Kim ne zaman nasıl hakaret etti Levent abiye de böyle bir tavır aldı yahu?
https://twitter.com/leventp/status/1301907603082145792?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Girmiyosan içerikde üretme diyenler çıkacaktır.

 • Airoso @airoso

  gelmiyor demek küstahlık mı olmuş, e gelmiyor adam kendi sitesine yalan mı 😀 sevsek de doğru bu yani adam "biz aslında web sitesiyiz" deyip sitesine gelmiyor, kendi kitlesinden önce twitter'da haber veriyor burdaki kitle de onu diyor sürekli, bu mu hakaret 😀 Twitter'da direk küfür var ana bacı, orayı tercih ediyorsa biz de durmayalım burda hani.

 • Ali Pektaş @alipektas

  "Orada" da uğradığı hakaretin ve küstahlığın haddi hesabı yok. Bütün gün "orada" ama. "Kaldıramıyorım bu yaştan sonra" deyip sıyrılsın işte, buradakilerin genelini töhmet altında bırakmanın ne gereği vardı ki...

 • Mamba @blackmamba

  Benim bildiğim hakaret eden olmadı. LP'nin bunalımda olduğu dönemde (3-4 yıl kadar önce) birkaç ters muhabbet olmuştu sadece. Sorun oysa twitter'da 100 katıyla karşılaşıyordur.

  LP inatçı adam, sırf sürekli sordukları için gelmiyor bence.

  • Ali Pektaş @alipektas

   Bence de sırf inadından gelmiyor. Ben o durumda olsam o saatten sonra ben de uğramazdım tabi. Şimdi bir anda karar alıp gelse ve bir yorum yapsa en az 3 ay "öööö levend ağbi gelmiş ehüöehü" diye rahatsız edici, bomboş muhabbet çevirecek bir grup üye mutlaka çıkacak. E adam da bu duruma hiç tahammül etmek istemiyor. Üstteki tweet'i biraz hedefi şaşmış gibi ama bence. Ortamın tamamını yeriyor, en azından ben öyle anladığım.

 • Felix @felix

  aynı şeylere twitter'da da maruz kalabilir orada engelleyip geçiyorsa burada da engelleyebilir.

 • Orcun @orcun

  Burada kim hakaret etti ya Levent abiye ? kimse çıksın onu dümdüz edelim ya böyle bir hayvanlığı kim yapmış yani ? ha tamam bizde yeri geliyor yazıyoruz ama onu da kendimize yakın diye yazıyoruz ben asla mesela Levent abiye hakaret etmedim etmem. Ha küstahlık konusuna katılıyorum cidden öyle bir kitle var. Hani eleştiriyorum ayağına işi başka yere sokanlar vs ama onları da Murat hoca zaten banlıyor ? Gökhan mıydı neydi ? bir arkadaş vardı en son sarı avatarlı birisi @gokhans19 muydu neydi onu mesela banladı. Bir çizgi var işte onu aşarsan uçuyorsun. Kim olursa olsun yani aşmamak lazım.

