Filmin muhabbeti geçince aklıma geldi. Sonunda okumaya başlayabildim. Ancak daha ön sözün dördüncü sayfasındayken esnemekten devam edemedim. Zaten yazılarda çok ufak. Uzun zamandır kitap okumuyordum. Alışmak çok zor olacak gibi. Filmi de daha sonra artık 🙂 #YüzüklerinEfendisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • megadeth @megadeth

  Filmin extended sürümü çok iyi, kitabı bitirmeye çalışmaya gerek yok bence. Kitabı defalarca okumuş (filmleri izlemeden önce bütün kitapları bitirmiştim), filmi de defalarca izlemiş biri olarak görüşüm budur.

 • CanSimit @cansimit

  Filmler, film olarak fena değil ama kitabın yeri bambaşka. Doğal olarak filmlerde atlanan çok ayrıntı var, üstüne kitap okurken yönetmenin sizi sunabildiği kısıtlı görüntüler yerine kendi sonsuz hayalgücünüzü kullanabiliyorsunuz (tabi önce filmleri seyretmek bunu biraz köreltiyor).

  LotR'in tutulma nedeni kitap olmasıdır, kitabı hiç olmasaydı, film olarak çıksaydı silinir giderdi çünkü kitaptaki derinliği filmde vermek imkansız. Vazgeçmeyin, hem de kitap okumaya alışmış olursunuz.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Ben bu kitabi bu kapakla ilk ciktiginda okumus biriyim (97 veya 98 olmali). Kesinlikle ilk 100 sayfasi zor bir kitap, hele onsoz kisimlari okuma. Sonra yola ciktiklarinda akmaya basliyor bir daha da durmuyor.

  Bunun hikayesi de vardir bende, ilk okudugum adam gibi kitap buydu.

 • bitlikarinca @bitlikarinca

  ben de sıkılıp bırakmıştım 2 sene önce. yolumuz bir daha kesişmedi