Şu Amasya'dan ne zaman geçsem radar cezası yiyorum. Hızlı gittiğimde yok. Tabelaya Edsye de dikkat ediyorum. Yok arkadaş bir türlü kurtulamadım. Var mıdır bu soygundan kurtulmanın bir yolu? Amasyalı arkadaş varsa bir yolunu yordamını öğretin bu işin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Yoldaki sınır kaçmış ve siz kaçtan yiyorsunuz.

 • samedl @samedl

  Soygun derken? Hızlı gittiğiniz yoksa bir dilekçe ile itiraz edin.
  Bana yanlış ceza yazıldı 1002 tl itiraz ettim 6-7 ay gibi bir sürede çözüme kavuştu haklı bulundum ve ne olur ne olmaz diye ödediğim parayı iade ettiler.
  Keşke az daha erken çözülse ama hiç yoktan çözülüyor.

 • Nakahella @nakah

  Hız yapmayarak cezadan kurtulabilirsiniz. 🙂 100 ile gittiğiniz yolda 123 ile gittiniz diyemezler. Hız sabitleyiciyi 120 falan yapıyorsanız hafif yokuş aşağı olduğunda hızlanabiliyor araç, o sırada denk gelmiştir falan. Hızlı gitmeyin.

 • KKIVANCC @kkivancc

  Çoğu şehirler arası otoyol hariç bölünmüş yol kategorisinde, bu yollarda hız sınırı 90 KM.

  • lterlemez :) @lterlemez

   Böyle yazsa da çoğu yerde çok saçma sınırlandırmalar ve düzenlemeler var. Kardeş, şehirlerarası yol bu, trafik ışığı, ada kavşak hatta ve hatta yaya geçidi olur mu? İlla, şehirlerin ortasından mı geçmesi gerekiyor. Öyle yerler var ki 110 sınırından bir anda 90-70-50 limitlerine düşüp, eğimli ada kavşak geçiyorsun ya. Bunlar yetmiyormuş gibi, bu tür düzenlemeler yüzünden ayrılmış 2x2 şeritli yollarda 70, hatta 50 ile gitmek zorunda kalıyor araç. Alış verişe çıkmıyoruz ki bir yerden bir yere gidiyoruz, acil ihtiyaçlar da benzincilerde, mola yerlerinde var. Hele hele, satıcıları hiç sormayın; 1x1 yolda yana durmuş, millet sıralanmış. Madem böyle bir şey var, rica edin; adam gibi yer yapsınlar.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @lterlemez 90 km hız sınırı olan yollarda yaya geçidi var. Sonra Avrupa'da yaya geçidinde duruyorlar diyorlar. Ulan ben orada dursam toplu katliama sebep olurum.
   Avrupa'da yol bir sebeple yerleşime girecekse kademeli olarak hızı şehir içi hızına düşürüyorlar...

   Türkiye'de adamlar şehir tabelası yanına hız sınırını 70km'ye düşür tabelası koyuyor. Ulan göt kadar şehir zaten 10 km sonra başlıyor. En son sürerken 70'le gidince, dünyanın en sakin insanı olan anam bile ya bas git ceza filan yersen ben ödeyecem bu ne ya diye isyan etti.

   Not: Hayatımda park cezası dışında ceza yememiş biriyim. Türkiye'de hız cezası yememiş olmamı %60 bana %40 devletin tuzaklarına düşmemiş olmama borçluyum. Yoksa kesin yerdim.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @burak25; Adamların çevre yolu anlayışı zaten farklı, ana yolların hiçbirisi şehirler ile bağlantılı değil. Çıkış veriyor güzelce...

 • lterlemez :) @lterlemez

  Hız limitleyicinizi bir iki tık alttan ayarlayın; Arkadaşlar da demiş zaten; aşağı eğimde gaz vermese de araç hızlanabilir ve sınırlayıcı aksi yönde hareket etmez, yukarı eğimden çıktıktan sonra ayarı yakalamak için de araca gaz verir, hız sınırlayıcı. Lastikler ise muamma ama hareketten dolayı sıcaklık farkı ile değişiklik olacaktır az da olsa ölçülerinde.
  Ayrıca, radarlar belli bir yöne bakıyor, pek ihtimal vermesem de yanlış hesaplama yapabilir. Belki sizin ile aynı anda geçen arabadan bile etkileniyor olabilir.
  Aslında, bu cihazların hesaplama yapar iken bazı kriterleri de dikkate alması gerekir diye düşünüyorum. Tebligatınıza bakın, fotoda sizden başka araç var mı?

 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Bayram için memlekete gittiğimiz sırada 100 km hız sınırı olan yolda 111 ile ceza yedik %10 değerini 1 km ile aşmış bulunduk.
  Cezaya dilekçe yazarak itirazda bulundum.
  İtiraz nedenlerini ekliyorum yardımcı olur size. Bu sorun ile ilgili emsal kararlar mevcut dosyama eklemiştim.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Tuzak yerler var 90km ile gittiğin yerde arada 1 km falan 70e düşürüp radar koyuyorlarmış. Çakallık bitmiyor güzelim memleketimde. 🙂

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hocam yukarıda kendiniz demişsiniz 110 hız sınırı olan yerden 123 le gidiyormuşsunuz yani ceza yemeniz normal değil mi sizce de 😂 birdahaki sefer 110 ile giderseniz kurtulursunuz soygundan 😂😂

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Bu iş mantıklı değil. ne ceza nede hız limitleri. 30 Bin TL lik şahine de 288TL ceza yazıyorsun, 300Bin TL lik BMW ye de, 1.300.000 TL lil Volvo XC90 da. Aracın kasko bedeli üzerinden bir Min-Max ceza sistemi olması lazım.

  Yine Şahinin 110km/h ile şeridinde düzgün duramayıp, savrulacağı virajda XC90 ile 160 ile dönersin. Şahinin neye çarptığını anlamadığı kazada, XC90 otomatik fren yapıp kazayı engeller. Şahin kabak 10 yaşında lastikler, kampana frenleri ile 100m de duramayacağı durumda, XC90 50-60m de durur.

  Şahin ile Volvo XC90 aynı hız limitlerini uygulamak hatalı, şehir içinde bir nebze ama 90-110km hız sınırlarının olduğu yerlerde bu iki aracın performansı kıyaslanamaz. Uzun 3-4 şeritli otoyolda hele Şahinin en sol şeride çıkması yasak olması lazım. Albea ile 110 çıktımı uçuyoruz diyorum, Volvo ile 200km/h geldiğimi hız uyarı sistemi ile anlıyorum.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   @ufkabakan araç fiyatlarının ucuzlaması lazım ki piyasada artık teneke, çer çöp araç kalmasın, yeni hız sınırları da bu araçlara göre belirlensin. Düm düz yol 70 km hız sınırı koyuyorlar, salın bir bizi.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Arabaya göre belirleyemezsiniz hız sınırını o yanlış bence fakat aynı almanyadaki gibi bazı yollarda özellikle şehirlerarası düz yollarda bazı yollar hız sınırsız olabilir veya bazı yerlerdeki hız sınırları yüzde 20 arttırılabilir.

   Yalnız Türkiyede çoğu zaman hız sınırını aşmanıza hiçbir şey denmiyor. Aslında yasal olarak olmasa da bu dediğiniz var. Ankarada çok çok rahat 82lik yerde 90-95 ile giden polis aracı görebilirsiniz ve yanından 100-110 ile geçince de size hiçbir şey demez. (Tabiki orasının hız sınırınım 82 olması saçmalık orası apayrı. Tabi yanlaya yanlaya gelip de 150 işe geçerseniz der ama o zaten bariz trafil terörü Bilen bilir istanbul yolu, eskişehir yolu vs.) Aynısı amerikada olsa valla vurulmaya kadar yolu var 😂