 • Emre @emre64

  Bir insan kendi sitesinde kendine hakaret ettirir mi? Madem öyle bir şey oluyor banlayın geçin öyle davrananları. En azından site temizlenmiş olur. Bence biraz da eleştiri almaya gelemiyor sayın LP, biraz bahane buluyor gibi geldi. Ha eleştirileri hakaret olarak alıyorsa bilemem. Kendisini severim ama söyledikleri daha tutarlı olsa keşke.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O da vardır kesin. Çünkü ben bizzat şahidim bazılarına. Abuk subuk yorumlar, elle tutulur yanı yok. Şaşıp kalıyorsunuz bu nasıl yorum diye. Bir de iş öğreten kişiler çıkıyor. Hakaret olmadığı için yapacak bir şey yok adam yazar fikrini özgürce. Ama siz bir yerden sonra yeter deyip kaçıyorsunuz. DH forumu da açmadı dikkat ederseniz. Aynı sebep. Sabır sınırsız bir şey değil. Yapamıyorsan kenara çekileceksin bir yerde yoksa sonu facia oluyor. LP akıllı adam bin tane örneğine şahit oldu. Kendine hakim olamayıp bir ters laf etse üyeye bir şey olmuyor ama sen bitiyorsun. O yüzden susup köşeye çekildi.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @gamsizm İşte bunu o kişilere değil de bizim gibi kural, üslup, iletişim bilen üyelere en azından bir kere de olsa açıklasa keşke "Arkadaşlar benim sizlerle ya da siteyle bir problemim yok, sadece anormal insanlarla uğraşmaktan yoruldum. Birgün bir tartışma falan yaşarsam bunun kendi sitemde olmasını ve size yansımasını istemiyorum. O sebeple iletişimi Twitter'dan hallediyorum. vs. diye. Hafi yapmadı, zaten öyle de kabul ettik. Da işte, bu açıklamayı yapmayaydı bari. Bahsettiğin türde olmayan üyelere de biraz haksızlık olmuyor mu bu şekilde bir çıkış sence abi?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alipektas O açıklamayı da bir röportajında yaptı paylaşmıştım burda.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @gamsizm Ben bilmiyorum, çoğunluğun bildiğini de sanmıyorum. Bilinse/bilsem bile: Dediğin gibi bir röportaj o sonuçta, sitede ve bize hitaben yapılmış bir açıklama değil.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alipektas Onu daha önce yapmıştı gündemde.

  • Emre @emre64

   @gamsizm Arada bir A.M.A etkinliği yapsın 🙂 O zaman hem güzel bir etkinlik hem de sitede trafik artışı olmuş olur.

 • Melburg @melburg

  Twitter'da sanki hiç görmüyor böyle şeyler birde hani twitter'ını takip etmesek bilmeyeceğiz küstahlık kendisi yapmıyor sanki millete 😀 Hakaret durumu varsa banlanır gider zaten

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Gelse de bir şey değişmeyecek. Asıl yerimiz burası demesi bir site kullanıcısı olarak aklımızla dalga geçilmiş gibi hissettiyor bana. Bu sitede ben editörlerden çok sosyal bölümü için duruyorum. Bu konuda LP'yi samimi bulmuyorum. Açıkçası TS'den umudunu kesip kendi kitlesini oluşturmaya çalışıyor gibi geliyor bana.

  Bu durum, dalga geçilecek kadar ironik. Ben de geçiyorum ama gelse de gelmese de hayatımda bir şey değişmeyecek. Kendi kararı ve şikayet etmiyorum. Kabul ettim.

  Ha duyuru konularında MG burayı, LP Twitter'a seçip aralarında sosyal medya siteleri için iş bölümü yapıyor olabilirler.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Kendi kitlesini Twitter'dan mı oluşturacak ve bunu neden yapacak bunu ciddi ciddi mi söyledin?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @gamsizm Twitter'da LP'yi takip edenler LP'yi takip etmek için ediyor. Bu siteye bir şey olsa Twitter hala orada ve açık. Benim bu durumdan hissettiğim bu. Doğrudur yanlıştır bilemem. Dediğim gibi "Kendi kararı ve şikayet etmiyorum. Kabul ettim."

