Bugün bir hukuk bürosu çalışanı avukata denk geldim. Avukat (belki farkında olmadan) birisinin isim soyisim icra takibi ve tc no bilgilerini Twitter'a yüklemiş. Durumu mail olarak uygun bir dille ifade ettim. Hukuk bürosu bile sallamıyorsa firmalar ne yapsın 😀 #teknogündem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  Letgo’dan ikinci el notebook aldım. Bir klasörde full dava dosyası vardı😀. Kategorilere falan ayırmıştı🤣.

 • Vefa @buff

  Devletin önemli kurumlari teknolojiyle iç içe ancak teknolojik cihazların güvenliği ya da onu kullananların güvenlik bilinci gerçekten sıfır. Bende geçen önemli hukuk adamının bilgisayarına bakmam gerekti bir iş için bana bıraktılar, anti virüs yazılımının tarihi geçmiş, güncelleme yapılmamış, dandik saçma yazılımlar yüklenmiş. Bunlar hep güvenlik zaafiyeti. Kendilerini uyardım ancak pek kaale alacaklarını sanmıyorum çünkü durumun ciddiyetinde değiller.

  • Can @canberke

   Gerçekten aklım almıyor. Saçma sapan apartman ünilerinden hukuk diploması alıp hukuk bürosunda oturuyorlar. Kimse de sormuyor. Şahsın kendisini uyardım o bile kaale almadı 😀 Bilgilerini sızdıran kişi dava açsa epey ağlarlar. Zaten bilgileri olan kişi icralıkmış, hukuk bürosundan nefret ettiğine eminim.