General mobilede yönetim değilmiş herhalde yeni telefonlar çıkalı haftalar oldu ne bir İnternet sitesinde haber nede tek bir inceleme yok. Çok enteresan bir olay benim gibi alma niyetinde olan insanları şüpheye düşürüyor bu durum alma kararı vermemde incelemelere bakmak adetimdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Felix @felix

  android one takısıyla çıkardıkları telefonlarına 1 yıldır güncelleme vermiyorlar. yeni model telefonlarını satmak için insanları nasıl güvendirecekler acaba

  • Hasan Dilek @hasan-dilek

   Hocam güncelleme işine ben takılmıyorum açıkcası diğer firmalardan daha kötü durumda değiller. Android bir telefon alıyorsan güncelleme işini unutacaksın. İyi ihtimalle bir büyük güncelleme gelir o kadar. Hem benim için güncelleme verip vermemesi alım kararı vermem için bir kriter değil. Teknoloji guruları için önemli olabilir ancak bu insanlar ciddi azınlık. Benim telefondaki derdim stabil çalışsın. Başına bir iş gelirse servis hemen halletsin. Bundan 4 sene sonra bile parçasını bulabileyim. Alım kararımı verirken bunlara bakıyorum.

  • Hasan Dilek @hasan-dilek

   İnceleme bu yüzden önemli benim için cihazda bir sıkıntı var mı yok mu kamerası performansı nasıl onu görmedende almam açıkcası.

  • Felix @felix

   @hasan-dilek andorid one olduğu için güvenlik güncellemelerini ve sistem güncellemelerini hemen alacaksınız diye reklam yaparak telefonlarını sattılar. güncel yazılım isteyen insanlar bu söze güvenip aldı. Bir yıldır ne bir güncelleme ne de bir açıklama var. sizin gibi yazılım güncelliğini çokta önemli görmeyenler için tabi bir sorun değil ama telefonum güncel olsun düşüncesiyle GM'in sözüne güvenip alan insanlar mağdur oldu. yazılım dışında kronik sorun yaşayan insanların paylaşımlarını da çokca gördüm

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @hasan-dilek O zaman bu programa dahil olmadan satacaklar aynı cihazları. Bunun güvencesiyle alan bir sürü insan oldu. Android One etiketi altında satıyorlarsa da "güncelleme işini unutacaksın" diye bir şey yok.

 • ofis @ofis

  Hwp kutu açılışı yaptı incelemenin geleceğini söylediler.

  • Hasan Dilek @hasan-dilek

   Tek bir kaynaktan üstelik cihazı parasıyla almışlar sanırsam. Bu durum general mobile için bir rezillikten başka bir şey değildir. Bir avuç teknoloji basınına ulaşıp telefon göndermek zor olmasa gerek diye düşünüyorum

  • ofis @ofis

   @hasan-dilek iflas haberleri dolaşıyordu, gerçek olduğunu varsayarsak bu durumda kimisi bir çöpü dahi ziyan etmez kimi son mermisine kadar harcar risk alır. Onların tercihi. Operatörler ile anlaşmışlar sanırım o yüzdende kasmıyor olabilirler. Şahsen GM 4 ten Xiaomi ye geçtim saf android gibisi yokmuş ama güncellemesizde olmuyor güncelleme işini yapsalardı en büyük reklamı kullananlar yapardı.

 • Yükleniyor... @144p

  Alınmaz yeni cihazları boşa bakınmayın derim. Hatta artık gmye hiç bulaşılmaz