  • Ali Pektaş @alipektas

   Kitle olayına katılmıyorum. Levent abi direkt kitleden sıkılmış, yorulmuş gibi bir izlenim bırakıyor zaten. Sanmıyorum öyle hesaplar peşinde olacağını. Benim tek anlayamadığım: Yani bu siteye gelenlerin ve konuyu bilmeyenlerin en azından "Levent abi nerede? O niye yazmıyor burada?" dediğinde okuyabileceği, paulaşabileceğimiz bir açıklamasının olmaması. Şunu yapsa bence büyük oranda çözülür olay.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alipektas Evet öyle zaten. İçeriğini yapıp gitmek istiyor.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @gamsizm @alipektas'ın dediği gibi LP'nin profilinde LP'den normal bir açıklama yazısı kendisi de isterse olabilir. Biz sebebini biliyoruz ama birileri sorduğunda referans göstereceğimiz yer olur. Her defasında bu konu açılıyor ve bir yere varılamıyor. Açılmaz en azından.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @gamsizm Yukarıdaki Tweet buna 180 derece ters bir imaj çiziyor ama. Twitter'dan okuyan ve siteyi bilmeyen biri direkt şunu düşünür: "İletişim özürlü, sitenin sahibine dahi hakaret eden, sahibin dahi kaçtığı bir kitle hakim demek ki o sitede" Yani demin sitenin menfaatini, kurumsalllığını irdeliyordun abi, şimdi sence bu açıklama o açıdan siteye zarar değil mi? Ben mi kafamda büyütüyorum açıklamayı acaba?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alipektas Evet abartıyorsun ama haklısın da. Zaten bizi sosyal medyadan takip eden ama işimiz gereği takip edenler bizi iyi tanıyanlar. LP'nin huyunu suyunu bilenler. Milyonların takip ettiği kişiler olsak senin dediğin zarar olmasın diye zaten sosyal medya hesaplarımızı ajanslar yönetirdi. Biz de sahte hesaplarla takılırdık arkadaşlarımızla. Biz sosyali üye olmayanlara kapalı tutuyoruz ona gelene kadar 🙂 Pek kitlelere oynayan bir halimiz yok.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @gamsizm Abi gel itiraf et, bu senin değil Levent abinin işe bakışı. 😀 (itiraf derken, öznel düşünceni de tamamıyla paylaş anlamında, yalan söylediğini iddia etmiyorum yoksa. yanlış anlaşılmasın)
   İddia ediyorum: Sen de bizim gibi bu açıklamanın sizin işinizi yapanlar açısından hatalı olduğunu ya da en kötü yapılmaması gerektiğini düşünüyorsun. Sadece Levent abi ile aranda olan kaç yıllık iş ve arkadaşlık ilişkisi artı onun da haklı gördüğün taraflarında ötürü ona hata payı bırakıyorsun. "Bırakıyorsun" derken, "izin veriyorsun" anlamında değil, itiraz etmiyorsun anlamında. Sen de o konuda haklısın bence. Yıllardır beraber o veya bu şekilde zorluklarla siteyi idame ettirdiğiniz. Levent abinin yaşı ve tecrübesinin de heseba katınca bu kadar hata payı olmalı bence de. Ama lütfen abi bu tweet'i doğru bulduğunu söyleme. Ben mesela senin böyle bir açıklama yapacağını (aynı durumda/koşulda olsan tabi Levent abi ile) hiç ama hiç sanmıyorum. Evli ve çocuklu olsan bile. Levent abinin yapısı öyle biraz da ve sen onu öyle kabul etmişsin (çok tabi olarak ve bunu yadırgamıyorum) görünene göre. Bunu da üst perdeden eleştirmiyorum zaten, "ben olsam kabul etmezdim, Levent abi çok oldu, Murat abi ona haddini bildir" vs. falan diyecek hâlim yok. Fakat en azından bu açıklamanın yanlış olduğunu söyle be abi, ya da "Evet, o durumda olsam ben de böyle bir açıklama yapardım, ve mantıklı olan da bu." de direkt ben de kabul edeyim yanıldığımı. 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alipektas Bu sosyal medyanın bir etkisi. Eskiden olsa LP burda olmaz sizin de içerik dışında haberiniz olmazdı kendisinden 🙂 Ama Twitter'da olunca böyle oluyor. Bu da kişinin kendi özel alanı biz karışamayız.

 • Alper Demirci @aademirci

  Datça Belediyesi’ne “bu şaka daha önce yapıldı siz niye yapıyonuz” derken bişey yok ama 😛

 • TeknoStil @teknostil

  "Orada uğradığım hakaretin, küstahlığın haddi hesabı yok. Girmiyorum o nedenle."
  Peki MG aynı hakaretlere, küstahlıklara maruz kalmıyor mu? O zaman MG de girmesin. 🙂

 • Murat Gamsız @gamsizm

  İşin aslı biz TS'ye sosyali açtığımızda aslında LP'yi, terk ettiği topluluk yönetimine zorla geri getirmiş olduk. Biraz başlarda denedi baktı olacak gibi değil bıraktı. Böylesi daha hayırlı oldu hem kendisi hem de topluluk için.

 • D.Tspnr @tibaldo

  LP cevap verirken "BAZI" diye (genelleme yapmamış olur) bir kelime var kullansa iyi olur gibi hani yazdıkları tüm TS sakinleri gibi bir anlam çıkabilir. Son olarak LP ben incelememi yaparım geçerim soruymuş incelediğim ürünü alan kişi bir yerde takılmış olabilir ama LP'ye sormasın MG tesadüfen görürse yanıtlayabilir. LP bunu okur musun bilmiyorum ama MG olmazsa ne TS olur ne de başka biri.

