Oo @orcun reis ünlü olmuşsun 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Sen öyle yorum sildirmeye çalışırsan böyle toslarsın 😀

 • Mr.Bell @mr-bell

  Burada bir mala çökme yok,rüşvet teklif edilmiş üstü kapalı,adam rüşveti alıp adamların art niyetini açığa çıkartmış,iyi bir iş yapmış.
  Böyle olmasa yarın öbür gün böyle olumsuz yorum sildirenler birilerini mağdur edip bir yerlerde rezalet başlığı açıldığı zaman bu seferde başlık açandan yana olurlar diğerine bir şeyler söylerler bence,böyle insanlar hiç değişmiyor herhalde,

  • Massive Attack @massive-attack

   Satıcılarda kullanılmış mal satıyor her türlü çakallığı yapıyor zaten konu o değil Random Twitter’da gezerken Orçun abiyi görünce şaşırdım 😂

  • Mr.Bell @mr-bell

   @dusunuyorama Tabi tabi,yorumu sildirmek istemek durumu kurtarmak oluyor herhalde, @orcun birisinin yan hesabı falan mı?

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Ne demiş diye baktım da karaktersiz falan demiş rica ediyorum şikayet edebilir misin ? zaten engelli de edemedim. 😀 Ya bu kafadaki ne olduğu meçhulleri iyi ki engellemişim. Arada merak edip bakıyorum ne yapmışlar diye ? anca gelsinler tartışsınlar hiçbir faydaları olmasın böyle boşbeleş gezsinler. Haaa dur ya çok yazı hatası falan yapmış bizim levo mu bu arkadaş ? levent ak hani ? 😀

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Şikayet ettim,birisinin yan hesabı olabilir diye sordum,senin öyle takipçin vardı 🙂

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Eyvallah. Yazı tipi çok benziyor ya bak kelime hataları noktalama işaretleri vs. vs. bildiğin levent. Hatırlarsın belki akışta kimliğini arkalı önlü paylaşmıştı. Bu tiplere dikkat et sana ortak noktalarını söyliyeyim. Hiçbirinin yaralı parmağa işediğini göremezsin. O kadar nadir ki görsen şaşırırsın. Aynı benzer herifler bakmışsın farklı üyelik alıyor bana özelden veya buradan '' ORÇUN ABİ YA SANA BİRŞEY SORUCAM BAŞIMA BU BU GELDİ NABAYIM '' diye de soru soruyor. Adamlarda zerre utanma da yok. Hani bütün olayları zaten böyle geleyim ufaktan kaşıyayım trolleyeyim vs. vs. durumda mesela engelleyen birisi var.

   O engelleyen birisi de akışı komple kapattıran arkadaş mesela. Oyunseyir diye bir canlı yayın yapıyordu Barış Özkök, ama TS ile ilgisi yok adamın kendi kanalı tiviçten yapıyordu. Neymiş efendim yayında sigara yakmış diye aynı herif geldi buradan '' O SİGARAYLAN ÇOCUKLARA KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR TEKNOSEYİR BUNLARI MI DESTEKLİYOR '' diye burayı böyle akışı hiç etti. Yazdıkça sildiler 3 5 tane de kendine yancı destekçi buldu böyle toplandılar duyar kastılar vs. Hamdi abi de tam zamanı dedi akışı komple kapattı. Bundan sonra dedi takip edin edecekleriniz kapandı vs. akış etiketi de bu olaydan sonra çıktı mesela, aynı adamlar bunlar şekil değişiyor ama kafa aynı. Herifin bu üyeliği belki 3. 4. üyeliğidir yani gelmiş birde engelliyor vs. 😀 Ben sanki bilmiyorum kim kimin feyki kimin yazısı kimle aynı vs. vs. neyse bize de çene suyuna çorba oluyor işte yazıyoruz. 😀

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Rica ederim,az öyle tahmin etmiştim o yüzden sordum,yanılmamışım,Allah korusun böylelerinden hepimizi,hem burada hem gerçek hayatta,

 • Orcun @orcun

  Vurun abalıya 😀 herkes ne güzel tertemiz zaten. 😀 Burada 50 kuruşluk oyun paylaşılıyorda akışta saniyesinde kapıyorlar. Ben #TSölücüleri şeyi altında envai çeşit şey paylaşıyorum ne kadar ölücü varsa içine cumburlop dalıyor. Ama hedef göstertip ne güzelde vuruyorlar. 😀 Hadi dalgasını geçelim de benim kafama takılan mevzu bu adam 2 sene evvelki yazıyı yorumu nasıl buldu ? hani tartışıyoruz burada vs. oradan içerlenip oturdu gecenin bir yarısı 40 bin mesajın içinden böyle saatlerce belki günlerce uğraştı end ile ine ine böyle tek tek baka baka buldu.

