Merhaba arkadaşlar, ufak bir sorum olacak.

İşim gereği mobil olmam gerekliliğinden dolayı ve artık kendi cihazımın iyice (7 sene, hala 3. nesil İntel CPU'lu laptop kullanıyorum) eskimesinden ötürü bu ay içerisinde bir laptop almaya niyetliyim. Birincil amacım oyun oynamak, ikincil olarak yazılım geliştirme işleriyle içli dışlıyım. O sebepten ötürü konsol ikinci planda.

Yani net bir üst limitim yok ancak mantıksız fiyatlar vermek gibi bir niyetim de yok. Gönlümden aslında geçen 3070'li bir Laptop idi, ancak henüz 3000 serisini içeren bir laptop göremedim, 2000 ler hala satışta. 3000 ile 2000 serisi arasındaki uçurumu da gördüğüm için açıkçası 2070 almak içimden gelmiyor, bir süre de idare etmesi ve işimi görmesi amacıyla 2060'lı bir cihaz almak gibi bir niyetim var. Şu an görünüşe göre 2060 alabiliyor gibiyim, belli oyunlarda ufak tefek kasmalar gördüğümde bir upgrade'e girebilirim.

Öncelikle sorum şu, RTX 3070'li ya da 3060'lı bugün ya da kısa zaman içinde alabileceğim bir laptop var mı? İkinci olarak, 2060 tercihi mantıklı mı, benim öyle 4K merakım falan yok, native 1080p de akıcı bir oyun deneyimi olduktan sonra çok takılmam, 2060 lı laptop kullanan arkadaşlar varsa bu konuda bilgilendirmesi oldukça güzel olur benim açımdan. Son olarak taşınabilirlik yine önem verebileceğim bir detay, ama performansa da tercih etmem çok fazla. Asus'un ROG serisi laptoplarında aslında büyük oranda aradığım şeyleri buldum, 3000 olmamaları bir tık üzüyor sadece. Onun dışında sizlerin de önerilerine de açığım.
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap