Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / Kojima Production & Konami - 2014

50 dakikalık bir demodan fazlası değil ve para vermenizi önermem. The Phantom Pain öncesindeki bir olayı ve Big Boos'un nasıl komaya girdiğini ve ekibinin nasıl dağıldığından bahsediyor.
-1 ana görev ve 6 yan göreve sahip. Ancak son iki yan görevi açabilmek için 9 adet XOF yamasını toplamanız lazım. Beşinci yan görev Deja-Vu isminde aslında ilk Metal Gear Solid oyunun ikonik sahnelerinin canlandırmasını yaptığınız bir görev ve son yan görev ise Raiden karakteri ile oynayabildiğimiz üs temizleme görevi.
-7 görevin tamamı aynı düşman üssünde geçiyor, en azından 2-3 harita daha eklenebilirdi, ikinci görevden itibaren harita sıkmaya başlıyor doğal olarak.
-Optimizasyon konusu iyi diyebilirim, bir iki bug haricinde Ryzen 5 1600 + GTX 1660 Super ile sorunsuz 60 FPS oynanabiliyor. Bu arada oyun maksimumda 60 FPS kilidine sahip, FPS kilidi aşılabiliyor mu bilmiyorum.
-Mekanikler zorlamıyor, alışması kolay. Aynı mekanikler The Phantom Pain'de geliştirilmeye çalışılmış ancak daha ağırlaştırılmış demek yanlış olmaz. Bu oyunda karakterimiz daha çevik olmasına rağmen sonraki oyunda hantallaşmış.
-Bütün görevleri takılmadan 2 saatte bitirebilirsiniz.
-Buradaki ana görevi ayrı oyun olarak çıkarmaktansa Phantom Pain'in intro görevi olarak ekleselerdi daha uygun olurdu eminim. Bu hali ile teknoloji demosunda farksız bence.
-İndirim döneminde 3 liraya kadar düşüyor ancak yine de para vermeye değmez, Steam kartlarını satıp alsanız en azından daha az zarar olur.
-2.8 GB indirme yapan oyun kurulduktan sonra 4.7 GB yer kaplıyor.

#MetalGearSolidVGroundZeroes #MGSVGZ #MetalGearSolid #Kojima #KojimaProduction #Konami

BeğenFavori PaylaşYorum yap