Turkcell yıllardır kullandığım Platinum Plus paketinin Internet kapasitesini 1 GB fiyatını da aylık 12 TL arttırmaya karar verip SMS ile bu kararını bildirmiş. Hiç aklımda yokken girip tarifemi kontrol ettim hem benim hem de benim adıma hat kullanan kızımın tarifelerini güncelledim. İki hat için ödediğim aylık toplam fatura 35 TL azaldı. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak böyle birşey olsa gerek.

#Turkcell #GSMTarifeleri #akış #Mobile

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  Sözleşmesi olan fiyatı nasıl yükseltirler.
  Neden sözleşmesi var o zaman yani ne anlamı kaldı ?

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Taahhütlü bir hizmet kullanmıyordum. Yeni paketleri 12 aylık seçtim, aktif kullandığım paketlere yıllık seçeneği koymamışlar ve zam yapmışlardı. Taahhüt altında sözleşmeli bir paketim olsaydı arayıp zammı iptal ettirirdim.

   Tarifeleri epeydir kontrol etmediğim için Turkcell'in beni uyandırması faydama oldu diyelim de iyi tarafından bakalım. 🙂

  • Mr.Bell @mr-bell

   @definitive O zaman başka, bazen imkan varsa taşıma yaparak çok daha uygun tarifelere geçilebiliyor,

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @mr-bell Doğru ama Turkcell Tek Fatura sistemini kullanıyorum. 2 telefon, 1 data hattı ve Superonline Fiber hizmetini tek faturada ödüyorum. Superonline fiber tarifesi de Turkcell Platinum Avantaj diye birbirine bağlı tarifeler. Özetle bir hat taşımak demek benim için 3 tane GSM hattı ve 1 fiber taşımak demek ki zaten oturduğum sitede sadece Superonline Fiber hizmeti var.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @definitive Öyleyse zor olur dediğiniz gibi.
   Ancak tek fatura sisteminden çıkılıp en azından fibere bağlı olmayan hat taşınabilir ancak dediğim gibi imkan yoksa uğraşmaya değmiyor bazen.
   Firmalar mevcut müşteriye de güzel kampanyalar verseler de müşteriler taşımakla uğraşmasa,