Kaçak telefon satanlar şimdide hırsızlık olaylarıyla uğraşmak zorunda kalıyormuş. Bu ara çok sık denk geliyorum. Avukata verdik parasını alacağım vs demiş ama hiç bir şey yapamaz. #Kargo firmalarının bu tip durumlar için sigortası var ama sigorta zararı karşılamak için ürünün faturasını istiyor. Telefon kaçak olduğu için hiç bir şey ispat edemezler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  "Kargonuz BİZİMLE güvende" -Sürat Kargo

 • Temp @temp

  @mkyb Doğru diyosun sigorta muhabbetini kargo firmaları ekstra ücret karşılığında sunuyor.

  • mkyb @mkyb

   O zaman tuzlu tuzlu elini yalasın arkadaş. 😀

  • Temp @temp

   @mkyb Yalnız atladığın bir şey var. Adam çalınan ürünün faturasını geçmişe yönelik, bir şekilde kesip kanıt olarak sunabilir.
   Aynı olayı çoğu sektörde farklı işler için kullanıyorlar diye biliyorum.

  • mkyb @mkyb

   @temp Boşver su testisi su yolunda kırılır. 4 telefonunda vergisini ödesinde aklı başına gelsin. Kaçak telefon satıp vergi kaçırırken iyiydi.

  • Temp @temp

   @mkyb Ya öyle bir iş ki ne kaçak telefon satana kızabiliyorum, ne de kaçak telefon alana.
   Aşırı vergiler yüzünden millet hem kimyager, hem dolandırıcı oldu çıktı.
   Baştakiler bunu düşünemiyor.
   Tabi ben de gıcık oluyorum. Bugüne kadar her şeyi vergiyle almışım, adam gidip dolandırıcı usulünü seçiyor. Çeksin cezasını.

 • sametyukcll @sametyukcll

  Kaçak telefonların başına böyle olaylar gelince üzülemiyorum.

 • Orcun @orcun

  Naylon fatura vs kestirirler ya o konu dert değil hallederler. Kaçakçılar çünkü böyle riske pek girmek istemiyorlar. Öyle telefonun parasını verdin ortadan kayboldu etti vs herifler güven kasmışlar böyle birtane mal kaptırıldı para yok buhar vs olayında o kaçakçıyı bitirirler. Ki öyle bitenleri de var yani millet 50 bin çeşit güvence verenleri tercih ediyor mesela bu yüzden. 100 200 300 fazla olsun diyor ama garanti olsun vs. kaçakçı diyoruz ama hepsi de bu arada aracı zaten. Adam yani işte sallıyorum ismini hasan hüseyin çin bazarı vs diye grup almış oradan işi yürütüyor ama o da aracı. Toptancısı bu işi yapan birkaç tane adam var zaten onlardan malı çekiyor aracıya parayı yollatıyor kendi hesabına değil ondan da karını alıyor hop sakal. Birde bunları youtube'da önerenleri gördüm o mesela feci sakat. Hani birkaç tanesini şikayet edenleri gördüm facebook gruplarında dönüyor o mevzular cimerden çok güzel o youtube'dan önerenleri şikayet etmişler. Hani burada da birkaç tane arkadaş vardı öneriyor falan yapmayın derim. Bedava 3 kuruşluk telefonlar için başınız yanmasın. Hani polise ifade verirsiniz o da yetmez dava açılır edilir vs. sicilinize kaçakçı diye işlenir senelerce uğraşırsınız hayatınız kayar.