  Yada google'dan @orcun hırsızlık çakallık dolandırıcılık vb. şeyleri aratıp mı buldu ? yani bilmiyorum ya nasıl bir işsizliktir çözemedim. Valla bak birkaç saattir özelden bazı ts ortamında millete sorup sorup duruyorum ne iş diye düşün beni bile etkiledi. 😀 Ama güzel yani benim silahla beni vurma olayı tam benim kalemim zaten. 😀 Ekşici lipton'da böyle eski mesajlarımı bulup araklayıp çalıp eşkide yazıyordu mesela, birde elemana orada mobil konusunda bilgili vb birşeyler demişler. Ulan çakal benden çalıp yazıyor ya herife bak övgüyü de alıyor.

  • Orcun @orcun

   @massive-attack Bu yorumu rahat 10 kere yazmışımdır. 😀 Arasan belki daha neler neler vardır. 😀 Ben bile bazen karıştırıyorum unutuyorum. Ya siyaset işte ona buna küfür vs olmasın da gerçi onu da pek yapmıyoruz zaten sıkıntı yok. Birileri ama ciddi uğraşıyor demek ya ? ama ben bu arkadaşı @brsars kendisi bir mevzu hakkında tartışıyordum geçen ay mıydı ? eveli ay mıydı ? öyle birşey. Ya oradan birşey oldu baktı buldu vs ss topluyor falan ? envai çeşit adam var ya çocuk taklidi yapan, ondan sonra burada garip garip sosyopatlar vs. gericiler garip garip adamlar vs. vs. burada kadın tecavüzcüsünü savunan kafadaki adamlarda var. Birde anlaşılmasın diye fake hesap almış yancı onla gelip yazıyor. Öyle varya çok adam var. Hani ts ortamı aslında dh'den bile daha kötü oluyor bazen. Dh'de hiç yoktan biliyorsun konu dışı bok gibi dersin geçersin girmezsin ama burada o da yok. 😀

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   "Size hediye gönderelim, kötü tecrübenizden bahsetmeyin, yorumu da silin" bir hatasını düzeltmek yerine gizlemeye çalışanlar bir zıplar, iki zıplar… Oh olmuş. Dürüst davranmayana acımak zorunda değilsiniz. Bunu da ifşa diye paylaşanın da zihniyeti sağlıklı değildir, birkaç "kalp" almak için çarpıttığı şeye bakın.

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan Evveliyatı da var yani. Adama bana kargoyu baya geç yolladı ki yollamadan öncesi mesajlar attım ondan sonra sözleşmeden bulup firmayı google'dan telefonunu buldum ya neden kargoyu vermiyorsunuz diye de aradım. Adamlar bana siz onayı verin gittigidiyordan teslim almış gibi onaylamamı istediler. Kargonuz gönderilecek dediler. Ertesi gün kargo diyordu alırken belki 1 haftadan fazla dert çile tasa çektik. Tamam okey malı güç bela yolladılar kuruluma çağırdık vs vs okey de malı teslim aldım. Onayladım ve sisteme olumsuz yorum girdim. Olumsuz yorumu da gittigidiyor 15 gün sonra yayınlıyor.

   Herif bana 15 gün sonra mesaj atıyor sistem üstünden ya yorumunuzu silin biz size hediye süpürge göndereceğiz dediler. Ciddiye almadım ama sonra baktım ısırarcılar her halde tamam dedim yollayın yorumumu silicem. Süpürge geldi yorumu da silmedim gittigidiyor'a bildirdim adamın üyeliğini sildiler. Herifin profili ben malı alırken yüzde 98 miydi neydi. Malı aldık vs patır patır olumsuz yorumlar herifin profil düştüde düştü. E işlemi iptal etsem gittigidiyorun puan kampanyası vardı 100 tl puan hediyeydi e tarih geçti puanda hiç olacaktı iptalde etmedim.