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  @gmasizm keyfine gelmesin ama duyuru yapmaya gelsin. Bot hesabı bile olur, Twitter'da yazılan duyuruları TS'ye aktasın. Bu kadar zor olmamalı gündem duyurusunu yayıncının kendi sitesinde de paylaşması. Yıllardır söylüyoruz. Twitter kullanmıyorum ben, bakmıyorum bile. İnstagram da kullanmıyorum, facebook'ta. Nereden göreceğim ben TS'nin duyurularını 😀

 • Lehimli At @at

  Levent beye gereksiz yere yükleniliyor.

 • Agab @agab

  İnandırıcı cevaplar değil hiç 😀

 • qubit @qubit

  LP bu cümlesini bir başka tivitte düzeltirse iyi olur, aceleyle biraz hatalı bir cümle kurmuşa benziyor. Troll'lere malzeme çıkartmış.

  Fakat kim hakaret etmiş LP'ye? İlk günden beri siteyi takip eden birisi vaka şu idi derse iyi olur.

 • Mert @merphous

  Açıkçası zorla güzellikl olmadığını hepimiz bildiğimiz için, ben bu konuda bir şey demiyorum artık. İstemiyorsa gelmez, zaten ben sosyalde lp için değil, buradaki diğer üyelerle olan muhabbet için duruyorum bunca yıldır. Haftalık gündem hariç TS'de genelde izlediğim ve/veya faydalı bulduğum bir video olmuyor. Can ve Hk'nın beraber yaptığı program da format değiştirdiğinden beri, benim için sosyalde iki scroll yapmak demek TS veya arada teknolojik tavsiye almak demek.(Her ne kadar genelde işe yarar tavsiyeler alamasam da).

  Bir ürün ile alakalı bir şey anlatılacağı zaman TS videoları kesinlikle ilk durağım olmuyor, ondan dolayı Levent abiyi ve ts yönetimini de çok dikkate aldığımı söyleyemiyorum.

 • Zigon Sehpa @zigon-sehpa

  2005 den sonra merlinin kazanı forumlarında kanser fanboylar moderatör yapılmıştı. Belki murat oktay bilerek çatışmayı arttırsın, site canlı olsun diye düşündü ya da o kanserler çok aktifti diye. Mesele şu ki. Forum ortamında çatışma artarsa huzurla paylaşım yapmak isteyen insanlar orayı terk ederler. Mk'nın bugünkü hali ortada, donanımhaber forumları da böyle kanser yapılar yüzünden çöplüğe döndü. "Herkes istediğini söyleyebilir burası özgür bir platform" un arkasına sığınılacak olunursa, küfür etmeyen hakaret etmeyen ancak çatışma çıkaracak söylemlerde bulunanlara karşı yapılacak en büyük cevap orayı terk etmek oluyor maalesef. Ben levent abiyi çok iyi anlıyorum. Bir insan bu ifadeleri kullanıyorsa bir günde bu hale gelmemiştir.

  • qubit @qubit

   Evet belli bir yaşta saçma sapan laf duyunca doğrudan sekmeyi kapatıp gidiyorsun. Dolayısı ile bu tarz üyeleri kaçırmamak isteyen platformun biraz özen göstermesi gerek. Şahsen PCL ve DHW'nin hatırına buraya uğruyorum. Konu silinmek yerine ağzını bozan üye cezalandırılsa aslında bir nebze tahammül edilebilir belki.

   Gençlerin LP'yi anlaması imkansız. O yaşa gelmeleri gerek önce.

 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Adam bİ Apple 'la birde ts 'ye hater

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Ben de birkaç kelam edeyim.

  Biraz uzaktan bakmak ve belki biraz da empati lazım böyle konularda ki durum net anlaşılsın.

  Buradaki kitle ağırlıklı olarak genç kesim. Gençten kastım 15-25 arası. Bu yaş aralığındaki insanların, elliye merdiven dayamış bir insanı kendi penceresinden bakarak eleştirmesi baştan yanlış.

