Yahu arkadaş ders kaydediyorsunuz, bugün en ucuz yaka mikrofonu taş çatlasın 150 lira, 150 liraya bir mikrofon almak çok mu zor ya? Arkadaşla az önce discorddaydık kanka sana bir şey izleteceğim bakalım anlayacak mısın diye bir ders kaydı açtı yemin ediyorum anlayabilene aşkolsun dip sesten ve fan sesinden hiçbir şey anlaşılmıyor üstelik ders 38 dakika 😀 Hadi hepsini geçtim hiç mi denemediniz bu mikrofon çalışıyor mu diye, bu laptopun ses kaydı nasıl diye ya, vallaha ibretlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Eğitim kurumlarının da suçu var o konuda. Öğrenciler olmadığı için boşta kalan sınıfların ısıtma, soğutma masrafından ettikleri karın çok ufak bir bölümüyle bile tüm öğretmenlere sağlam bir mikrofon alabilirler.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Hayatında mikrofon görmemiş adam için normal. Bunu kendilerine ilettikten sonra da düzelmiyorsa sıkıntı. Elbette bunların tamamını sağlamak devletin görevi. Öğretmenin o son 150 lirası kalmamış olabilir bu işten anlamayabilir vs işi şansa bırakamazsınız.

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Şu 20 liralık olan var bende, eskiden discordda falan ses laptop üzerinden giderdi arkadaşlarım şikayetçiydi, bunu aldıktan sonra memnun kaldılar. Çok sunum yaptım bununla hiçbir problemi yok cızırtı vs anlamında. https://www.hepsiburada.com/hadron-hd556-yaka-mikrofonu-p-HBV00000PWZM7

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Akademisyenler kendilerini geliştirmemişler. Normal eğitim döneminde bile teknoloji karşıtı olan hocalardan ne bekliyorsun? "Elle çizim yapmanın biz çok faydasını görüyoruz, Bilgisayarda versek çizeceksiniz sanki, Çizimi bilgisayarda yapmanın süre yönünden hiç avantajı yok" böyle laf eden hocalardan çok fazla bir şey beklememek lazım.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Kendi alanında yeterli olup olmamak başka bir şey bu başka. Kendini ses ekipmanları konusunda geliştirmemiş bir matematik öğretmenini mi suçlayacaksınız mesela?

  • ganiemre @ganiemre

   @gamsizm Hocam ses ekipmanları konusunda kendini geliştirmesi gerekmez ki, kayıt aldıktan sonra bi oynatıp kontrol etse bir şeylerin yanlış olduğunu anlar zaten. İnternette araştırma yapmak, bilen birine sormak, bilgisayarcıya gitmek bu kadar zor olmamalı, bu tamamen özensizlik başka bir şey değil

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ganiemre Zorlukla alakası yok, adamın görevi değil bunlar. İşi orda kendi vicdanına bırakıyorsunuz kimi rahatsız olur araştırmasını yapar alır kimi yapmaz. Devlet tüm ekipmanı sağlayıp bu ihtimali ortadan kaldırır.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @gamsizm Murat abi, ben kendi alanlarında yeterli olmadıklarından bahsetmiştim. Mimarlık fakültesinde okudum, oradan örnekler verdim. Hadi yaşlı hocaları anlıyorum, genç hocalarda aynı kafa yapısına sahipler. Autocad, photoshop vb. yazılımların temelini okulda sağlam alsak, iş hayatında çok kolaylık sağlar. Aşırı derecede karşılar.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @awsalli Tamam ama konu değil işte.

  • teknosevir @teknosevir

   @gamsizm Murat Abi akademi o kadar problemli bir alan ki, kim konuşsa hak ver geç. Gerçekten çok kötü durumda. Mantık dışı bir ortam. Bu alanda şikayet belirtmeyen her yorum kusurludur.
   Açıkçası konuşmamak için kendimi zor tutuyorum 🙂 Uzun yıllar okumuş birisi olarak bu konuda söyleyeceğim çok şey var. Tahmin edebiliyorum nelerin yaşandığını.

   Prof. Dr. Naci Görür: yer bilimleri alanında yetkin bir isim. Bu sene emekli oldu, emekli olduktan sonra da okulda çalışmaya devam edebilirdi ama etmedi. Ayrılırken şunları söylemiş;

   “ eğer uluslararası bilimsel kriterlere uyuyorsan tehdit olarak bakıyorlar. belki kolayca bileğini büküp harcayamıyorlar ama seni yok saymaya çalışıyorlar. çünkü o tür ölçütler üniversitedeki insanları rahatsız ediyor. o ölçütlerin gelmesi demek onların değersizleşmesi demek. işlerinin zorlaşacağını, belirli akademik basamaklara tırmanamayacaklarını düşünüyorlar.”

   “ itü’de deprem araştırmaları yapılıyor, kurumsal desteği var gibi anlaşılıyor ama öyle değil. biz fazla etkin oluyoruz diye üniversitemiz rahatsız. laboratuvarımızı elimizden almaya bile çalıştılar. üretmeyeceksin, çalışmayacaksın. üretirsen fark yaratıyorsun. o farkı yarattığın zaman da rahatsız oluyorlar.”

   Naci Görür istifa yazınca Google'da şuna denk geldim iyi de oldu, okumanızı tavsiye ederim. http://arsiv.ntv.com.tr/news/264746.asp

   Tübitak'ın bugünkü durumu ortada. Akademi de böyle çürüdü işte. Naci Görür'ün istifalarına ben tesadüfen denk geldim, twitter'da deprem hakkında yazıyor kim bu adam güvenilir mi diye bakarken, bi de bugün size yazarken. Bu istifalar tesadüf değil.

  • teknosevir @teknosevir

   @awsalli Tunahan sen haklısın 😀

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @kei Elle çizim uygulama projesinde hayat kurtarmaz, proje derslerinde gereksiz zorlar. Perspektifler, planlar, kesitler, detay paftaları derken muhtemelen yetiştiremezsin. Eskiz çalışırken faydasını görürsün o kadar. 1 günde bitecek işi 2-3 güne sarkıtır. AutoCAD yazılımında 1:1 plan ve kesitleri çizdiğinde, nokta detaylarını almak için en fazla 2 saat uğraşırsın. Projenin son güne kadar oturmaması, hocaların bir hafta önce söylediklerini unutması, bu süreci daha da zorlaştırıyor. Konumuz bu olmasa bile, teknoloji karşısında hocaların garip tutumlarını anlamak mümkün değil.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @teknosevir Konu o değil diyorum. Bir öğretmenin eksik ya da hatalı ekipmandan sorumlu olması. Üniversitelerin döküldüğünü herkes biliyor.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Ona bile gerek yok. Eski beyaz plastik Samsung kulaklığın mikrofonu bile temiz ses alıyor, alınması gereken şey 15 liraya jak ayırıcı sadece. Ama bazen bilmemekten bazen de cimrilikten işkence çekiyor öğrenciler işte.

 • ersoy @ersoy

  Yıllar önce, turist rehberliği kursu alıyoruz, sınıfta her çeşit eğitimli, bilgili falan ~200 kişi var. Hoca'nın sesi boğuk, anlaşılmıyor. Söylüyorum yakın arkadaşlara, hık mık diyorlar. İki gün sabrettim, acaba kim anlayacak diye, tık yok. En sonunda gittim, hoca şu sesi bir ayarlayayım dedim. Herkes, hoca dahil "ya süper oldu, nasıl yaptın?" Hocayı anlamaya başladık falan filan. O gün anladım ki bu millet adam olmaz 🤭