   Ha demek ki herif böyle böyle olumsuz yorumları sonradan sildiriyormuş. Profilin yüzdesi yükseliyor sonra da gene aynı şekilde devam ediyormuş. Sonra üyeliği silindi araştırıyorum aynı firmaya bağlı birkaçtane daha hesap buluyorum gene gittigidiyor üstünden mesela herifler bildiğin tezgah kurmuşlar vs. tamam yapılan şey doğru değil belki ancak bende durduk yere normal adama yapmadım ki ? herifin benim yorumumu satın almasını düşünüp bana kalkıp böyle birşeyi teklif etmesi çok mu normal o zaman ? e dinsizin hakkından imansız gelir demişler değil mi ? bende geldim. Kimse yani rahibe teresayı oynamasın o yüzden herkesin kendince çakallığı vs var. Tamam işi dalgaya vuruyorum ama beni de başka arkadaşlar zaten 2 sene evvelki birtane yorumumu bakıp yargılıyorsanız da kusurabakmayın ama iki yüzlüsünüzdür o zaman ? ki zaten beni bilmeyen yoksa da teknoseyirden birşey demeyeceğim.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @orcun bu bence dinsiz - imansız demek baya ağır kalıyor. Sistemin açığını bulup dürüst davranmadıkları gibi müşterilerini de buna ortak ediyorlarken sizin yaptığınız ateşe ateşle karşılık vermek değil onları yemlemek olmuş. Bu olay bir trafik kazası olsa sizdeki kusur 1/8 çıksa satıcınınki 9/8 falan olur yani sizinki göze batmaz bile 👍 Benim bu konudaki ümidim sizin malın satıcısının başına böyle birkaç çetin ceviz olayı daha gelip akıllanmaları ve doğru dürüst bir şekilde işlerine devam etmeleri, gerçekçi bir beklenti olmayabilir gerçi. Yoksa süpürge ne ki, kimisi elli lira bile değildi o zamanlar.

   Böyle olaylar maalesef oluyor. Böyle satıcılar maalesef çok yerde var. Kötüniyetli müşteriler de var. Çoğu zaman insanlar kara listeye başvurup alıcısını ve satıcısını ona göre belirliyorlar. Bu konuda ne denli şeffaf olunursa o denli iyi elbette. Kaldı ki Gittigidiyor durduk yere satıcı banlayan, tek kullanıcısınnm sözüyle hareket eden bir firma değil, satıştan komisyonunu alıp kenara çekilebilirdi, ama demek ki bu olaylar birkaç kez tekrarlamış veya sizin ifadelerinizi kanıtlayıcı bulmuşlar ve onlar da bu şekilde hareket etmişler. Amazon'a düzmecelik yapan müşteriyle, Gittigidiyor'da danışıklık yapan satıcıları yemlemeyi bir tutanın ya muhakemesinde veya zihniyetinde bir sıkıntı olduğu bariz. Danışıklık, düzmecelik yapanların ekmeğiyle oynadığı için birilerini suçlayacaksak adalet kurumlarını kapatlım gitsin.

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan Öyle ama aklıma o an o geldi. 😀 Hani karşı taraf bana dürüst davranmıyorsa çıkarcı bakıyorsa ben de ona dürüst davranmıyorum. Yoksa adama ben '' haci bak olumsuz yorumum var sende silem ama beni de gör '' demedim ki ? niye diyeyim zaten ? Evet o dönem ucuzdu 70 liralık birşeydi dik süpürgeydi. Evet gittigidiyor anında sildi. Demek ki bu adamın profilinde yorumlar siliniyordu baktılar ettiler denk geldi çat sildiler. Hani adamın işlem hacmi de 4 5 bin lerdeydi. Gerçi yancı hesabıymış 2 3 tane daha böyle hesabı varmış.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @orcun iyi olmuş, bence de doğru hareket. https://osaatcioglu.github.io/trust/ (güven'in evrimi) linkindeki oyuna göre de doğru hamle bu 😁👍 Kim bilir kaç kişi bu satıcının yarattığı gerilimden ötürü huzursuz kaldı, kaç kişiyi böyle bir satıcıyla muhatap kalmamasına vesile oldunuz. 🙏

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan
   ...Kopyacı dünyaya hakim oluyor.

   Yani, uzun soluklu bakacak olursak, sen haklıydın - Kopyacı kazandı! Hep Hilebaz ilk birkaç turu kazanmış olabilir, ama harcamacı davranışları çöküşünü getirdi. Bu bana bir alıntıyı hatırlattı:

   "Günahlarımız tarafından cezalandırılız, onlar yüzünden değil."
   ~ Elbert Hubbard

