı falan dedim bi baktım kurdum programı gerçekten farklı bir sürümmüş bu sürümü kurduğumda geribildirim de atadığım kısayollar da çalışmaya başladı PC'de.

Ancak gel gelelim ETS2'de baktım direksiyonun sertliği az geldi yükselteyim dedim,bu sefer de program bozulmuş anasını satayım bir türlü ayar yapmama izin vermiyor videoya çektim ne demek istediğimi izlerseniz anlayabilirsiniz.

Logitech'e ilettim bu videoyla beraber sorunu.Bakalım ne yapacaklar artık gerçekten sıkıldım.Koskoca markanın yazılım tarafı niye bu kadar kötü oluyor ki? Cidden enteresan.

https://teknoseyir.com/durum/1371000

https://www.youtube.com/watch?v=OjVhtIIV2jY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Konu dışı soracağım ama monitörün kaç hertz?

 • Orcun @orcun

  Valla ben olsam iade eder paramı alır bu işe meraklıysam da biraz daha kasar thrustmasters setlerinden alırdım.

  • KRAK3NN @passenoir

   Valla en son çare bu olacak ya.Keyif aleti diye aldık başımıza açmadığı bela kalmadı.Bundan sonra Logitech'e tövbe.

   Bi yandan da babam kullanıyor konsolda,konsolda sorunsuz çalıştığı için istemiyor da vermeyi 🙂 Thrustmaster alınacaksa da şimdi t150 gibi modeller de pek iş görmez ki onlar bile 920'den pahalı.T300 gibi modeller anca keser yani de fiyatlar çok uçuk.

   Bu direksiyon setlerinin de çok meraklısı değiliz aslında uzun zamandır vardı aklımızda deneyelim diye aldık ama aldığımızla kaldık desem yeridir.

   Shifter almamıştım bilerek pahalı diye,dedim sonradan shiftersız olmaz tam alacaktım ki PC'de düzgün çalışmadığını görünce vazgeçtim almaktan falanda.Çok sinir bozucu bir durum.

   Edit:Baktım da aslında T150 o kadar da kötü değilmiş pedalları dışında G920'den genel olarak daha iyi diyorlar ve sanırım dişli yerine kayış sistemi mevcut.Ancak bağlantısı sadece PS/PC olarak mevcut.Bizde de Xbox var malum 🙁

  • KRAK3NN @passenoir

   @ahmeturan Çok iyi fiyatmış resmen.Ama dediğim gibi platformları sadece PC ve Playstation.Xbox One S var salonda 🙁 Onunla orada oynuyorlar (babam oynuyor) ara sıra.Ben PC'de takılıyorum genelde.

 • serkan @serkan_1034

  şu yazılım senin direksiyonda çalışıyor mu? ben g27'de bunu kullanıyorum herşey sorunsuz ayarlanıyor

  https://support.logi.com/hc/tr/articles/360024699674--%C4%B0ndirilenler-G27-Yar%C4%B1%C5%9F-Direksiyonu

  • KRAK3NN @passenoir

   Bu yazılım dediğiniz LGS'den bahsediyorsanız eski post'ta da anlattığım gibi hem LGS hemde G Hub'ın neredeyse bütün sürümlerini silip kurdum hiç biri çalışmadı doğru düzgün.Ha özellikle bu attığınız sürümü yükledim mi diye soruyorsanız yüklememişimdir çünkü G27 bağlantısı olduğu için.

   Yani dediğim gibi destekteki arkadaş normalde sitelerinde bulunmayan bir G Hub linki yolladı buna eminim.Onu yükledim başta her şey çalışmaya başlamıştı ve normaldi.Sonra baktım ETS'de direksiyon çok hafif gelince merkezleme gücünü bi arttırayım dedim,programa bi geçtim gördüğüm sonuç aynı videodaki gibi oldu maalesef hiç bir ayar mayar çekemiyorum.

  • serkan @serkan_1034

   @passenoir Evet logitech gaming software. senin direksiyonda uyumlu mudur bilmiyorum ama g27'de sorunsuz çalışıyor yıllardır, şu geliyor karşına yükleyince

  • KRAK3NN @passenoir

   @serkan_1034 Evet dediğim gibi LGS'yi de kurdum G Hub'ı da kurdum.G Hub Logitech'in sonradan çıkarttığı yazılım.G920'nin destek kısmına gittiğinizde LGS'yi değil G Hub'ı indirtmeye çalıştığını görebilirsiniz hatta.

   Sizin attığınız bağlantıdaki sürümü denemedim ama çalışmayacaktır diye tahmin ediyorum.

 • cgdincer @cgdincer

  Sen sadece sürücüyü kur bırak. Ayarları oyun içinden değiştireceksin.

  • KRAK3NN @passenoir

   Hocam bir önceki postuma da aynısını yazmıştınız hatırlarsanız.Ayarları oyun içinden ayarlayamıyorum işte bazı tuşları oyun görüyor bazılarını görmüyor.Mesela ETS2'de shifter olmadığı için ful otomatik oynuyorum arkadaki F1 vites kulaklarına da sinyalleri atadım normalde programa ama oyunun içinde yapamıyorum oyun o kulakçıkları algılamıyor işte.Belli yazılımsal olarak bir sıkıntı var ama burama kadar geldi ya.

   Hadi diyelim oldu da oyun içinden ayarladım kısayol tuşlarını falan,ETS2 için direksiyonun sertliğini az geldi mesela,oyunun içinden nasıl ayarlayacaksın ki? Öyle bir ayar yok oyunun içinde mecbur Logitech'in programına girip istediğim yay merkezleme gücünü seçmem lazım.Ha anca geri bildirim gücünü arttırırsınız ama o farklı bir olay sertlikle alakası yok fazla titretir bu sefer.Zaten montelediğim masa minicik en ufak şeyde oynuyor 🙂