Gittigidiyor'dan bebek bezi satın almıştım. 20 gün gelmeyince GittiGidiyor ile görüştüm, para iadesi aldım. Bayağı bir süre sonra bebek bezi geldi. 1-2 gün durdu evde ihtiyaç olduğu için kullanmaya başladık. Satıcıya ulaşıp parasını ödemek istediğimi söyledim. Kaç liradan almıştınız dedi fiyatını söyledim. "O fiyattan satmıyoruz, o fiyattan almış olamazsınız." dedi. Benden ekran görüntüsü, harcama bilgisi birsürü şey istedi. Yahu haber etmesem ruhun bile duymayacak, parasını ödemek için kendim isteyerek aramışım. Para kaçıracak olsam aramam bile, neden inanmıyorsun ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • My_Techno @my_techno

  Az insan olsa iade bile almazdı örnek davranışın için. Hadi geçtim mütavazi olmasını buna zorunlu değil ne de olsa, ne diye itiraz ediyorsun hemen, bir bak fiyat cetveline. Esnaf insan yok bu ülkede varsa da çok az.

 • Blue @blue

  Yanlış yapmışsınız. O sizden isteyecekti kıymetli olacaktınız. Bu ülkede dürüst ve açıkyürekli olmak her zaman zarar getirir.

  • My_Techno @my_techno

   İyilerde böyle düşünecekse ne farkı kalır kötüden? Bilinçli bir kötülük, cahil bir kötüden daha kötüdür bence çünkü bilinçli bir şekilde yapıyor. Zarar da getirse olabilidiğim kadar dürüst olacağım, bundan taviz vermemek için şu hayatta elimden geleni yapacağım.

  • Blue @blue

   @my_techno Bende sonuna kadar kendi düşüncemi söyler ve doğruyu yapmaya gayret ederim. Söylediğim şey şu an içinde bulunduğumuz durum. Ama doğrular çoğunluğa göre şekillendiği için dürüstlük ve insanlık adına yaptığımız doğrularımız artık bu ülkede doğru değil. Herkes gerçeğin farkında ama öyle davranmıyor. Bu da çoğunluğun kaypak olduğu anlamına geliyor ki bu da eski doğrularımız uğruna boşa kendimizi yıprattığımız anlamına geliyor. Maalesef.

  • My_Techno @my_techno

   @mistergul Sorunun ne olduğunu hepimiz biliyor ve iyi kalabilmek için elimizden geleni yapmıyorsak sadece ''iyi'' olduğumuzu sanan birer kaypak da biz oluruz. Bence. Her ne olursa olsun, evren içerisinde birer toz taneleri olarak(egoma cevaben) bir göz açıp kapatacak kadar olan şu kısa ömrümüze güzellikler, iyilikler katabilmeliyiz. Bunu en çok da kendimiz için yapabilmeliyiz yani.

  • Blue @blue

   @my_techno Gerçekten dürüst ve doğruları olan insanlar istese de kaypak olamayacağı gibi, pozitif yaklaşımınıza istinaden bir büyüğümüzün bilinen bir sözünü size hatırlatmak isterim;

   "Hayatta iyi şeyler olmaz".

  • My_Techno @my_techno

   @mistergul 🙂 Bende Nazım Hikmet'den bir mısra paylaşayım o halde;

   Ben yanmasam, Sen yanmasan, Biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..?

 • Psikobat @psikobat

  Aynen dürüstlük para/prim etmiyor, gelse bile gelmedi diyip acaba ne koparırım derdine düşeceksiniz, hatalı fiyatları kovalayıp hiç bir şey çıkmasa çek/kod almaya bakacaksınız oda mı tutmadı ? kullanıp iade edebilirsiniz beğenmedim diyip, kullandığınız gün karınız olur 🙂 Günümüz avantacılığı bunu gerektiriyor.

 • güray @gurayd

  Bir benzerini amazonda yaşadım. Ürün kargoda kayboldu, yenisini sipariş ettim elime ulaştı. 1 hafta sonra ilk sipariş ettiğimde geldi. Amazona ulaştım geri kargolamak için, istemediler sizde kalsın dediler. Bu örnekte de insanlık yapmışsınız ama üste çıkmaya çalışmışlar, ne desek boş. Namuslu olmak kahır bu ülkede