Adata 1 TB XPG SX8200 Pro vs Samsung 970 Evo Plus 1 TB
128GB Toshiba ile sürünüyorum. Davinci Resolve'da sık video işliyorum genelde 1080P, SSD'de yer olmadığı için hddnin teklediği 1080pde bile belli oluyor. Ssdde yer yok. Windows kurulu olacak ssdye. Laptop dell 7567 i7 7700hq, 1050 ti
M2 sata ssdden, m2 nvmeye geçiş Render ve playback performansına, genel sistem performansına bariz etki eder mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Samsung daha kaliteli ve güzel bir ssd. Ancak şimdi yapacağın işte 2 ssd arasında ne fark eder dersen ? bence uçarı kaçarı fark olmaz gibi duruyor. Adata iyi güzel ama render diyorsun edit diyorsun bende o işlere yedi adım attığımdan biliyorum ki iş yarım kalırsa birşey olursa saçını başını yoldurtuyor. Samsung o konuda adata'a göre daha çok güven veriyor.

  • murat burç @muratburc

   En az 10 yıllık Samsung hdd var.Neler neler atlattı. Hala çalışıyor. Bad sector vermişti bir programla yamamıştım. Bu yüzden bana da Samsung güven veriyor. Hddsi böyleyse ssdsi uçuyordur herhalde. Arada 300 TL fark var en az 5 yıl kullanacağım ssdyi iyi seçmek lazım herhalde. Şuan bulunan toshiba ssd de 3 yıl oldu zaten.

   Hddde çalışırken Resolve kilitlenip kilitlenip çöktüğü için ctrl s tuşunu bozucam yakında. Video ağır birşey değil. 18 dakika 1080p 60 fps 10 mbps bitrateli ekran kaydı.

   Tek sorun aşırı pahalı olması. Bir öğrenci olarak çok fazla geliyor fiyatlar ama huyumdur birşey tam alıp öldüresiye kullanıyorum. Herhalde güzel bir yatırım olacak Samsung.

  • Orcun @orcun

   @muratburc Samsung ssd olayında çok iyi yani ha sorun yaşayan da var elbette ama adata'a veya başka markaya göre daha azdır.

  • murat burç @muratburc

   @orcun sizin gibi düşünüyorum bende. Valla iPad pro için para biriktirecektim yalandı iyice yalan oldu. Herşey çok pahalı çok. Kafayı yiyicem göründe sanır araba alıyoruz.

   İnşallah youtube kanalımdan birşey elde eder de rahatlarım.