İstanbul'da (tercih Anadolu Yakası) kendisinden alınmayan bilgisayar parçaları için sistem toplama hizmeti verecek güvenilir bir firma önerisi rica ediyorum. Geçen hafta aldığım parçaları topladığımda maalesef sistem çalışmıyor. Hatayı bulmaya çalışmakla falan daha fazla zaman kaybetmek istemediğim için ücreti mukabilinde hizmet alacak bir yerle halledeceğim.

Inventus'a mail atıp bu hizmeti verip vermeyeceklerini sordum ama alternatif önerilerini de araştırıyorum. Önerisi olan var mıdır?

Kurulacak bileşenler şunlar :

Corsair 680X RGB (White or Black)
CORSAIR AX1200i 1200W 80+ Platinum
ASUS ROG STRIX X570-E GAMING
AMD Ryzen 7 5800x
CORSAIR Hydro H115i RGB PLATINUM 280mm
PNY GeForce RTX 3090 24GB XLR8 Gaming UPRISING EPIC-X
GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit
Samsung SSD 980 Pro 500 GB

#akış #teknikservis #teknoyardım #pctoplama #oem #oempc

Edit :
- Öncelikle sistem açıldığında klavyeyi tanımadığı için BIOS'a girmiyordu. Bununla ilgili çok fazla araştırma yaptım ancak çözülmedi. Farklı klavye denedim, farklı portları denedim, BIOS reset'lemeyi denedim..vb Sonrasında hiçbir değişiklik olmadan sistemi son bir kez daha açmayı denemek istedim ve bu sefer anakart üzerindeki hata kısmında 00 çıkmaya başladı. Hiçbir değişiklik yapılmadığı halde buna döndüğü için de artık uğraşmaktan sıkıldım ve BIOS Flashback ile falan uğraşmayıp bir yere yaptırmaya karar verdim. Sonuçta sistem açılmıyor muhtemelen BIOS güncellemesi .vb basit bir işlem ile çözülecektir ama ben uğraşmak istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap