Arkadaş benzini nerden alıyorsunuz? Ben hep Opet'ten alıyorum ama ince olduğu için çok yaktırdığınıokudum. Bu durum şehir efsanesi midir gerçek mi bilemedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gurveer Ponce @gurveer-ponce

  opet'te %5 indirimim olduğundan oradan alıyorum genelde. 😀

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Normalde Shell'den alırız, yakın zamanda Etik petrol diye bir yer açıldı, orada ucuzmuş oradan aldık.

 • merakli @merakli

  Ben de Opet'ten alıyorum. Hem tuvalet ihtiyacı için de en temizlerinden 😀 Bir de araba yıkamak için de sistemleri güzel. Eskiden PO'dan alırdım. Sonra iyi değil falan dediler bıraktım. Bir ara Türkiye Petrollerinden aldım, sanki daha sık benzin alıyormuşum gibi gelmeye başladı. Onu da bıraktım. Arada Shell'den alıyordum ama o biraz daha pahalıya veriyordu sonra komple bıraktım (kişisel boykot). Şu anlık Opet devam.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Bence efsanedir öyle şeyler,akaryakıtı genellikle shell üzerinden alıyoruz ama istasyon önemli,eğer varsa direkt shell Türkiyenin kendisine ait istasyonlardan almak lazım bence.
  Ona ek olarak shell ve opet istasyonları bir çok il ve ilçe de birbirine en yakın kalite ve standartı sunmya meğilli bence ancak mutlaka bu standartları yakalayamayan istasyonlar oluyor.
  Totel bir süre önce el değiştirip farklı bir gruba geçtiği için genel olarak bir kalite artışı ve standart yükselişi olacaktır bence.
  Petrol ofisi ise birbirine standart olarak en uzak istasnyonlar gibi geliyor bana,aynı cadde üzerinde karşılıklı 2 tane istasyon var,çapraz şekilde,bir tanesi çok temiz,içinde migros var,geniş vs diğeri ise sanki ıssız western filminde olan istasyonlar gibi.
  Bu shell ve opet yakıt meselesini 2018 dizel bir golf ile denedik geçen sene,aynı güzergahta aynı yakıt tüketimini verdi hemen hemen,

 • Burak Özkes @burakozkes

  Opetten alıyorum. Opet kart 150₺’ye 5₺ veriyor. Hem de tertemiz hizmet veriyorlar, hem ürünü hem hizmeti.

 • Gump @runforrest

  Shell'den alıyoruz ama soğudum. Yerine göre kalite değişiyor, bir bakıyorsun fişe mahmutlar ticaret. Kartepe servis alanı var, mcdonals köprüsü olan, oradak Shell'den bu sene aldım almaz olaydım. Deponun dibi mi geldi nedir, araba yokuşlarda aşırı bayılıyor gitmek istemiyor sürünüyor resmen. Aklıma gelse dahi değildir arabada bir şey vardır dedim ama o benzin bitip yeniden alınca düzeldi. Diğer petrollerde yaşamayacağımın garantisi var mı yok ama ben soğudum markadan ilk defa böyle saçma bir şey yaşayınca..

 • ahmet.diye.biri @metchak

  Aracım dizel. 4 yıl boyunca Opeth'den alıyordum, çok memnundum. Fakat son zamanlarda, hissedilecek derecede aracın verimi düştü. Hem çok yakmaya hem de performans alamamaya başladım. Bu sebeple değiştirmeye karar verdim. Shell'den almaya başladım. İlk depoda fark eder mi, etti valla. Hem motorun sesi, hem performansı hem de verimi olumlu olarak değişti. Opeth'e göre daha ekonomik. Daha fazla yol yapmaya başladım.

 • xpow3r @xpow3r

  total excelium (dizel) yakınlarımda var istasyon, %5 indirim var sürekli. Ayrıca shellden aynı miktar yakıtla daha fazla yol yapıyorum(belki algıda seçiciliktir)

 • Makineci @makineci

  dizeli neysede benzini istediğin yerden alabilirsin.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Ben de Opet'ten alıyorum, bazen dediğiniz gibi oluyor bazen de tam aksi oluyor. Açıkçası ben de anlamadım ama bir şey olduğu kesin. Belki, zaman zaman katkı oranlarını değiştiriyor olabilirler. Özellikle sık fiyat değişimlerinde böyle şeyler ile karşılaşılabileceğini düşünüyorum. Oturup, takip etmek lazım.

 • Erdinç B. @erdincb

  Benim deneyimlerime göre Total daha fazla götürüyor.

 • Halid @abdhbal

  Kaliteyi değil de RON (oktan sayısı) belirliyor. Oktanı yüksek demek en iyisi demek değildir, motora uygun olan oktan kullanılmalıdır. Yüksek oktan daha yüksek basınçlara patlama olmadan çıkabiliyor bu nedenle performans motorları yüksek oktan kullanıyor.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Hile yapmaları artık daha zor ama Devlet tarafından izin verilen bir katkı ekleme oranı var. Bu oran üzerinde oynayabilirler.

 • Rasko @rasko

  "İnce olduğu için çok yakıyor" muhabbeti tamamen şehir efsanesi. Öte yandan kötü yakıt, daha az enerji vereceği için aynı miktarda yakıt harcayarak daha az yol gitmenize sebep olabilir. Ancak bunun yakıtın kıvamıyla veya vizkozitesi ile bir alakası yok. Vizkozite olarak aşağı yukarı hepsi aynıdır.
  Ben Shell'den şaşmıyorum. Özellikle LPG'de fark büyük. LPG filtrelerini her 10.000 KM'de bir değişiyorum. Diğer benzinliklerden alınca LPG filtreleri pislik dolmuş oluyor, sadece Shell'den alınca filtredeki pislik diğerlerinin %10'u kadar falan oluyor.

 • Daviance @daviance

  Asıl tam tersi deneyimime göre opet uzun gidiyor BP ise en kısa gideni benzin için konuşursam Total den alınca aracın çalışması aşırı düzensizleşiyor.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Hepsi aynı rafineden çıkmıyor mu?