İyi günler herkese,
Turkcell'den kontratlı olarak Redmi Note9 Pro aldım fakat telefonun hızlı şarjında sorun vardı 10-12dkda %2 şarj oluyordu. Birçok farklı yerde denememe rağmen sorun geçmeyince 2 gün sonra telefonu gönderdim servis sorun olmadığını saptayıp telefona format atmış. Geri gönderdikleri cihazda aynı sorun devam ediyor. Tekrar bir servis sürecine göndermeli miyim yoksa tüketici hakem heyetiyle mi sorunu çözmeliyim ? Bu durumu yaşayan biri varsa tecrübelerini paylaşabilirse çok sevinirim.
EDIT:2 ay sonra gelen güncelleme. 06.10.2020'de aldığım cihazı 2 gün sonra Turkcell aracılığıyla servise gönderdim. Turkcelldeki görevli telefonun şarj almadığını not düştüğünü için (bunu 1.5 ay sonra öğreniyorum) cihaz 1 aylık servis süresinden sonra geri geldi. Telefonu tekrar bizzat ben İncirli KVK'ya götürerek sorunu detaylıca anlattım. Her evrakta özellikle not tutturup, haklarım doğrultusunda para iadesi talep ettim (Bu noktada telefonu aldıktan itibaren 1 ay süre dolmadığı için servisin özel bir prosedürüne dahil ettiler cihazı. 21iş günü servis süresi geçtikten sonra bizzat gidip durumu sordum zira sitelerinde hala işler görüyor gözüküyordu. KVK müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildirdim bana cihaz incelemede gözüküyor evophone ile haberleşip durumu bildireceğiz dediler. 1 hafta sonunda evophonedan bir yetkili ilgilendi sağ olsun, sürekli mail trafiğiyle xiaomi tarafından para iadesi talebim için haber aldı. Ertesi hafta xiaomiden bir yetkili ulaşıp banka bilgilerimi aldı 2 gün içinde iadeyi yaptılar.
Bu durumda olan arkadaşlara yardımcı olması açısından birkaç önemli detayı söyleyeyim.
1) Durumun aksaması durumunda vakit kaybetmeden THH'ye başvurun
2) Servis raporlarını çok dikkatli doldurtup talebinizi net bir şekilde resmi yazıya dökün mutlaka.
3) İade süresince haklarınızı farkında olup muhatabınızla net bir şekilde hukuk çerçevesinde konuşun zira bazı noktalarda sizi oyalayıp, başından savmak istiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap