2013 yılında açılmış bir instagram hesabı var. Bana ait gmail adresi ile kayıt olmayı deneyince kabul etmedi. Bana ait ve çok eskiden beri kullandığım gmail adresi ile şifre sıfırladım. Hesap bana geçti. instagram hesabı uzun zamandır kullanılmamış. 2013'te iki tane köpek fotoğrafı paylaşmış.

İşin daha da garibi birkaç ay önce aynı mail adresi ile appleid hesabı açıldı. Ayrıca NBC kanalının stream platformuna üyeliği var. Ayda 1-2 kere bunların mail onaylama talebi geliyor. Muhtelemen Amerika'da, NBC platformu sadece ABD'ye açık sanırım.

Büyük ihtimalle kullandığı mail adresinde nokta var.
Örnek adres: 12345678@gmail
Onunki: 12345.678@gmail
Gibi. Başka türlü nasıl mümkün olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • kei @kei

    o nokta meselesi olmuyor sanırım. benimki isim.soyisim@gmail şeklinde ama isimsoyisim@gmail adresini başkası alamadığı gibi o adrese giden e-postalar da bana geliyor. Yani google o noktalı noktasız kombinasyonları da rezerve ediyor bizim için diye biliyorum.

  • reducto @protego

    gmail'de sen 123456 diye bir mail aldığında onun tüm noktalı kombinasyonları da senin oluyor. Daha doğrusu aynı hesap oluyor. diyelim senin 123.456 diye mail adresin var, 123456'ya bir mail gönder senin hesabına gelir. Öyle bir yönlendirme var. O yüzden, 123456 diye bir mail adresin varsa başka biri 123.456 diye alamaz, o adres zaten sende oluyor. Ama google bunu yapmaya ne zaman başladı onu bilmiyorum

  • onikidokuz @onikidokuz

    Birisi de benim epostamla spotify hesabı açmıştı. Ben siliyordum hesabı o tekrar açıyordu... En sonunda çözümü, hesabı silmek yerine şifresini değiştirmekte buldum...