https://teknoseyir.com/durum/1328160 #borsa #yatırım #tavsiyesi #degildir :))
Bu durumda kısa borsa maceramdan bahsetmiştim. Bugün hisse baya tavan yapınca hepsini sattım.
Geçen haftanın 380 lira kar vardı. Bu hafta üzerine 500 lira civarı daha kazandım.😄
Büyük rakamlar değil ama şu an sanırım borsanın kucağına çekiliyorum. Çünkü kazanmak ve üstelik neredeyse hiçbir şey yapmadan kazanmak çok güzel. 😄

Bu aralar borsaya girdim. Çok değil, 4000 tl ile

Bu aralar borsaya girdim. Çok değil, 4000 tl ile bu hafta 380 lira kazandım. E iyi para. Bankada boş boş hesapta durmasından iyidir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • My_Techno @my_techno

  Hiçbir şey yapmadan kazanmıyorsun, bir şeyler yaptığın için kazanıyorsun aslında riskide cabası. TR'de borsa çok riskli, değerli maden veya döviz daha risksiz gibi geliyor bana ama yatırım tavsiyesi olarak algılama.

  • Hüseyin H. @hsynn

   Tabi ki bir şeyler yapıyoruz burada kastettiğim aslında fiziksel ya da zihinsel bir şey yapmadığım. Hani kaybetsem üzüleceğim bir durumda yok. O yüzden aklım sürekli orada değil, acaba düştü mü, çıktı mı gibisinden.
   Klasik, kısa vadede sonuç almak isteyen yatırımcı gibi bu seferlik borsa deneyeyim dedim. :))

 • Hüseyin H. @hsynn

  Akbank üzerinden al sat yapıyorum. Yatırım hesabından.

 • Muhammed Toprak @mutop

  Son 1 yıldır küçük ve orta büyüklükteki hisseler çok pirim yaptı. Bu hisseler primlenmeden önce büyük çoğunluğu ederinin altındaydı. Bunların bir kısmı spekülatif olarak ederinden çok yukarıya gitti. Bir kısmı ise hakkı olan değerlere geldi. Şuan ederinin altında kalanlar sadece büyük hisseler. Bu büyük hisserden banka dışı olanlar bir miktar yükselmiş olsa da hala yükseliş potansiyeli barındırıyor. Bankalar ise hala ederinin çok altında. Eğer sabrınız varsa ve bu paraya yakın zamanda ihtiyacınız olmayacaksa büyük hisselere özellikle banka sektörüne yatırım yapılabilir.

  Küçük hisselerdeki hareketliliğe aldanıp acemilerin kaybetmesi çok büyük olasılık. Açıkçası bu küçük hisselerde bilmeden hareket etmek kumardan faksız. Biraz araştırma ile büyük hisselerden almak ise bir yatırımdır. Elbette riski diğer yatırım araçlarına göre biraz daha riskli olsa da potansiyeline göre bu risk alınabilir olarak görüyorum.

  Borsaya yeni giren kişilerden gördüğüm büyük hisselerdeki hareketsizlikten sıkılıp küçük hisselerde maceraya atılması. Sosyal medyada, telegram gruplarında tanımadığı kişilerden aldığı hisse önerilerine sonuna kadar güvenip spekülatif ve sahte haberlere inanıp para kaybı yaşıyorlar.

 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Birileri de aynı yerde hiç birşey yapmadan kaybetti

  • Muhammed Toprak @mutop

   Aslında tam olarak öyle değil. Borsa kumar gibi sıfır toplamlı bir sistem değildir. Elbette pratikte bir miktar kumar sayılabilir yukarıdaki yorumda bahsettiğim durum gibi. Bu duruma da insanlar kendi istekleri ile katılıyorlar. Halbuki hırslarını baskılayıp uzun vadeli olarak düşünerek birazcık araştırma yapsalar bu durumlara düşmezler. Bu hem yatırımcılara hem şirketlere dolayısıyla ekonomiye büyük faydalar sağlar.

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Ben de 2000 TL ile girdim. Kaybetsem de çok canımı takmayacak durumlara göre hazırlık yaptım. Ben o 2000 TL yi eğitim masrafı olarak düşünüyorum. Küçük hareketler ile borsayı öğreniyorum. İş yerinde arkadaşlar var küçük hisselerden alıp kar ediyor ama ben onlara kulak asmadan işin tekniğini kavramaya çalışıyorum. Henüz zarar etmedim. Küçük karlar ile ilerliyorum.