  Ben yirminci yaşımın başında tanıştığım Teknoseyirle yaklaşık on yıldır birlikteyim ve otuzumu doldurduğum şu günlerde eskiye dönüp bakınca çok boş şeylerle uğraştığımı görüyorum. Son birkaç aydır bilgisayarda oyun bile oynamadım. Hem fırsat olmadı hem de eskisi gibi olmuyor inanın bir zamandan sonra.

  Yani 46 yaşındaki bir insanın " veletlere " tahammülü ne kadar olur siz düşünün. Empati dediğim kısım burada başlıyor. Aile, çoluk çocuk, geçim işin içine girince geri kalan her şey seviye düşüyor. Önemini yitiriyor. Çaba harcamaya değer görülmeyebiliyor.

  Çok zaman oldu fakat muhtemelen site versiyon değiştirdikten sonra birkaç kendini bilmeze denk gelip zaten izole olmak istediği bir ortamdan çıkış bileti almış oldu. Sitenin şu anki durumu o zamanlara göre daha stabil olabilir. Fakat bu da bir tercihtir sonuçta.

  Şimdi millet istiyor ki adam her paylaşıma yorum yazsın, ben ona bir şey diyeyim o cevap versin, gırgır şamata. İyi de bunu sen istiyorsun. Elli yaşında o iş öyle olmuyor. Ha diyorsun ki twitter'da yapıyor ama. Herkesin içinde bir çocuk vardır. Sağa sola sataşmak isteyebilir. Açık bir platformda bunu yapmaktan da zevk alabilir. Bu kimseyi de ilgilendirmez. Sonuçta kendi adını kullanarak yazıyor ne yazıyorsa. Orada aldığı risk buradan daha yüksek. Hatta burada risk bile yok bana kalırsa.

  Kendi adıma ben keyifle gündemi ve sohbetleri fırsat buldukça dinliyorum. Yukarıda dediğim gibi on yılın verdiği bir alışkanlıkla sesler zaten aileden birileri gibi geldiği için huzur bile veriyor. Levent abi doğrusunu yapıyor.

  Şöyle düşünün. Sizi herkesin tanıdığı ve size söyleyecek iyi kötü bir lafı olduğu bir ortamda mı zaman geçirmek istersiniz yoksa çok da tanınmadığınız, özgürce sağa sola çatabileceğiniz bir ortamda mı?

  Son olarak eleştirmek farklı bir şey objektif analiz başka bir şey 😀

  : https://teknoseyir.com/durum/1282983

 • Echo @echo

  Kişisel bir tercihi. Burada bir çok kişi sanki kendisine sunulmuş bir hak elinden alınmış gibi niye yazmıyor falan diyor. Yazmak zorunda mı ? Donanımhaber'in sahibini tanıyan bile yoktur. Adamın dili sivri, sizle burada münakaşaya girse başınıza ne geleceğini az çok kestirebiliyorum. Ben de olsam bu riske girmem.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bu neden büyütülüyor ki? Hayır yazmak istemeyebilir. Burada kendi kişisel görüşü hatta siyasi görüşü bile örtüşmeyen tonla insan var. Twitterda engelleyebilir ama burada engelleyemez. Bu twitterın sizi engellemesi gibi bir şey olur.

  Ayrıca bazen ağır eleştiriler yapılıyor. Hatırlamayanlar için hatırlatalım Hamdi abi ile ortak gündem yaptıklarında "hala izleyen kaldıysa" demişti. Halbuki ortada kötü niyet yok. Ama konu uzadı uzadı uzadı uzadı. Hamdi abi açıklama yaptı konu hala uzadı. Yani o gün konuşulan konu ilgiyi çekmemiştir anlamında diyebilir ne var bunda ama buradaki bazı ileri zekalar çıktı adama çok istemiyorsan sen git hamdi abi yanındayız yazdılar. YAZMADILAR MI? İnsanların psikolojisini, sorununu, canının sıkıntısını bilmeden LİNÇ ETMEDİLER Mİ?

  Şimdi neden ts ye gelmiyor diyen arkadaşlar böyle yazılar yazıp, kaostan beslenen, insanların moralini bozan o arkadaşlara sorsunlar neden gelmediğini.