Rutin "Uzay Kargoculuğu" işleri... (gif 14mb)

Orjinal uzun hali;
https://www.instagram.com/p/CH379b1FGJu/
(instagram linklerinin önizlemeleri bozuk)

#spacex #falcon9

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erhan M. @erhanm

  Şunu her gördüğümde 100 yıl geride olduğumuzu tekrar hatırlıyorum.

  • qubit @qubit

   100 yıl geride olduğumuzu söylemek doğru olmaz. Gerideyiz ama o kadar değil: çok iyi bilim adamlarımız var, sadece geçen Tübitak bilim ödülü alanlara baksanız yeter, istesek 10 yılda bizim de bir firmamızın gif'ini yabancı birileri bir yerlerde paylaşır.

   Sorun 100-150 yıldan fazladır el birliği ile geride kalmak için harcadığımız ekstra efor. Geridesindir ama görürsün kü ulan az çalışsam ben bunlara yetişir ligi ilk 4'te bitiririm, ŞL'ye katılırım. Ama yok, asıl ürkütücü olan bu diğer problem. Yok böyle bir saçmalık. Bir geri bir ileri, bir geri bir ileri..Çekememezlik, hasetçilik, aman o başarılı olmasıncılık, bin türlü aptal iş. Emr-i maruf'un bırakılması. Bir de şimdi FB, Tivıttır vs çıktı, karşıda Türkçe yazan Rus ordusunda mı çalışıyor yoksa Kadıköy'de mi oturuyor anlayamıyorsun, tam şenlik. 6 milyar TL bir otoyola neden ödedik diye konuşalım diyorsun vay Diyanet'in bütçesi diye lafa dalıyorlar, oradan dindar ayrı kutba gidiyor, dinsiz demeyeyim de az dindar ayrı kutba gidiyor, inciniyor, kalpler kırılıyor, nefret kin birikiyor...gitti bir 10 yıl daha.

  • CimAdam @cimadam

   @qubit Haksızlar mı? Hizmet olarak geri dönmesi gereken vergilerin diyanet adı altında propaganda ve abuk subuk açıklamalarla geri dönmesi en çok dindarları rahatsız etmeli.

  • qubit @qubit

   @cimadam güzel örnek vemişsiniz: bana hizmet olarak geri dönüyor, bilhassa yurtdışı teşkilatlarından çok istifade ettim. Başkasına sorsan falanca ülkede şu binayı niye satın aldılar der. Dolayısı ile bu konuda uzlaşmamız çok zor, abuk sabuk açıklamalar dediğiniz şeyler de ekseriyetle normal müslüman için gayet normal açıklamalar. 1500 yıldır gezegende tüm din adamlarının uzlaştığı konular.

   Fakat. Hepimiz fakirleşmedik mi? Maaşlar eriyip gitmedi mi? Evet. Binalarımız çürük mü? Denetlenmesi ve yenilenmesi gerekmiyor mu? Evet. Üniversiteyi bitiren genç iş bulamıyor mu? Evet. Eh bunlarda herkes aynı şeyi düşünüyorsa: önce toplumsal uzlaşma olan bu acil konuları çözmeye niye yönelmeyip oyalanıyoruz? Diğer hassas konuları kaşıyana "az bekle onları sonra konuşacağız" denmeli. Zaten acil konuları çözdün mü Diyanet'i de Sayıştay'ın güzelce denetleyecek, çalışması da 10 numara olacak. Ne yaptığını bilmediğin X kurumu bile olsa, devletin çalıştığına güvendiğin için rahat edeceksin.

   Lobilerin ve sermayenin ana taktiği maalesef işin içine belli hassasiyetlerin olduğu konuları sokarak demokrasiyi tıkamak. Bunlara kandığımız sürece bir 100 yıl daha böyle olduğumuz yerde sayacağız ve bu lobilere her yıl milyar USD boş yere faiz ödemeye devam edeceğiz. Bu yıl rakam 179.5 milyar TL. Tüm yıl eşek gbi çalışıp vergi ödeyeceğiz ve bu para hiç çalışmayanların süper zenginlerin fonlarına yatırılacak. Bizse forumlarda boş gündem ile goygoy yapıyor olacağız. Yazık.

  • Echo @echo

   Arttırıyorum Zihniyet olarak 1000 yıl geriden geldiğimizi hatırlatıyor.

 • qubit @qubit

  Instagram'a tıklayıp sesli izleyin.