Çocuk parası ne ki? İki, üç velet için istifa edilir mi? Bizde şehitler için toplanan paraları, deprem diye diye kestikleri cukkaları iç ettiler… Nerede diye soruyorsun, cevap bile alamıyorsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3dfx @3dfx

  Cocuk paralarini size fazla ödemisiz diyip iade istiyorlar. Millette para yok diyince zorla evleri sattirip paralari aliyorlar, halbuki hesap yanlis.

 • Orcun @orcun

  Ciğerin varsa, ar ve namusun varsa bunlar normal. Ama lafta '' müslüman '' görünüp milletin doğmamış çocuğunun dahi hakkını çalıyorsan bile en müslümanı sen oluyorsun. 🙂 Biz çok yanlış topraklarda ve çok yanlış zamanda doğmuşuz. Demek ki bizde böyle sınanıyoruz ? bilmiyorum.

 • johan @johan28

  Bizdeki gibi hükumet olmanın çook büyük avantajları olmayınca ve birazda insanlık olunca böyle manzaralar oluyor işte. Bizde artık hükumet bütçeyi hazırlamak zorunda bile değil eskiden bütçe geçmese hükumet düşerdi hükumet

 • Gardırop Fuat @gardirop-fuat

  İşte Batının ahlaksızlığı.Tüh.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  Bizim Türk gazeteciliği ve sosyal medyalarımız sağolsun üstüne koyarak yada kendi yorumlarını da ekleyerek çok büyük bir olay gibi gösteriyorlar hükümetin istifasını.
  Olay şudur.
  Vergi dairesine müracaat eden yardım parası isteyen geneli sonradan vatandaşlık alan veya vatandaşlık almayıp oturum izni olan insanlara ödemeye yapıyor ve bir süre sonra araştırma veya kanıt olmadan sizin biryerlerden geliriniz var bizi kandırdınız diyerek ödedikleri parayı cezalı şekilde geri istemesi ve bir 30 binden fazla ailenin bu haksızlığa uğraması.
  Bu aileler kanıt sunsalar dahi mahkemelik olsalar dahi mahkemeler devlet dairesi orası şikayet edemezsiniz diyerek kabul etmemeleri.
  Bu ailelerden %30 unun evlerine, evlerindeki eşyalara, arabalarına haciz konularak daha fazla bakıma muhtaç olmalarına yol açılmış. Bunlarla baş edemeyen aileler aile içi şiddet veya boşanmalarına sebep vermişlerdir.

  Genelleme olarak asıl sorun vergi dairesinin yaptığı yolsuzluk , keyfe keder sahtekarlık.
  Vergi dairesinde ki sorun hükümetle ne alaka derseniz onu yazacağım az sabır.

  Özetlemek gerekirse bu skandal ( bura da skandal diye söyleniyor) gazetecinin araştırmaları sonucu ortaya çıkartılıyor.
  Mecliste araştırma komisyonu kuruluyor. Suçlamalar doğru çıkıyor.
  Vergi dairesi özür diliyor maliye bakanı ailelere tazminat ödemeyi kabul ediyor.
  Çalışanlara ceza verilmiyor aksine onlar bu ülkeyi düşündükleri için böyle bir insiyatif kullanmışlar diyorlar ve üstünü kapatıyorlar.
  Aileler toplanarak mahkemenin yolunu tutuyorlar ve şikayette bulunuyorlar.
  Mahkeme suçlamaları kabul etmiyor, devleti suçlayamazsınız diyor yine üstü örtülüyor.
  Anlayacağınız bunu yapanların yanına kar kalıyor.
  Ödenecek tazminat zaten adamların alacakları paraydı aile başı 30bin euro.

  Pandemiden dolayı zaten ortalık karma karışık hastaneler hizmet veremiyor.
  Yasak masak yok kim kime dum duma. Virüs mürüs kimsenin umrunda değil. Herşey de geç kalınmış, önlem alınmamış hükümet her hafta masal anlatıyor, hastalar almanyaya tedaviye gönderiliyor bu sebeple neredeyse hastane yönetimine yer açılması için kimin yaşayıp kimin ölmesine karar verme hakkı vermeyi bile düşünüyorlardı.

  Adam ülkeye iyi görünmek için istifa ediyor bakın ben istifa ettim diye.
  Mart ayında genel seçimler var iyi çocuk görüntüsü veriyor. İstifa bu yüzden abartmayın. Hükümet 1 yıla koalisyon ile kurulur.

  Yaşasın kralımız.