Kasayı topladığım zaman (Mayıs ayıydı sanırım) bu zaman da bilgisayar toplanmaz felan diyenler olmuştu malum dolardan dolayı, fakat iyi ki toplamışım diyorum. Kur o zaman yaklaşık 6.90 felandı ama şimdiye kıyasla en azından daha iyi şeyler alınabiliyordu. Ben de şanslı olanlardanım diye düşünüyorum.

Kasayı kendi isteğimle kendi hayalimdeki bileşenlerle toplamayı ve hazır olmamasını çok istemiştim. Ve bu benim ilk deneyiyim olacaktı kasa toplama anlamında. O yüzden bu sistem o kadar içime sindi ki çok memnunum gerçekten nazar değmesin. RGB'yi kimisi sever kimisi sevmez pavyon felan diyenler oluyor ama benim hoşuma gidiyor. Ve en güzeli de geceleyin tek tuşla corsair yazılımı vasıtasıyla kapatıyorum ve tek ışık dahi yanmıyor sistemden. Bu benim en çok hoşuma giden olaylardan birisi.

Bir de bu Ryzen 5 3600 işlemcisine ne stok fan ne de Wraith Prism soğutması etkili olamadı. Sıvı soğutmanın maliyeti tuzluydu ancak ben biraz da görselliğe önem verdim. Bu sebeple Ağustos ayının başında 1.305 TL'ye Corsair H100i Platinum RGB 240 mm sıvı soğutmasını aldım. (Şu an 1.744 TL olmuş 🙁 ) Ve iyi ki almışım dediğim ürünlerden birisi oldu. Ne bir pompa sesi ne de yüksek ısı 🙂 Ben bölge olarak epey sıcak bir yerdeyim Gaziantep'teyim ama buna rağmen yazın o sıcaklarında stok fan boşta 50-60 derecelerde gezerken bu soğutucuyla 35-40 arasında kaldı sürekli. Oyunda maksimum 63-65 görüyordu.

Bunlara ek bir de güzel bir kampanya ile 15 Ağustos'da Corsair K70 RGB MK.2 Mekanik Klavye aldım 839 TL'ye. Güzel bir sistem oldu benim için. Umarım daha iyileri sizin olur. Sistemin bana yaklaşık maliyeti 11 bine yakın oldu ama ben memnunum hiçbir sorunum yok şimdiye kadar. Rabbim herkesin gönlüne göre versin, uzun zaman sonra içimden böyle bir ekleme yapma gereği duydum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap