Twitter'da kısa haline rastladım sonra YouTube'dan tam halini izledim. Tüm öğrencilik hayatım gözümün önünden geçti, dedim ki "benim ki öğrencilikse, benim ki yaşamaksa, bu çocuğun yaptığı ne". Canınızı sıkabilecek bir video ama yine de izlemenizi tavsiye ederim. "Sosyal devlet nedir, nasıl olunur?" sorusunun cevabı gibi video.

https://www.youtube.com/watch?v=SLgDQlAjv1s

#YurtDışı #Finlandiya #YurtDışındaOkumak #Eğitim #Öğretim

Yurt dışında okumak: Valkeakoski, Finlandiya | "Yettiğinden fazla para...

Yurt dışında okumak serimizin bu haftaki bölümünde Finlandiya'nın Valkeakoski şehrindeyiz. Konuğumuz, Häme Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde Elektrik ve O...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    Yurt dışında okumak isteyenler için İtalya en azından bu üniversiteden çok daha iyi bir seçenek. Bu üniversitenin sıralaması ilk 4.000’de bile değil. Ben 800 EUR burs kazanmıştım lisanstayken ondan dolayı bayağı rahat ediyordum ama devlet durumu olmayan yabancılara da 450 EUR civarı para veriyor. Okullar bedava, iyi kötü idare edebileceğiniz parayı devlet size veriyor ve İtalya’nın pek çok okulu bu okuldan katlarca daha üst sıralamada(İlk 500’deler en azından). Finlandiya belki güzel bir yer ama yurt dışına gidiyorsanız bari e5 üniversitesi ayarında bir yere gitmeyin. Ek olarak İtalya’nın diğer en sevdiğim tarafı Türk’lere karşı ırkçılık sıfır. Irkçılıkla karşılaşan bir kişi bile duymadım.

  • lterlemez :) @lterlemez

    Bizde ise yy'lardır hala ideoloji kavgası yapıyoruz. Millet, aldı başını yürüdü, başka problemlerle uğraşır iken 21. yy'da ideoloji tartışmasının bitmemiş olması beni mutsuz ediyor.

  • Agab @agab

    Zamanında lisans için almanya’ya gitmiştim ben de. Geri dönünce çok pişman oldum. Hani anlatmakla bitmez farklar.