Dün BİM'den aldığı kulaklıkları satanlarla dalga geçmiştim. Bugün hep letgodan mail geldi mesajlaştığınız ürün satıldı diye. Alan enayi oldukça daha çok böyle şeyler olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Leto Atreides @leto

  Satanlarla neden dalga geçtiniz ki? Diyelim ürünün sıfırı 650 tl, bimde 350 tl'ye satıldı ama bulamadık. Bimden alan birinden 500 tl'ye almak mantıksız değil, iki taraf da kazanıyor.

  • Batuhan @achfighter

   Sen BİM'den aldın herhalde?
   Satmak için alıyor. Kullanmak için almıyor ki. Kullanmak için alan, isteyen bir sürü insan dolu.

   Diyelim ki sen aşı olmak istiyorsun ve aşı az gelmiş. Adam aşı olmayacak ama karaborsa satmak için senin olmak istediğin aşıyı ucuza alıp sana pahalıya satmak istiyor.

  • Player 1 @player-1

   Çünkü alan satmak için alıyor. Sınırlı stokta satıldığı için normalde ₺350'ye alabilecekken ₺500 almış oluyor.

  • Pennywise @pennywise

   Bimden satmak için alanlar yüzünden kullanacak adam bulamıyor zaten.

  • urzais @urzais

   @achfighter Karşılaştırma biraz haksız olmuş kulaklık sonuçta bu ürün diğeri aşı hayati elzem bir mal.
   Yani kıtlıkta un şeker bebek maması stoklamak yada fahiş fiyatla satmayı bir tutmamak lazım.
   Sonuçta benim içi bu ürünler keyif ürünleridir.
   Steel series olmasa da başka bir marka ile bu ihtiyaç giderilir.
   Herkes bu taraz ürünlere çocukların rızkı muamelesi yapıyor olmasa da yaşarız.

  • Johan @johan28

   150 TL neden havaya verilsin ki ha derseniz sabah kalkıp oraya gitmiş adamcağız beklemiş veya hile hurda ile almış, orada verdiği bir kaç saatlik emek 150 TL diyorsanız pek tabii sorun yok ama o satmak için gidip almasa siz de çıkıp alırsınız yani o işe 150 TL veren (ürün bazında 50% yakın) bir parayı veren 500 e 600 e bakmaz

  • Leto Atreides @leto

   @achfighter Ben almadım kulaklıkla ilgilenmiyorum. Kulaklık gibi bir şeyi aşı ya da gıda gibi zorunlu ihtiyaçlarla karşılaştırmamak lazım. Steelseries kulaklık takmazsa ölecek değil kimse. Çok ihtiyacı olan sıraya girsin alsın, satmak için sabahın köründe giden kişi bir ahlaksızlık ya da hukuksuzluk yapmıyor. Eğer Bim çalışanı kendine ayırıp satıyorsa bu elbette yanlış. Ama sıradan bir kişi sıraya girip alıp satabilir, gayet doğal.

 • Johan @johan28

  Bunun çözümünü buldum gibi garanti sürecinde çözeceğiz garantiye sadece fişte faturada ismi yazan kişi gönderebilecek veya soydaşı o zaman satışlar durur.

 • CimAdam @cimadam

  steel series de 350ye satsın madem millet bulamıyor, sonuçta karsız satmıyor bimdeki ürünü de

 • umut666 @umut666

  Mesela ben ihtiyacım vardı 1 aydır kafam yandı nasıl bi kulaklık alayım diye bu fiyata görünce almak istedim. Nitekim dün gönderimi okursan mesela aldım ama nasıl aldım tamamen şans ve hız. Bunlar yüzünden ben de belki mağdur olacaktım. Çok sinir bozucu bi durum.