Az kaldı az. Herkes kendi adaletini sağlamaya başlayacak yakında. Başka çaresi yok. Herkes kendi başının çaresine baksın.

"Adliyeye sevk edildiler ve serbest kaldılar."

Gasp edip 7 metreden dereye attılar

İstanbul Bahçelievlerde 4 kişi otomobil alım satımı bahanesiyle bir restoran sahibini alıkoydu. Silah zoruyla para istediler önce, sonra da dayak başladı.En sonunda da talihsiz adam 7 metre...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Silahlanma serbest olunca da sonuç Amerika oluyor. Silahlanma işe yarasa Amerika'da yarardı. Çözüm basit, yazıdaki son cümlende saklı. "Serbest kaldılar". Silahla tehdit, gasp, adam yaralama, adam kaçırma, işkence, adam öldürmeye teşebbüs. Şu haberde bu suçlar mevcut. Ve serbest kalıyorlar? Sorun silahlanmada değil, başka bir şeyde. Şu embesiller müebbet alacaklarını bilseler zor yaparlar. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevkediliyorlar, hakim bunları nasıl bırakıyor? Bunun hesabının verilmesi lazım

 • Orcun @orcun

  Silahlanma kötü birşey. Hele bizim gibi cahil toplumlarda çok çok daha kötü sonuçlara sebep oluyor. Biri sana çıkarttı mesela 9 mm lik işte makineyi dayadı ver lan paranı dedi ne halt yiyecen ? ya para verecen ya da sıkacak ? arabadasın mesela düşün yandan geldi sen o arada torpidodan silahı alana kadar zaten çaren yok. Ha malı verecen arkasından mı sıkacan ? manyak olman lazım. Öyle bıçak sopa silah bunlara girmiyorum bile çünkü o sana göre evet savunma silahın ancak karşı taraf senden daha iyi kullanıyorsa o ona silah olacak. Elindeki bıçağı alır sana saplar, bıçak olmazsa hiç yoktan temiz dayak yersin o kadar. Ama bıçaklanırsan ölebilirsin.

  • Orcun @orcun

   @type_writer Ben mesela avcıyım, ama öyle alayım sırtımda gezeyim vs tüfekle yapamıyorum. E çünkü yasal değil e birde her türlü adam var ki ? kılıfında makine mermisiz anca arabanın bagajında taşıyabilirim polis birkere çevirdi baktı dedim buyrun ruhsatım işte faturası da bu vs öyle saldı yani yoksa içeri alacaklardı. 😀 Ha ne hikmetse böyle barzolar sırtında geziyor hiçbir bokta olmuyor ? bende o zaman doldurayım hanic'e sırtımda taşıyayım kendi adaletimi kendim sağlayayım yolda böyle takılan 3 5 erli grup kekoların dizlerine doğrultup vurayım. 😀 Sıçar pozisyonda takılıyorlar ya böyle parklarda bankların üstüne öyle oturuyorlar falan sık dizine namussuzun millet oturuyor üstünde bunlar basıyor. 😀 Böyle bir kafa mı var ya ?

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  Örgüt/çete faaliyeti var, (planlayarak)öldürmeye tam teşebbüs var, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, alıkoyma, gasp var. Bunlara rağmen nasıl serbest bırakılmışlar?

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Silah kötü bir şey, sen iyi niyetli biri olsan bile kendini koruma amaçlı taşısan da, bir anlık sinir ile tüm hayatın kararabilir.

 • Hamdi @hamdi

  Beyler aslında bu iş böyle giderse sonunun nasıl olacağını söylüyorum. Kesinlikle silahlanma artacak. Nereye kadar gidecek böyle? Biraz gaza gelip desteklediğimi söylemiş olabilirim ama sabah sabah sinir etti bu haber beni. 🤬🤬

 • olasandra @olasandra

  Onları serbest bırakan hakime de aynı muameleyi yapmak lazım.

 • ofis @ofis

  Ben dünyanın sayılı zenginlerinden olsam, biri tarafından tehdit edilen her insanın başına silahlı tim koyarım. bu yaşanan olayı da adalete bırakmam bunları bulup buhar yapan timi de kurarım.

 • lterlemez @lterlemez

  İçeriden adam olmadan bırakmazlar bence, var bir bit yeniği...

 • lterlemez @lterlemez

  Silahlanmaya izin verilir ise terörist, örgüt/çete ve vatandaş ayrımı zor olur. Güvenlik zaten FETÖ muhabbeti vb şeylerden dolayı bayağı bir zayıfladı, bir de silahlanmaya izin verilirse, sonunu getiremeyiz.
  Kaldı ki bir de kültürel(!!!!) problemlerimiz var, kan davası, arazi kavgası gibi şeyler yaşanıyor...

  • lterlemez @lterlemez

   @mwx; Silahlanma olduktan sonra ruhsatlı, ruhsatsız fark eder mi sizce? Bir birinden nasıl ayırt edeceksiniz? Bizim yönetim daha vergi dilimlerini ayırt edemeyip, takibini yapamıyor; silahlanmaya izin verirse, kontrolünü denetimini nasıl yapacak?

  • lterlemez @lterlemez

   @mwx; Dünya ile bizi bir tutmayın, önüne gelen çeker vurur bu ülkede, demedi demeyin. Hele ki adalet, hak hukukun dengeli dağıtılamadığı bir ülkede.

  • ofis @ofis

   @lterlemez Siz silah sahibi olsanız önünüze geleni vurur musunuz?

  • lterlemez @lterlemez

   @mwx, @ofis; 82 milyon küsürün en az yarısı Ankara'nın doğusunda yaşıyor. Yıllardır bitmeyen bir çile var ve hala devam ediyor. Batısın da ise başka bir dert var. 82 Milyonda bir iki kişi vurmaz ama geri kalanı mutlaka vurur.
   Ben de biliyorum cezasının ağır olduğunu ama dinleyen var mı? Haklı olan da haksız olan da silaha sarılır bu ülkede, ister ruhsatlı ister ruhsatsız.