Kablo tv üyelerinden ikinci televizyona yayın verebilmeleri için "yan oda" adında bir paket satıyormuş aylık 20tl'ye. kablonet+kablotv yayınına aylık 100 lira ödüyorsunuz diyelim 20 lirada ikinci televizyonu bağlamak için istiyorlar. bari ikinci televizyon için ücretsiz olsaymış da üçüncü de para isteselermiş böyle daha makul olurdu. bana çok saçma geldi bu durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ofis @ofis

  Evet uyanıklık yapmışlar, analog her odada var alışmıştık, kutuya geçince mertlik bozuldu. Bir ara düşündüm ama ihtiyacım olmadığını anlayınca vazgeçtim.

 • CanSimit @cansimit

  Niye saçma geldi? Tamam istemeseler hepimiz daha çok memnun olurduk ama sattıkları ürün bu zaten, iyide indirimli oluyor. Bu mantıkla niye 3.den para istesinler ki, o da saçma olmaz mı?

  • Felix @felix

   analog yayın zamanı istediğimiz kadar tv'ye bağlayabiliyorduk. kiminin evinde iki televizyon var ve farklı kanallar izlenmek istendiğinde veya gündüz mutfakta iş yaparken tv açık olsun akşam da oturma odasındaki tv'den de izleyeyim diye düşünmek lüks bir şey değil. o zaman sattıkları internet hizmetine bağlanan cihazlardan da ekstra ücret alsınlar. bir cihaza kadar şu para sonraki her cihaz için artı şu para mı desinler. pc,telefonlar, akıllı tvler iot'ler hepsi için ayrı ücret kessinler madem bu kadar ticari düşüneceğiz. tv yayını için gerekli cihaz ve kurulum hizmeti için para istemeleri gayet normal ama 2. tv yayını için para istemeleri bana makul gelmedi.

  • CanSimit @cansimit

   @felix Analog yayının kendi avantajları vardı. Böyle tepki alırlarsa fiyatı 110 yaparlar, 2.si bedava derler, 2.yi kullanmayanlar zarar eder, kullananlar 'makul' der.

   Ellerinden gelse her türlü ücretlendirmeyi yapacaklar, hiç merak etmeyin 😀 neyse ki şimdilik yapamıyorlar.