BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • huseyin/azuren @hegemen

  İçi dışı bomba ama kim bakar patlatır bilinmez.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Twitter iyice politik tavır sahibi oldu. Başkan olmak isteyen önce Twitter'ı satın almaya (şirketi değil desteğini) çalışır bu gidişle. 😀

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Sağ cenahın yaygarası da heryerde aynı, bize darbe yapıyorlar da bize darbe yapıyorlar
  🙂 Türkiye'deki Posta gazetesi ile NY Post aynı şey. Muhtemelen bizdeki Posta bunun taklidi olarak kurulmuştur. Twitter gücünü kötüye kullanıyor tabi zaman zaman, lakin bu NY Post da haberlerine şüpheyle yaklaşılacak bir gazete. NY Post üzerinden Twitter'a yapılacak eleştirinin, Twitter'ı eleştirme çabasını sulandırma riski var. İnce ve sıkıntılı işler.

 • kirazerik @kirazerik

  Abd de iki parti yok sadece dünyadaki iki kanadın yansımaları var. Klasik sağ sol falan yok. Küresel sermaye ve ulus devlet politikalarının çarpışması var bütün dünyada. Teknoseyirde defalarca yazdım bizim cicili bicili teknoloji şirketlerimiz de burada taraflarını seçtiler. Teknoloji dünyasındaki her büyük haberin (ürün lansmanları falan değil tabiki) böyle boyutları var. Sağı solu bir kenara bırakıp bir kağıt kalem alın son beş yıldaki haberleri tekrar gözden geçirin. Hangi parti oluşum şirket siyasetçi ne yana düşüyor çok rahat çıkarabilirsiniz.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   Ayrı yazmışsınız ama galiba benim yorumuma cevap olarak yazdınız. Olaya sağ sol diye bakmıyorum elbette sadece. İlk cümlede sadece bana gülünç gelen bir şeyden bahsettim. Anlatmaya çalıştığım şey, Twitter'a (ve benzeri etki sahibi yapılara) karşı mücadele etmek için yola çıkarken yanımda NY Post'u pek de istemezdim.

  • kirazerik @kirazerik

   @emrah-ozturk yanına birileri alma mevzusu değil bu. bu paylaştığım olay yukarıda bahsettiğim genel sınıflandırmada bir tarafı temsil ediyor. ny post da twitter da. ama çerçevenin diğer tarafından bir örnek bu. alışık olmadığımız bir taraftan gelen bir örnek. Çerçevenin diğer tarafı inatla facebook u gösterip duruyordu. (bir arada sürekli intel haberleri vardı hatırlarsanız. haftalık gündemin yarısı facebook ve intel idi. o zaman editörlere demiştim ekonomi-politik okuyun biraz diye. ne olduda her hafta bir açık haberi çıkıyordu. hemde on yıllık açıklar.) Hep birbirlerinden farkı yok diye iddia ettim. Yoksa hepsi bir taraf. Hepsinin yanlışları var. günahıyla eksisiyle fazlasıyla böyle bir kamplaşma var. son otuz yıldır yaşanan şey ise bunlardan birisinin evini taşıması. paranın dini imanı memleketi olmayacağını bildiğimizden kimin taşındığını ve nereye taşındığını tahmin ediyorsunuzdur. bu kavgada Trump biden şirketler medya grupları sadece bize sunulanlar. Diye düşünüyorum.