Tenda AC5V3 2.4 / 5 GHz 1200 Mbps Dual Band Wi-Fi Router baya iyi çıktı .

Abi kardeş oturan komşum almıştı bu cihazı ben kurulum için eve getirdim benim evden kuruyorum .Bizim apartman onların arkasında ki apartman ben 3.katda oturuyorum modem arka apartmanda ve giriş katında %18 bağlantı gücü ile Asus N16 modeme AP olarak bağladım . Daha düzgün modem olsaydı daha iyi bağlantı oranı olacaktır N16 Wifi çekim konusunda kötü bir modem . Bizim apartmanda çift tuğlu ve tuğla arasında strafor var diğer apartmanda mantolama mevcut . Her iki apartmanda da 24 MM ısıcam mevcut .

Kurulumu çok basit IP-DHCP ayarı felan yapmaya gerek yok sadece internet alacağınız kaynak wifiyi seçip şifresini giriyorsunuz ardından bu cihazda kullanmak istediğiniz wifi adı ve şifreyi ayarlıyorsunuz hepsi bu kadar kendi ayarlıyor herşeyi .

Yaptığım speedtest ping 7 çıktı bu harika denebilir çünkü kabloyla yapsamda aynı sonuç çıkacaktı . 6 Mbit ADSL olduğundan da hız testi normal değerlerde çıktı . Yakında buraya VDSL gelecek ve 100 Mbit internet alacaklar o zamanda tekrar test yaparım tabi cihaz bu sefer komşunun evinde olacak 🙂 .

Şuana kadar ki tek dezavantajı biraz fazla ısınıyor bu ısı performans kaybı yaşatır mı bilmiyorum ama arkasında bolca delik var 8CM bir fan bu sorunu çözer .

#akış #tenda #wifi #WifiRepeater #WİfiRouter

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Makineci @makineci

  elektronik sektöründe ısı her şeye gebe bence :/

  • K6-350 @amd

   ısı aslında üretim teknolojisi kaynaklı nanometre ne kadar küçülürse o kadar çok transistör sığıyor ne kadar çok transistör o kadar ısı demek örneğin Pentium 2'lere kadar işlemcilerde bir soğutucu bulunmuyordu i486 MMX'de felan soğutucu yoktu zaten Pentium 2-3'de ufak bir soğutucu vardı .

   7 nanometre Ryzen'ler gelince ısı sorunu hortladı 65 watt değerinde normalde stok fanla ısınmayacak işlemci ısınıyor gerçi bunun asıl problemi voltaj dengesizliğinden kaynaklı olsa da üretim teknolojisi kaynaklı da bir problem