   Güzel bir oyunmuş. 😀

   Şöyle de bir olay var mesela, adam işte atıyorum gitmiş cihaz almış internetten vs gelmiş deniyor kullanıyor ama memnun değil tatmin etmedi dediği gibi değil vs vs vs bunu şahsi deneyimlemeden bilemezsin, kimse bilemez. O adam mesela diyor ki ya benim yasaya göre 14 günlük iade hakkım var, beğenmedim bana vaadedildiği gibi değildi iade ettim. Satıcı aldı almadı ayrı mevzu ama hemen vicdan kasıcı bir tayfa gelip '' SEN ONU 5 GÜN KULLANDIN AYIP DEĞİL Mİ 2. EL MALI İADE EDİYORSUN ? '' diye kraldan çok kralcı oluyorlar. Arkadaşım yasa böyle, beğenmezsin iade edersin ya bu bütün avrupa amerika ülkelerinde olan birşey. Amerikada adam giysi alıyor 1 ay kullanıyor gidiyor iade ediyor vs. kimse de birşey demiyor çünkü adam memnun kalmamış arkadaş ? kot almış yırtılmış eskimiş parçalanmış e niye kazıklansın ? iade edebilsin ki firma da kendine çeki düzen versin bu dandik bu yüzden iade ediyorlar bende daha iyisini üretebileyim desin. Adama sen o fırsatı vermiyorsun ki ? elinde boktan dandik ucuz aletle duruyorsun. Gıda mesela bizim ülkede maliyet odaklı gidiyor ama sıkıntı şu dondurmaların hepsi isim vermeyeceğim markayı karalıyor denmesin diye su ve kıvam arttırıcılık garip garip kimyasallar barındırıyor. Ya kardeşim bu dondurma süt kesin olması lazım. Sen gidip 20 30 lira verip alıyorsun içinde gram katkı maddesi olmayacak ya aynı marka gidip ingiltere bilmemnerede satabiliyor mu aynı sulu buzu ? satamaz çünkü insanlar sesini çıkartıyorlar. İşte bu işler böyle böyle düzelir. Öyle herşeye susup pusarsan hiçbir hak alamazsın. Bugün amerika bu haldeyse o halkı zamanından savaştığı için bu halde mesela. Benzine kuruş zam geliyor diye adamlar m4a1 ile benzinlik patlatıyor yakıyor ya rpg bilmemneyle. Çıkıyor başkana ana avrat sövüyor heykelini şişme bilmemnesini yapıyor yakıyor yıkıyor çünkü o adamın onu yapmaya hakkı var beğenmeyebilir oy vermemiştir ama o onu yöneteceğini anlamına gelmez.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @orcun bu işin mesafeli satış sözleşmesi var, ayıplı malları ve bunlara yönelik seçimlik haklar var, tüketicinin korunması hakkında yasası var, var oğlu var. Ama bu gerçekler, estiği yöne göre hareket edecek rüzgâr bulamadığında gerçek karakterlerini ortaya çıkarırken element uydurma organlarının üstüne oturanların işine gelmiyor. Böyle olunca da laf anlatılmıyor. Adam satıcının danışıklığına empati kuruyor ama mağdur ettiği müşterilerini, üreticisini veya toptancısını umursamıyor, çünkü elinde fırsat olursa müşteri değil danışıklı satıcı rolüne geçmek istiyor muhtemelen. Bir gün bir şeyden haksızlığa uğrayıp mağdur olmadıkça böyle olayları görmek de anlamak da maalesef istemiyorlar.

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan Yani hepsi var işte ama işlerine gelmiyor. Ha kendi başlarına gelincede feryat figan ne yapacam ne edecem thh nasıl veririm vs. vs. 😀

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @orcun 😀 olsun. Bugün de boşa konuştuk. 😬

 • Krycek @krycek

  Sonra millete kızıyorsunuz, neden mesajını sildi diye.

 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Cık cık cık öhöm öhöm hiç yakıştıramadım orçun reis. 🙂

 • Türker Sezer @dirigeant

  Asil tehlike avatarin renklerinde. Birisi gorup de sikayet ederse yaptigi hareketten degil, ahlaki degerlerimize kastetmekten basi belaya girebilir.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Bence Orçun'un yaptığında bir yanlışlık yok 🙂

 • Yetkin @tozyet

  Orçun'a yakıştıramadım. Ama dediği gibi ilk taşı en günahsız olanınız atsın.

 • konsolide simülasyon @konsolide-simulasyon

  İkisi aynı şey değil ki
  Standart düzey mouse aldım, power switchi açık ve içinden sesler gelecek şekilden paketten çıktı. Satıcı iade kabul etmedi n11 mi gittigidiyor mu hatırlamıyorum aracılık etti. 6 ay sonra kargo geldi durduk yere, meğer satıcı iademi almamış 😀
  Şu an hala o mouseu kullanıyorum

 • Höşelek @benvaryaben

  Can siperhanenin yaptığını yaptım. Pişman değilim