Grafiker arkadaşlara naçizane uyarım var. Sonra problem yaşamayın.

https://teknoseyir.com/durum/1352404
Dejavu
https://teknoseyir.com/durum/1141274

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  2. link anasayfaya yönlendiriyor.

 • reducto @protego

  İfşa team'e hoşgeldin dostum. @orcun Ortak çıktı bize

 • Gio @gio

  gönüllü veya başka şartlar'daki başka şartları merak ettim

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Ben de üzülerek söylüyorum, arkadaştan uzak durmanızı öneririm. Aynı olayı bende yaşadım kendisiyle 🙂 Hiç para talep etmeme ve gayet iyi duygularla doğruya yönlendirmiye çalışmama karşın(Hiç yazılım bilgisi olmadan,hiç birşeye varmayacak en dandik hazır motorlarla sözde oyun yapmaya çalışıyor. Bunlarla uğraşmak yerine unity, ilgili yazılım dillerini vs öğrenmesini tavsiye ettim. Yine de yardımcı olacağımı söyledim) birden sinirlenip sanki o patronmuşta ben onun işine başvurmuşum gibi fantezi dünyalarına dalarak sözde "benim başvurumu" resmi bir ağızla yazılımış 🙂 bir mail ile reddeti ve engelledi. Sebep olarak oyun motoruna karışmamı yazmış 🙂

  Fiziki engelinden kaynaklanan bir durumdan dolayı mı bilmiyorum ancak kendisi aşırı (uç noktada) alıngan ve malesef kendi kurduğu hayal dünyasında yaşayan birisi. Şu durumda kendisine yardımcı olmak imkansız. Umarım gerçeklerin ve hayatın nasıl işlediğinin farkına varır. Allah yardımcısı olsun. Daha da yapabilecek ve söylenebilecek bir şey yok malesef. Çokta üzerine gitmemek lazım.

  @awsalli @shinsekuruza @protego

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   Kelimesi kelimesine durum böyle. Daha fazla detay verip rencide etmek istemiyordum lakin söylemişsiniz zaten. Evet biraz "uçlarda". 🙂 Önceden kaç kere insanlar söyledi güzelce yazılım öğrenmesi gerektiğini ama bize o oyun motorunu savunup duruyordu. Başka soruları da vardı Steam'e girmek ve satış yapmakla ilgili. Yine herkes fikrini söyledi ancak arkadaşı hayatta bazı şeylerin bedelini ödemesi gerektiğine, sırf oyun değil bir iş kurduğunda belirli bir sermayesi olması gerektiğine ikna edemedik yine bildiğini okudu. İşte bir heves ekip kuralım vs istiyor da sonra mesele ciddiye binip ücret konuşmak istediğinde saygısızca silip çark ediyor. Ee sen şirketçilik oyna, hayallerindeki işi yap, egonu tatmin et diye neden millet vaktini sana hibe etsin ki, gönüllülük böyle bir olay değil. O hareketinden sonra kimdir nedir diye araştırmıştım, baktım ki her yere reklamını yapmış fujitsu mu jijitsu mu nedir öyle bir oyun hakkında farklı sitelerde konusu vardı. Kendine site de açmış orada biz şunu yaptık (kaç kişilerse artık) biz bunu yaptık işte günün oyunu gibi falan kendi çalıp kendi oynuyordu. 😀 O dönem not ettim vardı SS'leri duruyordur silmediysem. Hesabı kapatınca oldu bitti olmuyor. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi aramızda takılıp aynı soruları, aynı sözde ilanları görmezden gelemem. Hani ciddi olarak proje yapmak isteyen arkadaşlarımız olur durumu bilsin istedim.

   Bu arada kendisini engelledim yani kusura bakmasın, gizliden falan açıp okursan diye söylüyorum. Yaptığına ettiğine dediğimiz yok, buradaki insanlara davranışların hoş değil o yüzden güven vermiyorsun.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @shinsekuruza Evet bende kelimesi kelimesine yazdıklarına katılıyorum 🙂 Ancak şöyle bir şey var , bunu biraz üzülerek ve çekinerek yazıyorum ki en kibar tabiriyle durumunu çok "normal" görmüyorum. O yüzden üst mesajda yazdığım gibi çok üstüne gitmemek, kızmamak lazım. Sadece teknoseyirdeki arkadaşlar durumu bilsinler ona göre yaklaşsınlar istiyorum. Bu "durumunu" farkında olmayan biri çok daha aşırı ve kötü tepkiler verebilir kendisine ve yazık olur.