Bir yıl bu fiyatta kalsın benim için yeterli 🙂

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1306559777061781504

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mrx @mrx

  Güzel haber giderek daha fazla ısınıyorum Bezoscuğuma ama hala amazon.com.tr tercih etmiyorum alış verişte, yerli siteler kadar kullanışlı gelmiyor açıkcası.

  • Hardes @hardes

   Ürün kategorilendirmesi ve çeşitlilikte hala sıkıntılı ama zamanla o da düzelir diye düşünüyorum.

  • mrx @mrx

   @hardes Çok zaman geçti gireli amazon düzelecek olsa şimdiye çoktan düzelirdi genel olarak hep böyle zaten diğer ülkeler içinde çok farklı değil gibi gözüküyor. Amazon basics gelse aslında o zaman daha çok kullanmaya başlarım ama o zamana kadar n11 vs. gibi sitelerden o kadarda farklı değil hala.

 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Diğer e ticaret siteleri yakında batar.

 • Orcun @orcun

  Amazon neden amazon oldu ? geçende yazdım bunu adamlar kazanıyorlar bu yüzden. Çünkü paraya değil tüketiciye önem veriyorlar. Para elbette önemli ama 2. plandaymış gibi tüketiciye hissetiriyorlar. Bizim arkadaşın geçen hafta başına gelmiş dün öğrendim abi diyor amazondan ben klavye aldım. Dedim ne oldu vs geldi diyor klavye 1 ay sonra bozuldu vs. amazon'a söyledim bana hemen paramı iade ettiler hiç eskiyi gönderin vs demediler diyor. E şimdi bu adam birdaha alışverişini nereden yapacak ? n11 den mi ? gittigidiyordan mı ? hepsiburadadan mı ? adam gene gidecek sırf bu firmanın iyi niyetinden dolayı tekrar oradan alışverişini yapacak.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   amazon'un ne zaman para ile ilgili sıkıntıları ortadan kalktı o zaman daha tüketici endeksli işler yapmaya başladılar. küresel şirket neticede. türkiye ayağını abd ayağı rahatlıkla sübvanse edebilir. bizim öteki e ticaret sitelerinde bu rahatlık yok, hiç bir zamanda olmayacak.

  • Orcun @orcun

   @ronniejamesdio Ama işte birde şu ayrımı var bu sitelerin. N11 diyoruz türk değil ki ? veya trendyol ? türk mü bunlar ? benim bildiğin trendyol çinli aliexpress. N11 mesela koreli bir şirket miydi neydi ? gittigidiyor mesela ebay direkt. Hani adamlar gene de burunlarından gram kıl aldırmıyor. Ya sen bir tüketiciye artını göster önemliymiş gibi hissettir o adam senden gene alır zaten ama adamı mağdur edersen sorununu çözmezsen uğraştırırsan adam neden senden alsın ? amazon işte bunu çok iyi yapıyor. Ha tabi ki diğerlerinin yanında ekonomi olarakta büyük ama gene de işte adamlar pazara göre yatırımlarını kısıp farklı da davranabilirlerdi. Bak mesela bu video mevzusu işte prime olayı derken 8 liraya herifler tonla şey verdiler. E netflix'in ayağını baltalamaz mı bu olay ? veya diğer sitelerin vs ? buz gibi rekabet olacak.

  • SeMMiH @semmih

   Aynı satıcı aynı ürünü N11'de 21 liraya satarken Amazon'da 28 liraya satıyor. Sanırım komisyonu fazla alıyorlar. Garantisiz ve ufak tefek ürünler için diğerlerine bakılır ama diğer tüm önemli cihazlar (ürünler) için arada verdiğin (o da eğer verirsen) 10-20 lirayı sonuna kadar hak ediyor.

 • merakli @merakli

  HB falan olsa inanmazdım ama Amazon kalır diyorsa kalır muhtemelen.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Amazon, yerim ben seni. 😀 Çılgın şey. 😀

 • cestlavie @cestlavie

  amazon egemenliği başlasın 😀

 • Stroker @stroker

  Avrupanın 6. büyük organizasyonu bizmişiz Amazonun, sevindirici.