letgo tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. birilerinin faydasına olacağına eminim.

eğer satıcı tarafındaysanız bir ürün ile anlaştığınızda yanınıza mutlaka para üstü alın. etraftan bozdurma ihtimaliniz var ama heryer para bozdurmuyor. ve mümkün mertebe size tam parasını vermek yerine bütün para veriyorlar ki sizden para üstünden vazgeçmenizi umuyorlar.

size en son ne olur diye soru sorulduğunda verdiğiniz cevaba olumlu veya olumsuz cevap gelmiyorsa o kişiyi engelleyin. bunlar zaten sizden alışveriş yapmaz. zamanınızı çalar.

bir de cevap yazdığı halde belli aralıklarla sizden pazarlık isteyen tipler var. en son ne olur diye sorarlar. aldığı cevap bellidir. sonra ürün özelliklerini sorar.tamam der bir düşüneyim. sonra 1 hafta sonra şu olur mu diye sorar. asla ikinci kez pazarlık teklifine izin vermeyin. bu tip insanlar yine sizin zamanınızı çalmaktan başka bir işe yaramaz. doğrudan engelleyin geçin. kaldı ki ürünü satsanız bile size her zaman sorun çıkarma ihtimali vardır.

Son olarak sizi şu zamanda şurda buluşalım diyen tipler var. anlaşıyorsunuz gidiyorsunuz ama gelen giden yok. boşuna zaman kaybı. gerçekten gelen insanlar da yok değil. ama genel olarak böyle insanlarla değil de yanınıza veya yakınınıza gelen insanlarla muhattap olmanız daha iyi.

#letgo #alışveriş #tecrübe

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Höşelek @benvaryaben

  siz de ekleme yapabilirsiniz 🙂

 • Höşelek @benvaryaben

  temiz bir yer vardı da biz mi gitmedik. hepsi aynı...

 • Ponce @ponce

  Çöplük olmasının letgoyla alakası yok. Bizim insan çöp. Sarı siteye de gitsen turuncu siteye de gitsen aynı insan orda da var.

 • megadeth @megadeth

  Ben çok ürün sattım Letgo'da, pazarlık yapmak isteyen kafasındaki rakamı söylemezse uğraşmıyorum. Her zaman yakın yere çağırıyorum asla gitmiyorum, acele de etmiyorum mutlaka düşündüğüm rakamı veren birisi çıkıyor.

 • eayurdaer @eayurdaer

  Telefon numarası vermekten kaçının. Sattığınız ürün bir süre sonra bozulursa sizi arayarak veya mesaj atarak rahatsız edebilir. Aradan 2 ay geçmiş, sattığım telefon bozulmuş/bozmuş, beni arıyor iade al diye 😀 Numara vermeyince atarlanan olursa da engelleyin geçin.

 • Centurion @burakdogn

  Martmı mayıs ayında soundbar sattım fiyatta tek kuruş inmedim. çünkü en ucuza ben satıyordum. Tamam aldığım fiyattan fazlaya sattım o ayrı mesele 🙂 daha düşük satsam biri alıp geri satardı başkasına.

 • sayit seyhan @seyhansayit

  Daha önce ortak bir nokta da buluşmak gibi bir hata yaptım 2 yıl önce. Tabi ki bundan sonra evimin olduğu cadde de bir yere çağırıyorum alıcı kişiyi gelirse alır gelmez ise keyfi bilir.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Tesbih ve benzeri tasak isteyenler dışında genelde çok sıkıntılı insanla karşılaşmadım sıkıntısız insan belli ediyor kendini zaten. Birinde babamın telefonu satarken geçen sene oğlan baya yalvardı fiyat kırdırdı öğrenciyim vallaha param yok diye acıdık kırdık baya fiyat sonra karalaştırdığımız gün gelmedi dediği yerdede işimiz vardı zaten ok dedik sonra bu 2-3 gün yazdı ya işteydim şudu buydu neyse tamam dedik sonbra dediki getirin evime yarın dedi biz şok adam diyorki sen satıyorsun evime getireceksin ddiyoe saçma saçma konuşmaya başladı engelledim geötim . Sonra bir süre bekledik biri yazdı adam çok aklı başında pazarlığı yaptık geldik baktı inceledi ikinci el satış sözleşmesi yaptık aldı gitti.