Vaka sayısı değil hasta sayısı 😂😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Bizim maaşalara zam yapmamak için tabi ki küçük gözükecek. Bari bi yüzde 10 falan zam alabilseydik.

  • Orcun @orcun

   Bizim fabrika bize güzel zam yapacakmış deniliyor. Sendika falan toplanıyor yani güzel iyi zam olacakmış. Firma el değiştirdi ingilizlere geçti amerikandı vs bakalım dedikleri gibi zam olursa ki yüzde 25 falan diyorlar o zaman çok iyi gelecek. Gevur mevur bunlar domuz eti yiyor haramzade derler ama adamlar 6 ayda bir 400 er liralık migros çeki verirler alışveriş yap diye vs. o da yetmez 6 ayda bir gene flo instreet vs vs 200 er liralık çek verirler hani kıyafet ayakkabı vs al diye falan. Elin gevuru işte bütün fabrika tepeden tırnağa her 6 saatte bir dezenfekte ediliyor tulumlu adamlar geliyor vs. vs. ondan sonra aktif doktor sayısı 5 idi en son, verdikleri maskelerin hepsi 3m marka n95 diye geçenlerden. Değişim zamanı veriliyor anında değiştiriyorsun. Fabrika yarı kapasitede çalışıyor bu arada maaşlar o yüzden düşük şuan ama güzel zam yapılacakmış bakalım bekliyoruz. 🙂

  • Orkun @orkkoc

   @orcun iş ahlakı başka bir şey çünkü. Kapilast düzen bile olsa çalışanı mutlu edesin ki verim artsının farkındalar. Bizde devlet ne derse o. O yüzden yüzde 10 olsa iyidir deriz. Ek bir imkanda yok tabi 🙂

  • Orcun @orcun

   @orkkoc Başka bir türk firması gene fabrika isim vermeyeceğim. Orada da çalışan tanıdıklar var çünkü adamları ücretsiz izine çıkartmışlar. Maaşta alamıyorlar işte yok öylece duruyorlar. Birisi yanılmıyorsam işini bırakmış iş arıyordu ama sonuç bu malesef.

  • SeMMiH @semmih

   @orcun taa ilk günlerde de burada bahsettiğim bir tanıdığım şimdi 2 kişinin yaptığı işi sırayla 15 gün çalışıp 15 gün ücretsiz izinle yapıyorlar. Devlet babanın verdiği yetkiyi sonuna kadar sömürüyorlar. Üstüne üstlük bunu yapanlar bankalarında milyonlarca nakti, 100lerce dairesi vs. vs. si olan insancıklar. Ayrıca yaptıkları çalışan tam 20-21 yıllık biri. Beddua etmekten ve çalışanların akıllanmasını istemekten başka yapacak bir şey yok. Benzer şeyi bana yapacak olsalar yıkarım ortalığı. Yiyorsa kessinler bir şey yapsınlar. Her yolu dener aldıkları nefesi burunlarından getiririm.

  • Orcun @orcun

   @semmih Hakkını alma konusuna katılıyorum ama geçmişte burada bahsettim mevzuyu, böyle bir iş yeri işte fabrika gene sendika zam istemiş o oranı reddetmişler zam mam yok yapılmayacak vs. vs. vs. işçiler işi bırakma grev şu bu derken grevin ortasındayken bunlar kesin ...cu diyerekten işçilerin bir kısmını içeri atıyorlar. ....cu oldukları belirlenene kadar aylar falan geçiyor e giden gelmiyor tabi hop işten çıkartılıyorlar. Böyle böyle grevde adam kalmıyor derken işyerinde fabrikada korku başlıyor '' ya beni de ...cu diye şikayet ederlerse ne yapacam ne edecem ? aman abi işimizden olmayalım ne yapalım asgari ücrete tamah edelim bunu bulamayanda var diye '' hop aralarında yayıla yayıla vazgeçirtiliyorlar grev şu bu herşey geri çekiliyor maaşlar aynı kalıyor. O da yetmiyor ödenmeyenler vs vs derken fabrika hala açık ve böyle bu işler dönüyor. Hani derinliğini detayını vs bilemiyorum. O ...cu denilip işten atılanlar vs vs de işe geri alınmadılar mahkeme vs uğraşıyorlardı adları çıktıklarıyla kaldı. Ama hiçbir suçları günahları yok.

  • SeMMiH @semmih

   @orcun Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Çok acı.