Moto Gp sezonu Jerez'de yapılan sıralama turlarıyla başladı.

Jerez Sıralama Sonucu

1-)Quartararo
2-)Vinales
3-)Marc Marquez

Bu sezon Valentino Rossi'yi son kez fabrika takımı bir motosiklette izliyor olacağız görünüyor.Belki de son sezonu da olabilir Moto Gp'de.. Rossi'nin bu sezon işi hiç kolay değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bıraktırılacağını sanmıyorum ya, moto gp'den şuan da doktor'u çek izlenmesinden bilmemnesine kadar popülaritesi düşecek. Patronları ister mi böyle birşeyi ? ha adam illa emekli olacak tabi ki ama şu aralar bilemiyorum.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Eskisi kadar rekabetçi değil artık, zaten bu sezon Yamaha ile sözleşmesi bitiyor ve Yamaha fabrika takımı önümüzde ki sezon için Rossi'nin yerine Quartararo'yu transfer etti.

   Rossi'nin Yamaha'nın uydu takımına veya az da olsa Ducati'ye geçme ihtimali var görünüyor.

  • Orcun @orcun

   @caskalaynen Öyle ama sonuçta adam efsane, şuan mesela f1 de schumacher reyiz çıksa yarışsa ne kadar popülerdi değil mi ? e artık o popülaritesi kalmadı. Ferrari diplerde geziyormuş vs. e ama biliyorsun schumacher kayak kazası adamın şuan ölümle yaşam arası gidip gelmesi vs. şu bu derken eskisi gibi f1'de artık o kadar popüler değil. Moto gp'nin bence de son halkası bizim doktor, o giderse azalarak bitecek gibi duruyor. Ki doktor'u biliyorsun eski 500 lüklerden gelme adam, e çok dünya şampiyonluğu da olan bir adam. Hani yaşayan efsane yani ha şuan tabi durumu malum ama işte o bile yetiyor.